آهن مذاب باران می افتد در سوزان-فیلم Exoplanet

یک مدعی برای “عجیب و غریب ترین exoplanet” عنوان شده است.

تاج ممکن است استراحت در حالی که در حال حاضر بر روی سر HD 189733, a, b, کبالت آبی جهان بیگانه که در آن مذاب شیشه باران شلاق وری از طریق هوا به 5,400 مایل در ساعت (8,790 متر/ثانیه, آسمان صاف;). اما یک مطالعه جدید گزارش می دهد که آهن باران به احتمال زیاد می افتد از طریق ضخیم آشفته هوا از WASP-76 b, عجیب و غریب “ultrahot مشتری” نهفته است که در حدود 640 سال نوری از خورشید در صورت فلکی برج حوت.

WASP-76 b فشرده در اطراف آن ستاره میزبان یک بار در هر 1.8 زمین روز یک مدار آنقدر تنگ است که گازی سیاره “tidally قفل” همیشه نشان ستاره همان صورت است. درجه حرارت در این dayside صعود بالاتر از 4,350 درجه فارنهایت (2,400 درجه سانتیگراد) داغ به اندازه کافی برای تبخیر فلزات—در حالی که nightside بسیار کولر (اما هنوز هم مسخره) 2,730 F (1,500 C) محققان گفت.

“این به احتمال زیاد افراطی ترین آب و هوای ما همیشه می تواند در پیدا کردن یک سیاره” گفت: مطالعه منجر نویسنده دیوید Ehrenreich عنوان استاد ستاره شناسی در دانشگاه ژنو در سوئیس است.

“ما باید به کشش درک ما از چه آب و چه سیاره ای جو برای درک این شی” Ehrenreich گفت: Space.com.

WASP-76 b کشف شده در سال 2013 است. این سیاره بیگانه است در مورد به عنوان گسترده به عنوان مشتری اما تقریبا دو بار به عنوان گسترده ای به احتمال زیاد به دلیل عظیم تابش بارهای exoplanet دریافت آن از ستاره میزبان پف کردن فضای آن به طور قابل توجهی. (و توجه داشته باشید سریع در مورد جسم خود را از راه دور: برخی از منابع می گویند که WASP-76 b حدود 390 سال نوری دور است, اما این عدد نادرست Ehrenreich گفت. او و همکارانش محاسبه زنبور-76 ب فاصله با استفاده از داده ها از اروپا ultraprecise ستاره-نقشه برداری فضاپیمای گایا.)

برای مطالعه جدید محققان زنبور-76 b با استفاده از Echelle طیف برای سیارات فراخورشیدی سنگی و پایدار Spectroscopic مشاهدات (اسپرسو) یک ابزار نصب شده در رصدخانه جنوبی اروپا را تلسکوپ بسیار بزرگ در شیلی.

اسپرسو شناسایی قوی امضای آهن بخار در “شب” border که جدا زنبور-76 ب dayside از آن nightside. اما چنین امضا کشف شد در “صبح” border در سمت دیگر این سیاره که در آن nightside melds به بعد.

“چیزی که باید اتفاق می افتد در nightside است که باعث می شود آهن ناپدید می شوند” Ehrenreich گفت.

بهترین توضیح او اضافه شده است که بادها و زنبور-76 b چرخش حمل بخار آهن از dayside به nightside. این nightside سرد است به اندازه کافی برای آهن بخار متراکم به ابرها که پس از آن تخلیه باران به هوا بیش از وجود دارد. که باران می تواند تشکیل شده از ترکیبات مانند سولفید آهن یا آهن hydride.

اما “با توجه به این شرایط به احتمال زیاد [سناریو] است که آهن متراکم به قطرات مایع خالص آهن” Ehrenreich گفت. (این باران آهن احتمالا در نهایت باعث می شود راه خود را به dayside دوباره از طریق گردش جوی تداوم چرخه او اضافه شده است.)

و باران احتمالا آبپاش در وزش غبار به دلیل بزرگ متوسط اختلاف بین WASP-76 ب دو نیمه تولید بادها تکان دهنده شدت. آهن موجود در این سیاره را dayside برای مثال برخورد به سمت nightside در حدود 11000 مایل در ساعت (18,000 متر/ثانیه,), Ehrenreich گفت.

WASP-76 ب شگفتی می کند پایان ندارد وجود دارد. این dayside جو ممکن است بیشتر از حد اغراق شده تا از آن nightside به دلیل بارهای حرارتی بالاتر محققان گفتند. بنابراین “شب” و “صبح” مرز بین دو نیمکره ممکن است مشخص شده توسط قوی ابرها که سقوط از نور به سمت تاریکی.

“و نم نم باران از این سقوط خواهد بود قطرات آب, اما, آهن, قطرات,” Ehrenreich گفت.

دیوانگی از WASP-76 b بیش از فقط gee-صدای تیز و تند تجدید نظر شود. اطلاعات جدید در مورد این فرد exoplanet باید به کمک دانشمندان و تصحیح آزمون آب و هوا و جهانی مدل گردش منجر به درک بهتر از exoplanetary اتمسفر به طور کلی Ehrenreich گفت. و زنبور-76 b نیز به عنوان فوتی و فوری یادآوری برای محققان به نگه داشتن ذهن باز به دلیل طبیعت churns از یک گیج کننده تنوع جهان است.

“سیارات فراخورشیدی واقعی گنج پر از شگفتی” Ehrenreich گفت. “بیشتر به شما نگاه بیشتر به شما پیدا کنید.”

او و همکارانش با هدف حفاری تا بیشتر چنین شگفتی است. نتایج جدید که منتشر شد آنلاین امروز (11 مارس) در مجله طبیعت آمده از علم مشاهدات تا کنون ساخته شده با اسپرسو در ماه سپتامبر سال 2018 است. محققان در حال حاضر انجام یک بررسی گسترده از exoplanet اتمسفر با استفاده از اسپرسو است که می تواند نشان دهد اگر زنبور-76 b یک پرت و یا یک عضو از یک کار بسیار عجیب و غریب در کلاس جهان است.

“آنچه ما در حال حاضر یک راه کاملا جدید برای ردیابی آب و هوا از افراطی ترین سیارات فراخورشیدی,” Ehrenreich در بیانیه ای گفت.

کپی رایت 2020 Space.comآینده شرکت است. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش, بازنویسی و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im