مرموز ‘antihydrogen’ ذرات آشکار غیر طبیعی کوانتومی اثر

متلاطم, خشن خلاء را پر می کند فضای کوانتومی تحریف شکل هر اتم هیدروژن در جهان است. و در حال حاضر ما می دانیم که آن را نیز تحریف هیدروژن را bizarro-جهان ضد ماده دوقلو: antihydrogen.

ضد ماده است که کمی درک ماده نادر در جهان ما که مشابه ماده تقریبا کاملا اما با تمام خواص بدبختانه در اطراف. مثلا الکترون کوچک ذرات ماده که حامل بار منفی. خود را ضد ماده ها کوچک “پوزیترون” که حامل بار مثبت است. ترکیب یک الکترون و یک پروتون (بزرگتر با بار مثبت و ذرات ماده) و شما ساده اتم هیدروژن. ترکیب یک ضد ماده پوزيترون با “antiproton” و شما می توانید antihydrogen. هنگامی که به طور منظم ماده و ضد ماده لمسی ماده و ضد ماده ذرات یکدیگر را نابود.

در حال حاضر ضد ماده به نظر می رسد به طور کامل متضاد دوقلو از ماده و یکی از اسرار بزرگ فیزیک است که چرا موضوع هم به تسلط بر فضا به عنوان ضد ماده تبدیل شد کمی بازیکن در جهان است. پیدا کردن برخی از تفاوت بین این دو می تواند کمک به توضیح ساختار مدرن جهان.

بره شیفت بود یک جای خوب به دنبال این نوع از تفاوت گفت: Makoto Fujiwara کانادایی فیزیکدان ذرات وابسته سرن و همکاری نویسنده این مطالعه جدید منتشر شده در Feb. 19 در مجله طبیعت است. فیزیکدانان کوانتومی شناخته شده در مورد این عجیب و غریب کوانتوم, اثر, به نام بعد از دانشگاه آریزونا فیزیکدان Willis, بره, پس از سال 1947. در اولین عمده پس از جنگ کنفرانس از فیزیکدانان آمریکایی و گوسفند نشان داد که چیزی نهان در داخل اتم هیدروژن هل داخلی خود ذرات ایجاد یک بیشتر فاصله بین پروتون و در مدار الکترون از هسته ای موجود تئوری مجاز است.

“به طور کلی بره شیفت تجلی فیزیکی اثر ‘وکیوم'” Fujiwara گفت: زنده به علم است. “هنگامی که شما به طور معمول فکر می کنم در مورد خلاء شما فکر می کنم از هیچ چیز نیست.’ با توجه به نظریه فیزیک کوانتومی خلاء پر شده است با به اصطلاح “ذرات مجازی” که دائما در حال متولد شده و نابود شده است.”

که غیر طبیعی متلاطم از مختصر نیمه واقعی ذرات واقعی اثرات در اطراف جهان. و در داخل اتم هیدروژن آن را ایجاد یک فشار است که این دو جدا مرتبط ذرات. این کشف غیر منتظره برنده بره 1955 جایزه نوبل در فیزیک.

اما در حالی که فیزیکدانان شناخته شده است برای چندین دهه است که بره شیفت تغییر هیدروژن آنها تا به حال هیچ ایده که آیا آن را نیز تحت تاثیر antihydrogen.

مرتبط با: چه خبر ؟ شما پاسخ سوالات فیزیک

Fujiwara و نویسندگان می خواستم برای پیدا کردن.

“هدف کلی از مطالعات ما است برای دیدن اگر وجود دارد هر گونه تفاوت بین هیدروژن و antihydrogen و ما نمی دانیم که در پیش که در آن چنین تفاوت ممکن است نشان می دهد تا” Fujiwara گفت: زنده به علم است.

برای مطالعه این سوال محققان زحمت جمع آوری نمونه از antihydrogen با استفاده از Antihydrogen فیزیک لیزر دستگاه (آلفا) ضد ماده آزمایش در سازمان اروپایی پژوهش هسته ای (سرن) در قاره غول هسته ای, فیزیک و آزمایشگاه. آلفا چند ساعت طول می کشد برای تولید یک antihydrogen نمونه به اندازه کافی بزرگ برای کار با Fujiwara گفت.

آن تعلیق این ماده در میدانهای مغناطیسی است که دفع ماده است. آلفا محققان سپس ضربه به دام افتاده antihydrogen با نور لیزر برای مطالعه و بررسی چگونگی ضد ماده در تعامل با فوتون که می تواند مخفی را آشکار خواص کمی ضد اتم.

تکرار آزمایش خود را چندین بار در روز متفاوت antihydrogen نمونه ها تحت شرایط مختلف آلفا محققان دریافتند هیچ تفاوتی بین بره تغییر در هیدروژن و بره تغییر در antihydrogen که ابزار خود را می تواند تشخیص دهد.

“در حال حاضر هیچ شناخته شده تفاوت بین خواص اساسی antihydrogen و منظم هیدروژن” Fujiwara گفت. “اگر ما پیدا کردن هر گونه تفاوت و حتی ریزترین مقدار آن را مجبور به یک تغییر رادیکال در راه ما درک فیزیکی ما هستی.”

هر چند محققان ندارد و تفاوت هنوز antihydrogen فیزیک است که هنوز هم یک جوان زمینه است. فیزیکدانان حتی نمی باید به راحتی هر نمونه مورد مطالعه از مسائل تا سال 2002 و آلفا شروع نمی شود به طور معمول به دام انداختن هیدروژن نمونه تا سال 2011.

این کشف یک “گام اول” Fujiwara گفت: اما هنوز هم وجود دارد مقدار زیادی بیشتر از چپ به مطالعه قبل از فیزیکدانان را واقعا درک چگونه هیدروژن و antihydrogen مقایسه کنید.

در اصل منتشر شده در Live علم.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de