مامان و نه بابا از دست دادن زمان به کار در طول همه گیر

وجود شواهد اولیه است که این بیماری همه گیر را تشدید کرده است—بهبود—شکاف جنسیتی در ساعت است که می تواند پایدار عواقب برای مادرانی که به کار خارج از خانه.

“یافته های ما نشان می دهد مادران در حال تحمل فشار از همه گیر است و ممکن است در صورت اشتغال در دراز مدت مجازات به عنوان یک نتیجه می گوید:” Caitlyn Collins, استادیار جامعه شناسی در دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس و coauthor از مطالعه.

بین ماه های مارس و آوریل مادران’ ساعت کار کاهش چهار تا پنج بار به عنوان بسیاری به عنوان پدران’ آیا با توجه به مطالعه در جنس کار و سازمان.

در حالی که مادران مدرج بازگشت ساعت کار خود را در حدود 5 درصد یا دو ساعت در هفته و پدران’ ساعت کار باقی مانده تا حد زیادی پایدار است. تاثیر شد بزرگترین در میان مادران اولیه کودکان در سن مدرسه و یا کودکان برای آنها مراقبت و مدرسه در منزل نیازمند به شدید ترین است.

همه گیر شکاف جنسیتی

کالینز و نویسندگان—Liana کریستین Landivar در مریلند جمعیت مرکز تحقیقات; لی Ruppanner در دانشگاه ملبورن; و ویلیام اسکاربورو در دانشگاه شمال تگزاس—استفاده داده ها از ما, جمعیت در حال حاضر بررسی برای ارزیابی چگونه دو نان آور علاقمند به جنس مخالف, سکس با کودکان تنظیم کار خود را در طول بیماری همه گیر از فوریه تا آوریل است. ماهانه آمار کار بررسی شامل اطلاعات از حدود 60,000 خانواده ها در سراسر ایالات متحده است.

آنها نیز مورد بررسی قرار زیر مجموعه ای از خانواده ها که در آن هر دو مادران و پدران شاغل هستند در راه دور-قابلیت مشاغل. آنها در بر داشت در تمام مدل های پدران’ پیش بینی ساعت کار نمی افتد زیر 40 ساعت در هفته نشان می دهد که در حالی که همه گیر بود و عمده تلفات در تمام جنبه های جامعه ترین پدران علاقمند به جنس مخالف, در, دو نان آور خانواده ادامه داد: برای قرار دادن در یک هفته کار کامل.

“حتی در میان خانواده که در آن پدر و مادر هر دو قادر به کار از خانه و به طور مستقیم در معرض مراقبت از کودکان و کارهای خانه خواسته های مادران در حال پوسته پوسته شدن و برگشت به دیدار این مسئولیت به یک حد بیشتر از پدران است. در نهایت تجزیه و تحلیل ما نشان می دهد که نابرابری جنسیتی در پدر و مادر’ ساعت کار بدتر شده است در طول بیماری همه گیر” کالینز می گوید.

علت این بی عدالتی نامشخص است. کالینز می گوید: ممکن است در زمان بحران خانواده بازگشت به سنتی نقش های جنسیتی در خانواده تقسیم کار. و یا می تواند باشد که استرس های مالی و نیاز به محافظت اولیه بگیران—اغلب پدران ناشی از مادران به فرض بیشتر پرداخت نشده داخلی کار می کنند.

خروج نیروی کار?

آنچه روشن باقی می ماند به محققان این است که این نابرابری می تواند در دراز مدت اثرات فاجعه آمیز زنان در مشاغل.

“پوسته پوسته شدن پشت کار بخشی از یک مارپیچ رو به پایین است که اغلب منجر به نیروی کار خارج می شود—به خصوص در مواردی که کارفرمایان انعطاف ناپذیر با برنامه و یا مجازات کارمندان قادر به پاسخگویی به کار انتظارات در حال رشد مراقبت از خواسته های” کالینز و نویسندگان نوشتن.

“ما همچنین نگران آن است که بسیاری از کارفرمایان به دنبال راه هایی برای صرفه جویی در پول و ممکن است آن را در هزینه از مادران که در حال حاضر خود را تضعیف بازار کار پیوست” آنها بنویسید.

دیگر بالقوه برای محل کار: آینده مبتنی بر شایستگی تبلیغات و پرداخت را افزایش می دهد ممکن است به طور نامتناسبی به نفع مردان که کار با تعهدات بالا باقی مانده است در طول بیماری همه گیر.

این وضعیت انتظار می رود به منظور بهبود در کوتاه مدت به عنوان متحده بازگشایی و در محل کار و رزومه. در ابتدا راه دور ممکن است مانع برخی از مادران از گسترده تر از دست دادن شغل به عنوان مدارس و daycares بسته کالینز می گوید. اما با اردوهای تابستانی بسته daycares عامل در ظرفیت محدود و عدم اطمینان در مورد آینده مدرسه در سال دو نان آور خانواده ها مواجه خواهد شد با انتخاب های دشوار در مورد چگونگی به حرکت پرداخت کار و زندگی خانوادگی.

“انعطاف پذیری کلیدی است راست, در حال حاضر,” کالینز می گوید. “با کاهش خواسته کار و اجازه می دهد انعطاف پذیری که در آن ممکن است در ماه های آینده, کارفرمایان می تواند به جلوگیری از طولانی مدت ضرر و زیان در زنان مشارکت نیروی کار. و پدران باید تشویق به ارائه ساعت بیشتر برای مراقبت از کودکان خود را, حتی اگر آن را به معنی به خطر انداختن پرداخت می شود ساعت کار برای انجام این کار است.”

منبع: دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de