موسیقی همزمان مغز نوازندگان و مخاطبان خود

هنگامی که یک کنسرت باز می شود با خودداری از آهنگ های مورد علاقه خود شما در حال جاروب در موسیقی با خوشحالی ضربه زدن به ضرب و شتم و نوسان دار با ملودی. همه در اطراف شما مردم شادی کردن در همان موسیقی آشنا. شما می توانید ببینید که بسیاری از آنها در حال آواز چراغ چشمک زن به ریتم در حالی که طرفداران دیگر در حال کف زدن در زمان. برخی از موج سلاح های خود را بر سر خود و دیگران در محل. نوازندگان و مخاطبان به نظر می رسد در حال حرکت به عنوان یک, به عنوان هماهنگ به یکدیگر را به عنوان نشان می دهد نور است به ضرب و شتم.

یک مقاله جدید در مجله NeuroImage نشان داده است که این همگام دیده می شود در مغز فعالیت های مخاطبان و مجری. و بیشتر درجه همگام پیدا مطالعه بیشتر مخاطبان برخوردار عملکرد. این نتیجه را ارائه می دهد بینش به ماهیت موسیقی مبادلات و نشان می دهد که تجربه موسیقی اجرا می شود عمیق: ما رقص و احساس همان احساسات و ما سلول های عصبی آتش هم به عنوان به خوبی.

در این مطالعه یک ویولونیست انجام گزیده ای مختصر از یک دوجین ترکیب های مختلف که ضبط شد و بعد از بازگشت به شنونده. محققان ردیابی تغییرات در محلی فعالیت مغز با اندازه گیری سطح اکسیژن خون می شود. (اکسیژن بیشتری نشان می دهد بیشتر فعالیت این دلیل که بدن با این نسخهها کار برای فعال نگه داشتن سلول های عصبی همراه با آن است.) اجرای موسیقی باعث افزایش جریان خون اکسیژن دار را به نواحی از مغز مرتبط با درک الگوهای فردی نیت و بیان است.

داده ها برای نوازنده های جمع آوری شده در طول یک عملکرد بود نسبت به کسانی که برای شنونده در طول پخش. در همه وجود دارد 12 انتخاب آشنا آثار موسیقی از جمله “Edelweiss” فرانتس شوبرت را “Ave Maria” “Auld لنگ تا کنون” و لودویگ ون بتهوون “Ode to Joy.” مغز فعالیت 16 شنوندگان بودند نسبت به یک ویولونیست.

تمام قطعات موسیقی منجر به هماهنگ سازی فعالیت مغز بین نوازنده و شنونده اما این به ویژه از محبوب تر اجرای برنامه. Interbrain انسجام ناچیز بود در اوایل هر قطعه و بزرگترین نسبت به پایان آن است. نویسندگان توضیح داد که شنونده زمان مورد نیاز ابتدا درک الگوی موسیقی بود و بعد از آن قادر به لذت بردن از عملکرد به دلیل آن همسان است که انتظارات فرد.

همزمان فعالیت مغز بود موضعی در نیمکره چپ مغز به منطقه شناخته شده به عنوان زمانی-جداری اتصال. این منطقه مهم است برای همدلی و درک دیگران افکار و نیات و کلامی حافظه کاری استفاده می شود برای بیان فکر. آن را ممکن است عملکرد در بازیابی از صداها و الگوهای است که به ظهور موسیقی انتظارات.

اما از آن است که نیمکره راست مغز است که اغلب در ارتباط با تفسیر موسیقی ملودی—در مقایسه با نیمکره چپ که تخصصی برای تفسیر گفتار. در نیمکره راست مغز, هماهنگ سازی ترجمه شده به مناطق درگیر در شناخت ساختار موسیقی و الگوی (تحتانی پیشانی قشر مغز) و فردی درک (تحتانی پیشانی و postcentral قشر). این سایت همچنین شامل “نورون های آینه,” سلول های مغز است که فکر را قادر می سازد یک انعکاس یا درونی از دیگران افکار و اعمال.

