میانمار از دست داده و 60 درصد از جنگل های حرا در 20 سال

تعدادی از جنگل های حرا در میانمار تبدیل به زمین های کشاورزی در 20 سال گذشته تا حد زیادی بیش از برآورد قبلی یک مطالعه جدید نشان می دهد.

مانگرو به حساب تنها 0.7 درصد از زمین را جنگل های استوایی منطقه بلکه در جهان ترین و مهم اکوسیستم, محققان می گویند. آنها ارائه یک ثروت زیست محیطی و اجتماعی-اقتصادی از جمله خدمت به عنوان مهد کودک زیستگاه برای گونه های ماهی ارائه حفاظت ساحلی در برابر موج در ارتباط با طوفان و سونامی و ذخیره سازی کربن.

در حالی که بسیاری از کشورها تاسیس شده اند از حمایت قانونی برای مانگرو ارزش آنها برای پایدار اکوسیستم خدمات صورت رقابت قوی از تبدیل زمین به دیگر سودآور با استفاده از به ویژه برای کشاورزی است.

در دهه گذشته مطالعات نشان داده اند که حرا جنگل زدایی نرخ بالاتر از جنگل زدایی داخلی زمینی جنگل.

با استفاده از تصاویر ماهواره ای و چند ابزار تحلیلی مجاز محققان به ارزیابی میزان حرا در سال 1996. آنها سپس به دنبال سرنوشت هر 30 متر x 30 متر حرا تصویر صفحه در سال 2007 و 2016.

six plots in two columns show land transition from 2007 to 2016 to rice paddy, rubber, and oil palm
تصاویر ماهواره ای از سال 2007 و 2016 نشان می دهد حرا تبدیل به سه اصل رقابت با استفاده از زمین در امتداد خط ساحلی از میانمار. (اعتبار: Google Earth)

این تیم را برآورد نشان داد که در سال 1996 میانمار تا به حال قابل ملاحظه ای بیشتر مانگرو از آنچه قبلا تخمین زده می شود. اما بیش از 20 سال دوره بیش از 60 ٪ از تمام مانگرو در میانمار شده بود به طور دائم و یا به طور موقت تبدیل به دیگر استفاده می کند. این خدمات عبارتند از رشد برنج و روغن پالم و لاستیک و شهرنشینی.

“اگر چه ماهی و میگو در مزارع اختصاص تنها یک مقدار جزئی از حرا تبدیل ممکن است این تغییر در آینده نزدیک. این رقابت در زمین پوشش انواع تجاری مهم است اما ناسازگار با حرا تداوم می گوید:” خوزه دان د Alban از NUS علوم زیستی است.

با از دست دادن نزدیک به دو سوم از آن مانگرو وجود دارد که لازم است برای دولت میانمار به منظور توسعه استراتژی جامع برای حفاظت از این زیستگاه مهم, محققان می گویند. این بسیار مهم است که میانمار در تلاش برای تبدیل شدن به بیشتر میشود و به بازارهای منطقه ای و جهانی برای کشاورزی و آبزی پروری محصولات.

“سرنوشت مانگرو در کشور خواهد شد به قدرت از سیاست ها و اجرای اقدامات حفاظتی می گوید:” ادوارد Webb, دانشیار در NUS علوم زیستی است. “از طریق مناسب در دراز مدت برنامه ریزی, مدیریت و حفاظت از این انعطاف پذیر اکوسیستم می تواند در بهبود و حفظ شود برای آینده.”

این مطالعه به نظر می رسد در تحقیقات محیط زیست نامه.

منبع: NUS

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>