ناسا یک طرح به صورت سالانه آرتمیس ماه پرواز از طریق 2030. یکی از اولین می تواند پرواز در 2021.

اولین پرواز ناسا به فضا راه اندازی سیستم (SLS) megarocket و جبار خدمه کپسول — و اولین گام بزرگ در قرار دادن فضانوردان در بازگشت در ماه — در اصل برنامه ریزی شده برای راه اندازی این سال, اما این ماموریت در حال حاضر انتظار می رود به لغزش به 2021.

یک سند جدید از ناسا توضیح جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن مالی سال 2021 درخواست بودجه برای این سازمان در لیست uncrewed تست پرواز شناخته شده به عنوان آرتمیس 1 به عنوان برنامه ریزی شده برای راه اندازی در سال 2021. اگرچه ناسا مدیر جیم Bridenstine و دیگر مقامات آژانس باید گفت که آنها انتظار می رود این ماموریت به تاخیر می افتد و یک به روز رسانی راه اندازی هدف هنوز رسما اعلام شد.

به روز شده جدول زمانی برای این ماموریت در حال حاضر تحت بررسی و ناسا انتظار دارد به ارائه طرح جدید در کنگره در مورد شش هفته از هم اکنون داگ Loverro مدیر ناسا بشر اکتشاف و عملیات ماموریت اداره به خبرنگاران گفت: در حالت ناسا رویداد در مرکز فضایی جانسون در هوستون در روز دوشنبه (Feb. 10).

مرتبط با: قانونگذاران کوره رئیس ناسا در ماه-توسط-2024 بودجه برنامه

این ناسا infographic را نشان می دهد جدول زمانی برای آژانس آرتمیس برنامه. (با کلیک بر روی گوشه بالا و سمت راست در سایز بزرگ تصویر.) (اعتبار تصویر: ناسا)

با وجود این تاخیر ناسا است که هنوز هم با هدف قرار دادن “اولین زن و مرد در ماه تا سال 2024” با آن آرتمیس برنامه Bridenstine گفت: در طول دولت خود را از ناسا سخنرانی در ناسا Stennis Space Center در می سی سی پی در دوشنبه تکرار یک شعار است که او سهام فقط در مورد هر بار که او دارای یک میکروفون و یک مخاطب.

با توجه به گرافیک منتشر شده در ناسا سال مالی 2021 بودجه اسناد اولین crewed پرواز SLS و شکارچی به نام آرتمیس 2 آماده است برای راه اندازی یک قمری پرواز ماموریت در سال 2022 به دنبال crewed قمری, فرود, آرتمیس 3 در سال 2024.

یک هنرمند تصویر کاوشگر قمری را صعود خودرو جدا از تبار خودرو و خروج از سطح ماه. (اعتبار تصویر: ناسا)

در حالی که ناسا آماده برای قرار دادن فضانوردان در سطح ماه آژانس نیز خواهد شد تلاش برای راه اندازی اجزای مختلف آن قمری, دروازه, یک ایستگاه فضایی است که در خدمت به عنوان یک مدار پاسگاه در نزدیکی ماه. برای رسیدن به سطح ماه فضانوردان را برای اولین بار حوض با دروازه خود را Orion spacecraft قبل از سوار شدن یک کاوشگر است که کشتی آنها بقیه راه را به ماه.

پس دروازه — یا حداقل چند اجزای حیاتی از آن نیاز به مونتاژ قمری در مدار قبل از فضانوردان می تواند زمین بر روی ماه. اولین قطعه از دروازه آن قدرت و نیروی محرکه عنصر (PPE), برنامه ریزی شده برای راه اندازی در سال 2022. سپس در سال 2023 ناسا قصد دارد برای راه اندازی مسکن و تدارکات پاسگاه (HALO) ماژول که در خدمت به عنوان خدمه چهارم برای فضانوردان در دروازه.

در این تصویر, nasa’s Orion spacecraft (سمت چپ) روش دروازه قمری در مدار. (اعتبار تصویر: ناسا)

در طول چند ماه گذشته قبل از ناسا راه اندازی آرتمیس 3 سه اجزای اضافی را از پیوستن به دروازه از طریق سه جداگانه تجاری راه اندازی موشک. کسانی که راه اندازی خواهد شد حمل و نقل و انتقال خودرو است که کشتی landers از دروازه به پایین قمری مدار تبار ماژول ها را که فضانوردان به سطح ماه و یک صعود ماژول است که آنها را به عقب آورد تا به انتقال وسیله نقلیه, که خواهد شد و سپس بازگشت آنها به دروازه.

هنگامی که همه این قطعات را در کنار هم قرار مدار ناسا را باید تمام زیرساخت های آن نیاز به ارسال فضانورد به سطح ماه که Loverro گفت که او مطمئن است این سازمان انجام خواهد شد تا پایان سال 2024.

با این حال برخی همچنان به انتقاد از ناسا بلند پروازانه جدول زمانی برای ماه فرود. سال SLS تاخیر کنار آژانس است و به سختی شروع به ساخت عناصر حیاتی از دروازه و ناسا هنوز شروع به ساخت یک انسان دارای امتیاز lunar lander.

تصویر 1 از 2

An artist's depiction of Blue Origin's Blue Moon lander.

یک هنرمند تصویر آبی منشاء این کاوشگر قمری به نام ماه آبی. (اعتبار تصویر: آبی منبع)
تصویر 2 از 2

An artist's concept of a Boeing moon lander for astronauts for NASA's Artemis program to return humans to the moon by 2024.

یک هنرمند مفهومی از یک هواپیمای بوئینگ ماه لندر برای فضانوردان برای ناسا آرتمیس برنامه. (اعتبار تصویر: بوئینگ)

آژانس تهدیدی پیشنهادات برای خدمه landers پاییز گذشته و تا کنون بوئینگ و یک تیم به رهبری توسط Blue Origin نشان داده اند ایده های خود را. هنگامی که ناسا انتخاب می کند که کاوشگر (یا landers) را برای آرتمیس برنامه ساخت و ساز آغاز خواهد شد در این سازمان از مرکز پروازهای فضایی مارشال در هانتسویل ،

در ضمن بوئینگ است که هنوز هم کار بر روی ساخت اولین موشک SLS برای آرتمیس 1 و ناسا درخواست کرده است که این شرکت ساخت حداقل 10 بیشتر SLS راکت برای کل آرتمیس برنامه. با آرتمیس ناسا با هدف ایجاد یک پایدار حضور انسان بر روی سطح ماه پس از فرود در 2024.

ایمیل Hanneke Weitering در hweitering@space.com یا او را دنبال کنید @hannekescience. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

All About Space Holiday 2019

نیاز به فضای بیشتر? اشتراک خواهر ما عنوان “همه چیز در مورد فضا” مجله برای آخرین اخبار شگفت انگیز از مرز نهایی! (اعتبار تصویر: همه چیز در مورد فضا)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su