مرموز پژمرده ستاره Betelgeuse شروع به روشن دوباره

پس از مرموز چهار ماه محو خط ستاره شناخته شده به عنوان Betelgeuse می تواند در راه به دست آوردن آن درخشش.

به راحتی قابل تشخیص به عنوان حق “شانه” در صورت فلکی جبار, Betelgeuse است که به طور معمول یکی از ده ستاره درخشان در آسمان شب است. اما از آن شروع به گرفتن دیمر در ماه اکتبر سال گذشته و اواسط ماه فوریه آن را از دست داده بود بیش از دو سوم آن زیرکی — تفاوت قابل توجه به چشم. اما این ستاره در حال حاضر درخشان حدود 10% از آن dimmest نقطه می گوید ادوارد Guinan یک اخترفیزیکدان در دانشگاه روچستر در خارج از فیلادلفیا, پنسیلوانیا که تیم بوده است و ردیابی آن را برای 25 سال است.

“در حال حاضر به نظر می رسد مانند آن را bottoming کردن می گوید:” Andrea Dupree, یک ستاره شناس در دانشگاه هاروارد–مرکز اخترفیزیک اسمیتسونیان در کمبریج ماساچوست است. “اما چه کسی می داند شاید آن را سرفه و رفتن به پایین دوباره.” یک گروه از ستاره شناسان آماتور و حرفه ای به نام انجمن آمریکایی از متغیر ستاره ناظران مستقر در کمبریج نیز مستند شکوفایی.

دلایل تیره باقی می ماند یک پازل دوپری می گوید. ستاره شناسان پیشنهاد کرده اند چند توضیح, اما هیچ کدام کافی است به توضیح تمام مشاهدات او می افزاید.

دوستانه غول

Betelgeuse است که مورد علاقه از stargazers در سراسر جهان است. در یک نسبتا نزدیک 220 parsecs (700 سال نوری) از خورشید ابرغول سرخ — بزرگ اما نسبتا سرد-سوزاندن نوع ستاره ها — نیز یک مزیت برای ستاره شناسان. اگر چه جرم آن است که فقط یک بار ده که خورشید با آن ابعاد عظیم: اگر Betelgeuse بودند در مرکز منظومه شمسی ممکن است غرق تمام سیارات به مشتری است.

به عنوان یک نتیجه از آن است که یکی از چند ستاره است که می تواند باری در جزئیات از زمین به عنوان مخالف به ظاهر شدن به عنوان یک حل نشده نقطه نور است. پس از 1990s دوپری و دیگران شده اند قادر به فاش کردن امکانات در سطح آن به نام همرفت سلول — حباب از پلاسما است که غلیان تا به سطح قبل از خنک کننده و در حال سقوط به پایین. این عظیم عبارتند از: در حالی که سلول های همرفت در خورشید تقریبا به اندازه فرانسه و کسانی که در Betelgeuse “در حال اندازه از اینجا به مریخ”, دوپری می گوید.

به دلیل آن است که بسیار روشن ستاره پایمال بسیاری از دولت از هنر ابزار نجومی و رعایت آن نیاز به اقدامات خاص است. در زمین-بر اساس مشاهدات مادون قرمز ساخته شده در این سال برای مثال دوپری و همکاران مجبور به استفاده از تلسکوپ در ‘کشت حالت’ — سرعت سوژه متحرک از روبرو در سراسر آسمان به طوری که هیچ نقطه بر روی سنسور دوربین می تواند در معرض Betelgeuse نور برای بیش از حد طولانی است.

اما ستاره روشنایی است نه یک مشکل برای Guinan. برای چند دهه, تیم خود شده است و اندازه گیری آن با 25 سانتی متر تازه تلسکوپ در مجموعه همکارش ریچارد Wasatonic باغ در آلن تاون پنسیلوانیا است. دسترسی آسان دارای قدرت پردازش آن برای Wasatonic, Guinan می گوید. “ما را داده هر شب روشن معمولا دو شب در هفته. هر زمان که آسمان پاک او فقط اجرا می شود خارج در لباس خواب خود را.”

شکسته معمول

Guinan تیم را مستند کرده است حدود 425-بعد چرخه نور در ستاره اما به طور معمول روشنایی را متفاوت با بیش از 25٪. در سال گذشته Guinan می گوید او در نظر گرفته بستن برنامه چرا که این تیم بود “خسته” از ستاره اما در نهایت تصمیم گرفت در برابر آن است. “به من گفت: Richard اگر ما برای جلوگیری از آن کاری انجام دهد و” او می گوید.

سپس در ماه اکتبر Betelgeuse شروع به کم نور و در ماه دسامبر به محو شدن بود آنقدر چشمگیر است که Guinan تصمیم به ارسال آنلاین هشدار به نام یک ستاره شناس تلگرام. بسیاری دیگر با عجله به رعایت ستاره.

یکی از پیشرو توضیح برای نور است و ظهور بزرگ و غیر منتظره ای سرد انتقال گرما همراه است. یکی دیگر این است که این ستاره می تواند در حال حرکت در پشت یک ابر گرد و غبار. اما دوپری می گوید که مشاهدات ساخته شده تا کنون به نظر می رسد دو طرف متناقض است. “اشعه ماوراء بنفش رفتار متفاوت از نوری که رفتار متفاوت از مادون قرمز.”

برخی بر این باورند که این ستاره نامنظم نوسانات در روشنایی معنی آن ممکن است با نزدیک شدن به پایان زندگی خود را. Betelegeuse تخمین زده می شود کمتر از 10 میلیون سال اما اخترفیزیکدانان پیش بینی است که آن را به پایان خواهد رسید در یک ابرنواختر انفجار زمانی در آینده 100,000 سال است. هنگامی که آن را ندارد, از آن خواهد شد یک منظره های دیدنی و جذاب — و برای هفته ها از آن خواهد شد روشن تر از ماه کامل و قابل رویت در طول روز. اما چه اتفاقی می افتد درست قبل از یک ستاره منفجر شده در این راه ناشناخته است و ستاره شناسان می گویند که زمان دقیق آتشین پایان غیر ممکن است برای پیش بینی. هنوز هم می گوید Guinan “من برای تشویق آن برای منفجر کردن.”

این مقاله تکثیر با کسب اجازه شد و برای اولین بار منتشر شده در فوریه 26 سال 2020 است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de