برهنه مول موش نمی مهاجرت در پاسخ به ماه

فراموش برهنه مول موش مجموعه ای از قلمرو جدید در پاسخ به مهتاب? تحقیقات جدید نشان می دهد که نظریه نادرست است.

این مطالعه جدید که در مجله علوم محیط زیست در نظر نقش ماه در رانندگی انفرادی سفر یک موش مول برهنه از یک زیرزمینی مستعمره به یک شروع جدید است.

استن Braude استاد تمرین زیست شناسی در دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس در حال مطالعه موش مول برهنه در وحشی در آفریقای جنوبی برای بیش از 30 سال است. Braude قبلا کشف کرده اند که چگونه موش مول برهنه پراکنده—و یا خود را ترک زیرزمینی مستعمره به همسر با یک خارجی و به شکل یک مستعمره جدید—با مهاجرت بالاتر از زمین.

عوامل رانندگی این نادر رفتار مرموز هستند. تعدادی از نشریات دیگر جوندگان گونه نشان می دهد که اگر حیوانات بستگی به چشم انداز برای جلوگیری از شکارچیان آنها ممکن است فعال در قمر جدید هنگامی که آسمان تاریک ترین. اما اگر حیوانات مانند موش مول برهنه در عوض بستگی شنوایی و بویایی آنها خواهد بود به احتمال زیاد به طور فعال در قمر جدید زمانی که آنها می تواند به جلوگیری از تشخیص.

“ما تا مطمئن شوید که برهنه مول موش را بالاتر از زمین در شب های بدون مهتاب, اما داده های ثابت ما اشتباه است. آنها به نظر نمی رسد به کشیدن به مهتاب در همه. بعدی ما فرضیه به آزمون است که نشانه های از محیط اجتماعی هستند و باعث این رفتار است.”

پرواربندی بالا برای سفر

موش مول برهنه تقریبا نابینا. آنها صرف اکثریت از زندگی خود را زیر زمین در تونل که حفاری آنها با دندان های خود را. آنها زندگی می کنند بیشتر از زندگی خود را در پس از وضع حمل خود مستعمره به عنوان کارگران برای کمک به مادران آنها.

و هنگامی که زمان می آید به ترک مستعمره به نژاد آنها سوئیچ از فعال بودن هر زمان در طول یک چرخه 24 ساعته بودن شبانه. قرار دادن آنها در چربی و تبدیل شدن به کمتر فعال در آماده سازی برای سفر آنها متحمل خواهد شد برای شروع یک مستعمره جدید. یک سفر است که نیاز به رفتن را بالاتر از زمین.

امن ترین زمان برای آنها را به بالاتر از زمین خواهد بود در طول یک ماه جدید وقتی که شب است و تاریک ترین—و یا حداقل این انتظار.

برای پیدا کردن Braude و تیم خود را اسیر پراکنده موش مول برهنه در مرو پارک ملی کنیا است.

برهنه مول موش نمی توانید پرش

آنها با استفاده از یک روش مجموعه به نام رانش حصار به کمک راهنمای حرکت حیوانات راه رفتن در این زمینه باز به یک محل خاص. در این مورد رانش نرده رهبری به دام تله های حاوی سطل.

این ایده آمد به Braude از کار که اوون سکستون را 30 سال پیش برای تحصیل مهاجرت از سمندرها در تایسون مرکز تحقیقات زیست محیطی زمینه ایستگاه دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس. خادم گروه قرار داده و رانش نرده ها در جنگل به مطالعه زمانی که سمندرها بودند مهاجر به تالاب.

“سمندر نمی تواند پرش. نه می تواند موش مول برهنه. اگر شما با قرار دادن یک مانع در راه خود را از آنها مجبور به رفتن در اطراف آن” Braude می گوید.

و آنها را انجام داد. Braude و تیم خود را با موفقیت جمع آوری شده و نه متفرق برهنه مول موش با استفاده از این روش—شگفت آور دستاورد با توجه به نادر بودن این walkabouts.

گرفتن موش مول برهنه در وحشی مجاز Braude و تیم خود را به قطعی نتیجه گیری کرد که موش مول برهنه در واقع مهاجرت به دور از natal مستعمرات با راه رفتن بالاتر از زمین.

آنها همچنین می دانستند که تاریخ دقیق زمانی که نه شد بالاتر از زمین. در حال حاضر آنها می توانید بپرسید که آیا همبستگی وجود دارد فاز ماه و حضور خود را بالاتر از سطح زمین.

پاسخ کوتاه بود.

“وجود دارد واقعا هیچ ارتباط در هر دو جهت با مقدار نور یا عدم نور” Braude می گوید.

مهتاب و نوزادان

پراکنده برهنه مول موش نمی جلوگیری از یک ماه کامل و نه ترجیح می دهند یک ماه جدید. آنها نه پراکنده با توجه به فاز ماه از نویسندگان نوشتن.

Braude و همکاران خود را نیز با استفاده از داده ها از اسیر موش مول برهنه در لایبنیتس موسسه وحش و حیات وحش تحقیقات در برلین به در نظر گرفتن ارتباط بين فاز ماه و لاشبرگ به دنیا آمد. در این مرکز حیوانات زندگی می کنند در یک اتاق با ویندوز است که اجازه می دهد در نور خورشید و مهتاب.

“آنها تا به حال ده ها تن از موفق تولد و تا به حال تعداد زیادی از تولد” Braude همچنان ادامه دارد. برخی از 173 لیتر در 23 مستعمرات متولد شد در سراسر هر روز از چرخه قمری در طول 11 سال دوره. آنها بدون ارتباط.

“این نتایج اگر چه منفی به ما می دهد بینش بهتر به پراکندگی. و آنها نشان می دهد شاید این پراکندگی بیشتر به محیط اجتماعی که آنها در حال خروج از محیط فیزیکی است که آنها در حال ورود” Braude می گوید.

منبع: دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>