ناسا می توانید یک جدول زمانی برای بوئینگ بعدی Starliner پرواز توسط پایان ماه

ناسا هنوز تصمیم نگرفته که آیا آن را به بوئینگ برای تکمیل یک دوم uncrewed تست پرواز این شرکت CST-100 Starliner فضاپیما که موفق به رسیدن به ایستگاه فضایی بین المللی در آن اولین تلاش در دسامبر 2019. اما این سازمان ممکن است یک بازی طرح آماده شده در پایان ماه.

در یک تلفنی با خبرنگاران در روز جمعه (6 مارس) کتی Lueders مدیر NASA Commercial Crew Program, گفت که ناسا است “تیراندازی برای پایان ماه به نقد و بررسی بین خودمان و بوئینگ.” پس از ساخت تصمیم خود را در مورد بهترین مسیر رو به جلو برای بوئینگ مشکل Starliner برنامه داوران ارائه خواهد شد یک برنامه برای سر از ناسا بشر اکتشاف و عملیات ماموریت اداره داگ Loverro.

اما آن را هنوز هم می تواند در حالی که قبل از ناسا می تواند اعلام کند که بعد Starliner ماموریت راه اندازی خواهد شد — و این که آیا وجود خواهد داشت فضانوردان در هیئت مدیره — چون ناسا و بوئینگ انتظار می رود به صرف “چند ماه” رفع بسیاری از مشکلات فنی در Starliner, Loverro اضافه شده در طول تلفنی.

مرتبط با: بوئینگ 1st Starliner تست پرواز در عکس

پس Starliner شکست برای رسیدن به ایستگاه فضایی بین المللی در دسامبر. 20 مشترک ناسا-بوئینگ مستقل بررسی تیم شناسایی 61 “اقدامات اصلاحی” به آدرس اصلی مشکلات نرم افزار و ارتباطات مسئله به وجود آمد که در طول این ماموریت به نام پرواز مداری آزمون (بارها).

سه مشکل بزرگ

مشکل اول که آشکار شد تا به حال با این فضاپیما بر روی تخته تایمر که تا به حال کشیده نادرست از Atlas V rocket که در آن راه اندازی شد. از آنجا که اصطلاح “ماموریت سپری تایمر” بود 11 ساعت خاموش Starliner کامل نیست یک مدار فرو رایت پس از راه اندازی به فضا و این مانع از آن از تکمیل ماموریت خود را.

دوم انتقاد از نرم افزار مشکل شناسایی شد بعد از آن در طول پرواز در مدت کوتاهی قبل از Starliner شروع به راه خود را از بازگشت به زمین به صورت یک چتر نجات به کمک فرود. یک شیر-نقشه برداری خطا در فضاپیما خدمات ماژول می تواند به طور بالقوه باعث یک فضای برخورد و پس از آن یکبار مصرف بخشی از فضاپیما جدا از خدمه ماژول.

سومین مشکل عمده بود یک کاهش موقت در ارتباطات بین Starliner و ناسا ردیابی و رله داده ماهواره است که انتقال داده ها بین سفینه های فضایی و داده های ایستگاه های بر روی زمین است. اگر این ارتباطات ترک تحصیل به حال اتفاق افتاده است زمین کنترل می تواند به طور بالقوه اصلاح این موضوع زمان بندی و به صورت دستی فرمان فضاپیما برای انجام آن مدار فرو سوزاند. ناسا و بوئینگ هنوز در حال بررسی علت این ارتباطات موضوع که به نظر می رسد شده اند تداخل رادیویی اما بوئینگ گفته است که آن را می تواند حل شود با جایگزینی Starliner آنتن.

یک “دید بالا تماس نزدیک”

Loverro گفت که ناسا در حال حاضر تعیین بارها ماموریت یک “دید بالا تماس نزدیک” که آژانس تعریف می کند به عنوان یک حادثه در یک ماموریت فضایی است که در آن “پتانسیل قابل توجهی بدبختی می تواند رخ داده است و باید بررسی شود به درک خطر قرار گرفتن در معرض و علت ریشه ای(s) قرار داده شده است که تجهیزات و یا افراد در معرض خطر” با توجه به NASA Commercial Crew وبلاگ.

