بیشتر آموزش و پرورش ممکن است به معنی امید به زندگی طولانی تر

آموزش و پرورش, نمی, نژاد, است, بهترین پیش بینی از امید به زندگی, محققان گزارش.

امید به زندگی در ایالات متحده شده است در کاهش برای اولین بار در دهه و مقامات بهداشت عمومی را شناسایی کرده اند یک مناجات از علل بالقوه از جمله غیر قابل دسترس بهداشت و درمان, افزایش اعتیاد به مواد مخدر و میزان اختلالات روانی و عوامل اجتماعی و اقتصادی. اما disentangling این متغیرها و بررسی تاثیر نسبی خود را دشوار بوده است.

مطالعه جدید, اقدام به اذیت کردن نسبی تاثیر دو متغیر اغلب مربوط به امید به زندگی, نژاد, و آموزش و پرورش با ترکیب از طریق داده های مورد 5,114 سیاه و سفید افراد در چهار شهرهای آمریکا.

محققان در استخدام شرکت کنندگان در یک طول عمر مطالعه حدود 30 سال پیش زمانی که آنها در اوایل 20s. در حال حاضر آنها در اواسط 50s. این افراد بخشی از عروق کرونر خطر توسعه در بالغين جوان (کاردیا) مطالعه است.

در میان 5,114 مردم به دنبال مطالعه 395 فوت کرده است. “این مرگ و میر اتفاق می افتد در سن کار افراد اغلب با کودکان قبل از سن 60 می گوید:” نویسنده مسئول بریتا روی استادیار پزشکی و اپیدمیولوژی در دانشگاه ییل.

نرخ مرگ و میر در میان افراد این گروه را به وضوح نشان می دهد تفاوت های نژادی با حدود 9 درصد از سیاه پوستان در حال مرگ در سنین پایین در مقایسه با 6 درصد از سفید پوستان است. نیز وجود دارد تفاوت در علل مرگ در مسابقه. به عنوان مثال سیاه و سفید مردان به طور قابل توجهی بیشتر احتمال دارد به مرگ با قتل و سفید مردان از ایدز است. شایع ترین علل مرگ در سراسر همه گروه ها در طول زمان بودند بیماری های قلبی عروقی و سرطان است.

اما وجود دارد نیز قابل توجه تفاوت در میزان مرگ در سطح آموزش و پرورش. حدود 13 درصد از شرکت کنندگان با درجه و یا کمتر آموزش و پرورش درگذشت در مقایسه با تنها حدود 5 درصد از فارغ التحصیلان دانشگاه.

کاملا محققان توجه داشته باشید هنگامی که به دنبال در مسابقه و آموزش و پرورش در همان زمان تفاوت مربوط به مسابقه همه از بین رفته: 13.5% از افراد و 13.2 درصد از افراد سفید با درجه و یا کمتر درگذشت در طول دوره مطالعه. در مقابل 5.9% از افراد و 4.3 درصد از سفید پوستان با درجه کالج فوت کرده است.

برای کمک به حساب تفاوت در سن مرگ و میر مربوط محققان با استفاده از اندازه گیری به نام سال بالقوه از دست رفته عمر (YPLL) محاسبه شده به عنوان پیش بینی شده امید به زندگی منهای سن واقعی در مرگ. این اقدام نه تنها قطاری از تعداد مرگ و میر بلکه چگونه نابهنگام آنها بودند.

برای مثال کسی که می میرد در سن 25 از قتل تعلق بیشتر YPLL نسبت به کسی که می میرد در سن 50 از بیماری های قلبی عروقی. آن را به مرگ دو نفر در سن 50 برابر YPLL از یک مرگ در سن 25.

حتی پس از حسابداری برای اثر سایر متغیرهای درآمد و سطح آموزش و پرورش بود و هنوز هم بهترین پیش بینی کننده YPLL. هر مرحله آموزشی به دست آمده منجر به 1.37 کمتر از سال از دست داده و امید به زندگی این مطالعه نشان می دهد.

“این یافته ها قدرتمند هستند” Roy می گوید. “آنها نشان می دهد که بهبود عدالت در دسترسی به کیفیت آموزش و پرورش است که چیزی ملموس است که می تواند کمک به معکوس کردن این مشکل روند در کاهش امید به زندگی در میان بزرگسالان میانسال.”

این مطالعه به نظر می رسد در مجله آمریکایی بهداشت عمومی.

منبع: دانشگاه ییل

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de