ناسا راه اندازی بلندپروازانه ترین مریخ تا کنون ساخته شده است: در اینجا چه اتفاقی می افتد بعدی

بزرگترین, پیچیده ترین کاوشگر تا کنون به مریخ فرستاده شده است و در حال حاضر در راه خود را. ناسا پشتکار رور راه اندازی با موفقیت در تاریخ 30 جولای سوم از سه مریخ ماموریت برای راه اندازی در فضای فقط ده روز. مریخ نورد خواهد بود که اولین ماموریت تا کنون به تلاش برای جمع آوری نمونه های سنگ برای بازگشت به زمین; آن را نیز جستجو برای نشانه های باستان بیگانه های زندگی, راه اندازی اولین هلیکوپتر بر روی این سیاره قرمز و استفاده از میکروفن برای ضبط مریخ را برای تلفن های موبایل برای اولین بار.

مریخ نورد لعنتی به آسمان بالا کیپ کاناورال فلوریدا روی یک Atlas V موشک در 7.50 a. m. به وقت محلی. راه اندازی شرح زیر است امارات متحده عربی’ مریخ امید مدارگرد که در زمان خاموش در 20 جولای و چین Tianwen-1 رور که راه اندازی سه روز پس از آن. هر سه با حروف بزرگ در یک مطلوب تراز بین مدار زمین و مریخ برای سوخت سفر.

در حال حاضر پشتکار خواهد کروز از طریق فضا برای نزدیک به هفت ماه با هدف به زمین در مریخ را Jezero دهانه 18 فوریه 2021. اگر آن را به سطح می رسد با خیال راحت ایالات متحده$2.7-میلیارد پلوتونیوم-صفحه 1,025-کیلوگرم رور را صرف حداقل یک مریخ در سال نزدیک به دو سال زمین—کاوش یک چشم انداز که در آن یک رودخانه باستانی جریان را به یک دریاچه است که ممکن است به میزبانی مریخ زندگی است.

و همچنین به عنوان جستجو بستر رودخانه و ساحل دریاچه نشانه هایی از فسیل زندگی پشتکار تست اینکه آیا فضانوردان می تواند تولید اکسیژن از سیاره سرخ را جو است. اما مهمتر از آن پر کردن لوله با مریخ سنگ و خاک است که در عین حال-به-می شود-ساخته شده فضاپیما ممکن است یک روز پرواز برگشت به زمین—در چه خواهد بود اولین نمونه از بازگشت از مریخ است.

“پشتکار در حال رفتن به انجام این کار بسیار برای ما می گوید:” Kennda لینچ زیستشناس نجومی در Lunar and Planetary موسسه در هوستون تگزاس.

نسل بعدی اکسپلورر

این دستگاه یک افزایش تا نسخه ای از مریخ نورد کنجکاوی که گریبانگیر جهان در هنگام فرود بر روی مریخ 8 سال پیش در یک ناخن-گاز گرفتن 7 دقیقه می رسد. پس از یک سفر تقریبا 500 میلیون کیلومتر پشتکار خواهد رسید جو مریخ سفر در اطراف 19,500 کیلومتر در ساعت است. آن را استقرار چتر نجات و سپس یک آسمان جرثقیل’ سیستم—مشابه استفاده می شود که توسط کنجکاوی است که آتش retrorockets به آن کم کردن سرعت به عنوان آن را روش روی سطح این سیاره است. بر خلاف حس کنجکاوی فضاپیما دارای یک autopiloting سیستم برای تشخیص موانع مانند سنگ بزرگ و راهنمای آن را به یک مکان امن.

هنگامی که پشتکار لمس کردن و مهندسین صرف خواهد شد در حدود 90 روز از راه دور چک کردن تمام سیستم های خود را به مطمئن شوید که آنها در دستور کار است. مریخ نورد احتمالا نمی خواهد شروع نورد به صورت جدی تا زمانی که ممکن است زمانی که آن را اعتصاب در آن شش چرخ به کشف Jezero دهانه نهفته است که در مورد 3,750 کیلومتر از کنجکاوی را محل فرود.

Jezero به معنای “دریاچه” در چندین زبانهای اسلاوی. بیش از 3.8 میلیارد سال پیش یک رودخانه جریان را به 45 کیلومتر-عرض دهانه و آبهای دریاچه پر از آن است. تصاویر نشان می دهد که در طول دهانه را لبه کربنات مواد معدنی حل و فصل کردن و به سنگ سخت. که هیجان انگیز است زیرا در زمین باستان سنگ های کربناته برگزاری برخی از قدیمی ترین و شناخته شده شواهدی از زندگی از جمله فسیل باکتری تشک شناخته شده به عنوان stromatolites.

