مرموز ‘ناپدید’ exoplanet فقط یک ابر بزرگ از سیارک زباله مطالعه نشان می دهد

در سال 2014 یک سیاره ناپدید شد از آسمان شب.

دور دنیا — شناخته شده به عنوان Fomalhaut b و در واقع همسایگی 25 سال نوری از زمین بود و بدنام بودن یکی از سیارات فراخورشیدی که تا کنون کشف شده در نور مرئی توسط ناسا تلسکوپ فضایی هابل; هنگامی که ستاره شناسان برای اولین بار, گیر افتاد, دید از آن در سال 2004 و 2006 این سیاره به نظر می رسد به عنوان یک روشن, سرد, پورنو نقطه در حال حرکت سریع در سراسر آسمان است. ده سال بعد که نقطه از بین رفته بود.

چه اتفاقی افتاد به Fomalhaut b? آیا جهان در حال سقوط با آن خورشید نگهبان (به نام سادگی Fomalhaut) و رانش دور ؟ آیا درخشان سیاره به دنبال ستاره شدن در یک بزرگتر منظومه شمسی ؟ و یا می تواند یک نابکار مورد سیاره-در-سیاره خشونت جریان?

مرتبط: 10 مکان های جالب در منظومه شمسی ما می خواهم به بازدید

یک تصویر از برخورد دو سیارک در سیستم Fomalhaut b. (اعتبار تصویر: © ESA/NASA, M. Kornmesser)

یک مطالعه جدید منتشر شده امروز (20 آوریل) در مجله مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم (PNAS) پیشنهاد یک راه حل به “رمز و راز از ناپدید شدن Exoplanet” — و در خور هر گونه کارآگاه داستان یک پیچ وجود دارد ،

شاید Fomalhaut b ناپدید شد قبل از هابل چشم نویسندگان این مطالعه نوشت Fomalhaut b هرگز یک سیاره در وهله اول; در این سناریو هدف ستاره شناسان را دیدم در سال های 2004 و 2006 بود و در واقع عظیم ابر یخی باقی مانده ایجاد اخیر خشونت آمیز برخورد بین دو سیاره قطعات.

This diagram simulates what astronomers, studying Hubble Space Telescope observations, taken over several years, consider evidence for the first-ever detection of the aftermath of a titanic planetary collision in the Fomalhaut star system.

این نمودار شبیه سازی چه ستاره شناسان مطالعه مشاهدات تلسکوپ فضایی هابل گرفته شده بیش از چندین سال در نظر شواهد برای اولین تشخیص پس از تایتانیک سیاره برخورد در Fomalhaut سیستم ستاره. در سمت چپ یک تصویر از حلقه های یخی باقی مانده در اطراف Fomalhaut. در سمت راست در حال پیشرفت از مشاهدات یک شی یک بار تصور می شود سیاره اما در حال حاضر تصور می شود گرد و خاکی باقی مانده از یک سیارک برخورد. (اعتبار تصویر: NASA, ESA, and A. Gáspár و G. Rieke (دانشگاه آریزونا))

پیشنهاد برخورد که به احتمال زیاد در محل یخی حلقه باقی مانده شبیه به منظومه شمسی ما Kuiper Beltباید رخ داده است بسیار در مدت کوتاهی قبل از هابل برای اولین بار, گیر افتاد, دید از اتهام exoplanet زمانی که در حال گسترش ابر پس از برخورد ذرات گرد و غبار هنوز هم پر متمرکز و آشکار در نور مرئیمحققان نوشت. سال 2014 که ابر در حال حاضر رشد و بزرگ منتشر کافی به ناپدید می شوند از نظر این ایده می رود.

در راه این کیهانی مورد هویت اشتباه باعث می شود کشف Fomalhaut b و حتی بیشتر نادر و هیجان انگیز منجر نویسنده مطالعه Andras گاسپار در بیانیه ای گفت.

“این برخورد هستند بسیار نادر است و بنابراین این یک معامله بزرگ است که ما در واقع برای دیدن شواهد از یکی” گفت: گاسپار دستیار ستاره شناس در دانشگاه آریزونا مباشر رصدخانه. “ما اعتقاد داریم که ما در جای مناسب در زمان مناسب را شاهد چنین بعید است با ناسا تلسکوپ فضایی هابل.”

در حال حاضر شما آن را ببینید…

برای مطالعه جدید گاسپار و همکارانش بررسی نزدیک به دو دهه آرشیوی مشاهدات هابل نشان داد که Fomalhaut b به آرامی در حال رشد دیمر و دیمر قبل از اینکه به طور کامل محو در سال 2014. با استفاده از مدل های کامپیوتری محققان محاسبه شده است که یک برخورد بین دو یخی بدن حدود 125 مایل (200 کیلومتر) در قطر می تواند به ایجاد یک ابر گرد و غبار است که همسان مشاهدات هابل.

این گرد و غبار-ابر-در-پنهان فرضیه نیز توضیح می دهد که برخی از رفتار غیر معمول از جسم. برای مثال قرار است سیاره روشنایی اجازه داده است که هابل دانشمندان را به دیدن آن را به وضوح در نور مرئی بسیار غیر معمول برای دور سیارات فراخورشیدی که اغلب بیش از حد کوچک به منعکس کننده یک مقدار قابل توجهی از نور از خانه خود را ، در سمت تلنگر, Fomalhaut b نشان داد هیچ نور مادون قرمز امضای معنی آن بسیار سرد دوباره بسیار غیر معمول برای یک جوان سیاره که باید به اندازه کافی گرم به اشعه مادون قرمز منتشر می کنند برخی از نویسندگان این مطالعه گفت.

“واضح است Fomalhaut b انجام شد همه چیز واجد شرایط سیاره باید انجام شود” گاسپار گفت.

در ضمن هر دو از کسانی که مشاهدات سازگار با این نظریه که Fomalhaut b است که در واقع بقایای دو یخی سیارک ها که ملاقات زمین شناسی پایان. در صورتی که مورد, محققان, محاسبه, پس از آن که بقایای ابر پس به طور قابل توجهی گسترش یافته و در حال حاضر آن را به یک قطر بزرگتر از زمین‘در مدار اطراف خورشید است. کسانی که تا کنون دست خوش پیشامد میشه-قطعه مانده یخ و گرد و غبار باید هر اندازه کوچکتر از عرض یک تار موی انسان, مراتب زیر هابل را تشخیص آستانه محقق نوشت.

اما آن را بیش از حد به زودی به طور رسمی نزدیک مورد از ناپدید exoplanet — محققان را به مطالعه Fomalhaut منظومه شمسی در جزئیات بیشتر ، هیچ اتهامات جنایی آورده شده است در مقابل هر کدام از سیارک ها در این زمان.

در اصل منتشر شده در Live علم.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.de