‘Nanodrills’ کشتن سلول های بیمار در دقیقه

Nanodrills نور-فعال مولکولی موتور که چرخش تا 3 میلیون بار در هر ثانیه می تواند هدف قرار دادن سلول های بیمار و کشتن آنها در دقیقه با توجه به یک مطالعه جدید.

محققان نشان داد که موتور بسیار موثر در از بین بردن سلول در سه چندسلولی آزمون موجودات زنده: کرم, plankton و موش باعث درجات مختلفی از آسیب به بافت در سه گونه است.

محققان اصلی هدف این بود که به هدف مواد مخدر-مقاوم در برابر باکتری ها و دیگر بیماری زا و سلول های از بین بردن آنها را بدون آسیب رساندن به سلول های سالم مجاور.

جیمز تور یک شیمیدان در دانشگاه رایس است استدلال باکتری ها و سلول های بدون امکان دفاع در برابر nanomechanical حفاری نیروی قوی به اندازه کافی به پانچ خود را از طریق دیوار.

“در حال حاضر از آن گرفته شده است به یک سطح کاملا جدید,” او می گوید. “این کار در اینجا نشان می دهد که تمام موجودات زنده از جمله کرم های کوچک و آب کک می تواند کشته nanomachines که مته به آنها. این است که نه فقط تک سلول مرگ اما کل ارگانیسم با مرگ سلولی در میلیون است. آنها همچنین می تواند مورد استفاده برای حفاری به پوست و در نتیجه نشان می دهد سودمند در درمان چیزهایی مانند قبل از ملانوم.”

محققان دیدم افکت های مختلف در هر یک از سه مدل. در کرم C. elegansسریع موتور باعث سریع نواحی فاقد رنگدانه به عنوان موتور اول باعث nanomechanical اختلال در سلول ها و بافت. در plankton, دافنی, موتور اول تجزیه بیرونی اندام. در هر دو مورد پس از چند روز بیشتر یا همه موجودات درگذشت.

برای مدل های ماوس محققان اعمال nanodrills در یک راه حل موضعی به پوست است. فعال کردن سریع موتور ناشی از ضایعات و زخم نشان دادن توانایی خود را به عملکرد در حیوانات بزرگتر.

“که موس تغییرات پوستی به دلیل ‘حفاری’ توسط nanomachines ممکن است یکی از جالب ترین جنبه های این مطالعه به دانشمندان می گوید:” شرکت سرب نویسنده ریچارد Gunasekera یک عضو هیات علمی کمکی و سابق دانشمند مدعو در برنج و در حال حاضر دانشیار دین و استاد بیوشیمی در دانشگاه Biola.

“این می تواند به معنای مستقیم درمان موضعی به شرایط پوست از جمله ملانوما اگزما و سایر بیماری های پوستی” Gunasekera می گوید. “این مقاله مهم است زیرا این اولین تست nanomachines که در آن ما ثابت شده اثر آن در بدن ، سایر مطالعات انجام شده تا کنون در شرايط in vitro انجام شد.”

دیگر کاربردهای بالقوه برای nanodrills شامل درمان انگل کنترل و به عنوان محلی برای درمان بیماری هایی مانند سرطان پوست Gunasekera می گوید.

این مقاله به نظر می رسد در ACS Applied Materials & Interfaces. اضافی نویسندگان از Texas A&M University, دانشگاه تگزاس MD Anderson Cancer Center, لاکهید مارتین, دورهام (انگلستان) دانشگاه و برنج.

کشف موسسه ولش بنیاد و موسسه ملی بهداشت کار پشتیبانی می کند.

منبع: دانشگاه رایس

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im