اگر مریخ زندگی همیشه وجود داشته Jezero را کربناتها هستند یک جای خوب برای آن نگاه کنید. “ما نمی کاوش در یک محیط شبیه به این می گوید:” Tanja Bosak یک geobiologist در موسسه تکنولوژی ماساچوست در کمبریج که در حال کار بر روی ماموریت. شواهدی از زندگی می تواند در شکل واقعی فسیل یا در شیمی یا زمین شناسی امضا از موجودات زنده است که یک بار زندگی می کردند در سنگ.

ابزار تجارت

این مریخ نورد است که لود شده با ابزار است که آن را درست در زمینه زمین شناسی—و واقعا بین المللی است. آنها شامل یک جفت zoomable دوربین است که می تواند نقطه پرواز از طرف دیگر رشته های ورزشی; اسپانیایی-ساخته شده از ایستگاه آب و هوا; نروژی-ساخته شده رادار اسکن لایه های خاک و سنگ در زیر سطح این سیاره و یک نسخه پیشرفته از یک دستگاه لیزر انجام کنجکاوی که کاوشگر سنگ به مطالعه شیمیایی خود را آرایش. “چه کسی دوست ندارد یک دوربین با یک لیزر است که میآورد سنگ ؟” می گوید: John Grunsfeld سابق ناسا فضانورد که منجر به توسعه پشتکار زمانی که او فرار آژانس علم دفتر از سال 2012 تا 2016.

پشتکار نیز پیشگام به دلیل حمل آن دو میکروفن که نه تنها نشان بادها و دیگر برای تلفن های موبایل از مریخ برای اولین بار, اما همچنین قادر خواهد بود برای گوش دادن به مشکلات مهندسی در موتور یا چرخ Grunsfeld می گوید. و آن را تا 1.8 کیلوگرم هلیکوپتر به نام ابتکار است که در آن می توانید اعزام به دیده بانی آینده برای مکان های که در آن مریخ نورد می تواند رول. اگر این ماموریت با موفقیت انجام نبوغ خواهد بود که برای اولین بار هنر و صنعت را به یک کنترل پرواز بر روی یک سیاره دیگر.

اما یابو پشتکار است آن بازوی روباتیک است که می تواند کشش به مورد مداقه قرار دادن سنگ های نزدیک و سپس با مته کردن نمونه ها و ذخیره آنها را در لوله ها در rover حلقه. این ماموریت ذخیره کردن این نمونه ها تا زمانی که یک فضاپیمای آینده می توانید آنها را بازیابی و آنها را به زمین. پشتکار حمل 43 لوله “و ما را به استفاده از همه آنها را در تعقیب چیزی مانند 30 یا 35 واقعا خوب نمونه” می گوید: کن Farley, یک زمین شناس در موسسه فناوری کالیفرنیا در پاسادنا و ماموریت پروژه دانشمند. ناسا و آژانس فضایی اروپا برنامه را به کسانی که سنگ به زمین توسط 2031 به طوری که دانشمندان می توانند آنها را مطالعه پیچیده در آزمایشگاه—اگر چه تنها بخش کوچکی از این بودجه است و در عین حال متعهد شده است.

آنجا و بازگشت دوباره

“بازگشت به نمونه خواهد بود که اولین بار ما انجام خواهد شد که یک سفر رفت و برگشت به مریخ” Grunsfeld می گوید. “این مهم است زیرا آن را یک استعاره برای انسان در فضا پرواز. اکثر فضانوردان که رفتن به مریخ می رویم به خواهید به بازگشت.”

به عنوان یک گام به سمت آن دراز مدت اکتشاف, مریخ نورد را با استفاده از یکی از ابزار آن را به تلاش برای تولید اکسیژن از مریخ را دی اکسید کربن در جو است. آینده بشر فضانوردان ممکن است قادر به انجام همان به اکسیژن برای تنفس و یا تولید سوخت موشک به خانه.

این COVID-19 همه گیر نکرده پشتکار را در چند ماه گذشته بر روی زمین آسان است. در ماه مارس زمانی که این بیماری همه گیر آمار ایالات متحده سفینه فضایی در فلوریدا در حال آماده شدن برای راه اندازی—اما بسیاری از مهندسین خود در کالیفرنیا در آزمایشگاه پیشرانش جت در پاسادنا. هنگامی که کارکنان مورد نیاز برای سفر به فلوریدا برای کمک به ترتیبات نهایی ناسا با استفاده از برخی از آن آژانس هواپیما برای حمل و نقل آنها را به طوری که آنها نمی خواهد که به در معرض خطر قرار گرفتن در معرض coronavirus با پرواز تجاری.

این مقاله تکثیر با کسب اجازه شد و برای اولین بار منتشر شده در جولای 30 سال 2020 است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید