MRI عامل کنتراست تشخیص مراحل اولیه سرطان کبد

یک راه جدید برای تشخیص سرطان کبد در مراحل اولیه با استفاده از یک هدف MRI حاجب که متصل به پروتئین محققان گزارش.

یک مطالعه در علم پیشرفت توصیف تازه شناسایی شده نشانگر برای تشخیص کبد متاستاز. با زمان آزمون مانند بیوپسی پزشکان اغلب تنها تشخیص سرطان کبد در مراحل پیشرفته است که می تواند به محدود کردن گزینه های درمان و کاهش کلی میزان زنده ماندن.

این کشف می تواند گسترده اثرات محققان می گویند از جمله بیشتر موثر تشخیص دقیق و درمان و کمتر در معرض خطر به بیماران است.

“این تعویض بازی است. این امکان برای بسیاری از برنامه های کاربردی واقعا برای هر نوع سرطان می گوید:” جنی یانگ استاد دانشگاه و دانشیار مدیر مرکز تشخیص و درمان. “ما در حال حاضر استفاده از آن را به 10 نوع مختلف از سرطان در آزمایشگاه است.”

محققان توسعه یافته یک عامل است که می تواند هدف قرار دادن گیرنده های خاصی در این مورد chemokine گیرنده 4 (معنادار cxcr4). در افراد مبتلا به سرطان, گیرنده می شود overexpressed مشترک متاستاز به ارگان ها مانند کبد است.

محققان انتظار معنادار cxcr4 هدفمند مبتنی بر پروتئین MRI با کنتراست عامل غلبه بر موانع عمده موجود با نشان دادن حتی کوچک نمونه هایی از سلول های سرطانی در چند رنگ اسکن به نام دقت MRI (pMRI) یک روش تصویربرداری.

با استفاده از تکنولوژی MRI, مقابل, عوامل حمل عنصر گادولینیم به منظور ارتقاء تصاویر. در طول کار قبلی تجزیه و تحلیل کلسیم یانگ تصمیم به تست چگونه یک فلز مانند گادولینیم که در تعامل با پروتئین است. پروتئین پیچد اطراف عنصر و حمل آن به سایت برای تصویربرداری. تیم او در بر داشت که پروتئین طراحی بسیار موثر تر از هدف قرار دادن نشانه ای از بیماری است.

“در حال حاضر آن را دشوار است برای دیدن مراحل اولیه بیماری در کبد و حتی در تهاجمی بیوپسی” یانگ می گوید. “تست تشخیصی با استفاده از این عامل کنتراست نه تنها می تواند شناسایی حضور بیماری اما افتراق این مرحله از بیماری با حساسیت بالا و دقت است. این است که زیبایی این کار است.”

محققان می گویند این یافته ها بسیار امیدوار کننده ایالات متحده غذا و دارو است که برای ردیابی سریع هدفمند پروتئین عامل کنتراست در اولین گام نسبت به آزمایش های بالینی برای ارزیابی اثر بخشی آن در انسان است. “ما در حال حاضر به ملاقات با FDA, بنابراین ما یک طرح” یانگ می گوید. “ما امیدواریم طی 18 ماه تا دو سال ما می توانیم انجام اولین آزمایش های بالینی در بیماران است.”

این تحقیق بر اساس یک 2019 مطالعه منتشر شده در مجله Nature Communicationsکه در آن یانگ تیم شناسایی اولیه تشخیص فیبروز کبدی با استفاده از کلاژن-هدفمند پروتئین عامل کنتراست.

“ما شده اند با استفاده از همان عوامل کنتراست 30 سال با چند پیشرفت های” یانگ می گوید. “من فکر می کنم این بزرگترین سرمایه علمی. و من امیدوارم که وجود دارد بسیاری از بیشتر به آمده است.”

موسسه ملی سرطان کار پشتیبانی می کند.

منبع: دانشگاه

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de