نورون های آینه هر دو کنترل حرکت و پاسخگویی به نزد آن افزایش یابد به این مفهوم است که فعالیت های خود را در طول منفعل مشاهده است سکوت تمرین برای زمانی که تبدیل شدن آنها به درگیر در جنبش فعال. آنها یک بار تصور می شود بیولوژیکی بستر برای تقلید و از همه مهمتر همدلی—منبع درک ما از اعمال و نیات دیگران. نورونهای آینه ای شده اند faddishly دخیل در همه چیز از اوتیسم به سوء مصرف مواد است. با این وجود اعصاب است که کنترل جنبش به طور کلی درگیر در ادراک خود را به عنوان به خوبی. و به این ترتیب است که به ویژه از موسیقی که در آن حرکت فیزیکی بر ملودیک, حرکت, یا شرح زیر ریتمیک ضرب و شتم. در واقع شنوايی enlists دیگر مناطق از مغز که کنترل جنبش نشان ذاتی ارتباط بین جنبش و درک ما از موسیقی است. جای تعجب نیست که شما و همکار خود را concertgoers رقص و حرکت به موسیقی است. آن است که راه خود را از درک موسیقی و شرکت در روبرو می شوند.

چون موسیقی یک گروه تلاش آن است که اغلب مورد استفاده به عنوان زمینه به مطالعه هماهنگ عملکرد مغز است. همزمان مغز پاسخ در میان شنوندگان موسیقی است اندازه گیری شده توسط تصویربرداری رزونانس مغناطیسی عملکردی (fMRI) در برخی از مطالعات دیگر محققان به بررسی اقدامات هماهنگ از نوازندگان با ردیابی فعالیت الکتریکی مغز خود را با استفاده از الکتروانسفالوگرافی. به جای بررسی ارتباط میان گروه نوازندگان و یا گروه از شنوندگان جدید NeuroImage مطالعه بررسی ارتباط بین مخاطب و مجری. و آن را نه تنها به دنبال مدرک توافق در فعالیت مغز در میان این افراد در طول یک موسیقی روبرو می شوند اما همچنین به بررسی چگونه است که تطابق مربوط به موسیقی لذت ببرید. فعالیت مغز است که فرد نواختن گیتار هوایی در کنسرت نزدیک تر که درست بازیگر از شما ممکن است متوجه شده اند.

روش های مختلف مورد استفاده در بررسی این روابط دارای مزایا و کاستی. برای مثال مقاله جدید با استفاده از یک تکنیک به نام عملکردی نزدیک به طیف سنجی مادون قرمز (fNIRS)—که اقدامات جریان خون غنی از اکسیژن و آن نفوذ نمی توانید مغز به بررسی عمیق تر ساختار و همچنین fMRI می کند. مزیت عمده fNIRS است که هیچ بزرگ و گران قیمت ابزار مورد نیاز است بنابراین افراد نسبتا نامحدود زمانی که آنها در حال آزمایش: این امر غیر ممکن بوده است برای یک ویولونیست به بازی در دستگاه MRI.

جالب توجه است که مشاهده میزان هماهنگی بین مجری و مخاطب متصل شد به لذت بردن از موسیقی است. چنین لذت می تواند به معنی قدرتمند است که توسط آن موسیقی را ترویج مثبت رفتار اجتماعی. لذت از موسیقی بوده و نسبت به هماهنگ سازی فعالیت الکتریکی در نیمکره راست مغز است. موسیقی دستورات توجه بیشتر زمانی که آن را لذت بخش است که می تواند کمک به یک احساس بودن جاروب دور در هنگام گوش دادن به قطعه های مورد علاقه. در حالی که نویسندگان این NeuroImage مقاله نشان می دهد که مخاطب را در لذت بود, مرتبط با موسیقی تطبیق الگوی انتظارات مطالعات دیگر نشان داده اند که جای تعجب است که در ارتباط با بزرگترین درجه ای از موسیقی لذت. حتی موسیقی غم انگیز می تواند لذت بزرگ. برای مثال Mimì بیماری و مرگ در اپرا La Bohème با پر غم انگیز, غم و اندوه بی پایان به تاسف و فرصت های از دست رفته برای رستگاری اما موسیقی در نهایت منجر مخاطبان به تلخ و شیرین حس برتری.

مواجه می شوند که آیا به عنوان تنها شنونده از یک هنرمند ثبت و یا به عنوان بخشی از یک بسته بندی مخاطبان قبل از یک ارکستر موسیقی به عنوان یک تجربه مشترک است که ادغام ما عقل و احساسات و حرکات فیزیکی. ما شیر را به ضرب و شتم با هم و نوسان هماهنگ به یک ملودی. تجربه چالش های ما را شناخت و به رسمیت شناختن الگوها و ما را هیجان زده با لذت هنگامی که آن ما را شگفت زده. و ما حتی می توانید لذت بردن از بيان آن از غم و اندوه است. موسیقی جزء این پروسه در درون ما و در میان و بین مخاطبان و هنرمندان.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de