“ما می تواند از دست داده اند یک فضاپیمای دو بار در طول این ماموریت” Loverro گفت. “ما می تواند آن را از دست داد در آغاز ماموریت … و ما می تواند آن را از دست داده در پایان ماموریت. اما خوشبختانه بوئینگ قادر به رفتن را از طریق نرم افزار و جانسون [Space Center] بچه ها قادر به آزمایش آن و پیدا کردن خطاها. پس از آن به وضوح نزدیک تماس بگیرید.”

در حالی که ناسا و بوئینگ تنها شناسایی این سه مسائل خاص بررسی تیم آمده تا با یک لیست از 61 اقدامات اصلاحی. که لزوما به این معنا نیست که وجود دارد 61 جداگانه با مشکلات Starliner جیم چیلتون معاون ارشد رئیس جمهور در بوئینگ فضا و راه اندازی در گفت تلفنی. او گفت: این لیست از “61 راه برای دریافت بهتر در سه دسته.”

وقتی پرسیده شد که اگر ناسا می توانید این لیست از 61 اقدامات اصلاحی در دسترس عمومی Loverro گفت: “من نمی دانم. ما تا به حال نشده است که گفتگو با بوئینگ و ما می خواهم که به این گفتگو.”

Boeing's first CST-100 Starliner spacecraft on the ground at White Sands Missile Range in New Mexico, shortly after landing on Dec. 22, 2019.

بوئینگ اولین CST-100 Starliner سفینه فضایی بر روی زمین در White Sands Missile Range در نیومکزیکو در مدت کوتاهی پس از فرود در دسامبر. 22, 2019. (اعتبار تصویر: Bill Ingalls/ناسا)

گام های بعدی

علاوه بر اجرای نرم افزار خاص رفع به آدرس سه تا از مسائل مهم که قبلا فاش بوئینگ خواسته شده است به طور گسترده تر بهبود آن مهندسی و آزمایش روش های جدید برای فضاپیما است. در بخش مهندسی ناسا خواسته است هواپیمای بوئینگ به “تقویت آن بررسی فرایند از جمله بهتر همکار و کنترل هیئت مدیره بررسی و بهبود آن با نرم افزار فرایند آموزش” با توجه به ناسا وبلاگ.

ناسا نیز خواسته بوئینگ به “افزایش وفاداری در تست نرم افزار خود را در طول تمام مراحل پرواز” و به انجام کامل end-to-end زمین آزمایش در طول ماموریت شبیه سازی — چیزی این شرکت انجام نمی قبل از راه اندازی Starliner.

بررسی تیم نیز به دنبال شناسایی ممکن است مسائل سازمانی است که می تواند کمک به با مشکلات Starliner. ناسا قصد دارد برای انجام یک “سازمانی ارزیابی ایمنی” در حالی که انجام یک ارزیابی از فرهنگ محیط کار در شرکت بوئینگ و همچنین NASA Commercial Crew Program.

“ما در حال رفتن به نگاه در هر دو بوئینگ فرآیندهای سازمانی و ناسا فرآیندهای سازمانی به منظور پیش بروید و مطمئن شوید که ما واقعا نمی یاد از این رویداد و این که ما می دانیم که چگونه به آن را تعمیر و مطمئن شوید که آن اتفاق نمی افتد دوباره” Loverro گفت.

بوئینگ در اصل برنامه ریزی شده برای راه اندازی اولین crewed تست پرواز آن Starliner فضاپیما به ایستگاه فضایی بین المللی در تابستان 2020, اما این ماموریت بوده است به طور نامحدود به تعویق افتاد که این شرکت با این نسخهها کار با ناسا به اثبات است که این فضاپیما می تواند با خیال راحت حمل و نقل فضانوردان به فضا است.

در ضمن SpaceX دیگر شرکت خصوصی که ناسا سفارش به پرواز فضانوردان به ایستگاه فضایی در حال آماده سازی برای راه اندازی اولین crewed ماموریت خدمه آن اژدها فضاپیما در ماه مه پس از موفق uncrewed پرواز تست در آوریل 2019.

ایمیل Hanneke Weitering در [email protected] یا او را دنبال کنید @hannekescience. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

 

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im