نابجا و شباهتها: COVID-19 است و بیشتر شبیه یک آتش سوزی از یک موج

جدید کروناویروس عفونت را افزایش یافت و به بالاترین سطح در پنج کشور به عنوان برخی از رهبران مکث برنامه ای برای بازگشایی کسب و کار بیشتر است. این رکورد در آریزونا و فلوریدا گرجستان نوادا و کارولینای جنوبی—علامت مربوط به افزایش موارد است که در حال حاضر کشش به آن سومین هفته متوالی. بیش از 2.5 میلیون نفر در ایالات متحده آلوده شده اند با کروناویروس و حداقل 125,000 فوت کرده اند بیشتر از هر کشور دیگر.

در اوایل بیماری همه گیر سارا Cobey متخصص اپیدمیولوژی و زیست شناس تکاملی در دانشگاه شیکاگو چرخد و او تحقیقات خود را در آنفلوانزا به مدل دینامیک COVID-19. در اینجا او پاسخ برخی از پرسش های علمی آمریکا عامل مارلا Broadfoot در مورد اینکه چرا ما شاهد یک چشم انداز مثبت در موارد—و اینکه آیا آنها هرالد مخوف موج دوم این بیماری است.

[یک ویرایش متن مصاحبه به شرح زیر است.]

در این ماه بیش از 20 متحده گزارش داده اند که افزایش روزانه coronavirus موارد است. این چشم انداز مثبت بخش اول و یا دوم موج ؟ و یا آن دسته و حتی یک راه مفید از نگاه کردن به این همه گیر?
من فکر می کنم این سوال سخت است چرا که من مطمئن هستم که آن است که مفید به فکر می کنم در مورد دینامیک است که ما شاهد به عنوان امواج. ما می دانیم که آنفلوانزا و بسیاری دیگر از پاتوژن های تنفسی باعث این wavelike همه گیری که در آن قله ها و فرورفتگی از امواج هستند که توسط بخشی از جامعه که حساس است. شیوع شروع به کاهش زمانی که مستعد ابتلا جمعیت کمتر از آستانه تحمل دیگران. و می توانید آنها را خاموش و دوباره یک بار مستعد کسری بالای آن است. اما آنچه ما به دنبال در اینجا این است که یک ویروس است که بدیهی است که شده است در گردش در یک جمعیت برای مدت زمان طولانی و به, که بسیاری از ما هنوز هم حساس. هیچ دلیلی وجود ندارد که ما باید با دیدن این نوع wavelike اپیدمی دینامیک است که ما را دیده اند برای تنفسی دیگر عوامل بیماری زا. به جای آنچه که ما در حال دیدن یک بیماری همه گیر است که می تواند از طریق سوزاندن جمعیت به سرعت در حال مگر ما چیزی به سرعت انتقال آن چیزی است که ما در حال حاضر با انجام مداخلات اجتماعی مانند فاصله و ماسک. ممکن است که در طول زمان COVID-19 می توانید شروع به در حال توسعه ادواری flulike امواج. اما این سال های دور.

اگر ما به استفاده از موج اصطلاحات که در زبان رایج چه نوع دینامیک با این بیماری باید انتظار داشت ؟
ما می تواند تمام انواع resurgences یا امواج. و این واقعا بستگی دارد به آنچه که ما انجام دهد. ما می تواند فقط یک موج بزرگ مانند ژاپن که به نظر می رسد مدیریت این ویروس بسیار خوب اگر ما پایبند به مشابه مداخلات تا واکسن توسعه یافته است. ما می تواند چیزی شبیه به موج دوم اگر مردم فقط داد تا به طور کامل به عنوان مثال در اجتماعی فاصله و یا با پوشیدن ماسک. اما من فراموش نمی کنم که سازگار با رفتار ما.

برخی از کارشناسان و سیاستمداران باید پیشنهاد جدید کروناویروس ممکن است مرگ در تابستان. در عین حال موارد جدید هستند و هنوز هم در حال افزایش است. آیا این روند اخیر به ما بگویید که در مورد هر چیزی فصلی طبیعت از پاتوژن?
اکثر ویروس های تنفسی است که مورد مطالعه قرار گرفته است به نظر می رسد که بالاتر از نرخ انتقال در زمستان و کاهش نرخ در تابستان. و ما می دانیم که این فصلی است که نه به طور کامل رانده رفتار انسان. به نظر می رسد مانند وجود دارد این است که نیروهایی که در حال نفوذ در این فصلی زمان مانند دما و رطوبت و نور خورشید. من فکر می کنم این امر می تواند عجیب و غریب اگر جدید کروناویروس نمی شد و به همین ترتیب نسبت به فصل. اگر شما فقط نگاه اساسی ریاضی در اینجا تغییرات در رفتار انسان در حال رفتن به مراتب تاثیر بیشتری در انتقال است. همانطور که شما اشاره ما شاهد انتقال چیدن در بسیاری از کشورهای. اما من گمان می کنم همه چیز خواهد بود حتی بدتر اگر آن را برای تابستان.

چه درس هایی می تواند جمع آوری شده از گذشته شیوع آنفولانزا برای درک آنچه که ما شاهد در حال حاضر با COVID-19 همه گیر?
چیزی که ما در حال حاضر صحبت در مورد فصلی است اثرات. مثلا H1N1 flu pandemic از سال 2009 تا به حال یک بهار موج که از بین رفتند در طول تابستان و پس از آن آمد و نه در اوایل پاییز. تابستان آب و هوا می تواند به طور مشابه بر انتقال COVID-19. اما آنچه ما در اینجا این است که یک ویروس که بسیار مسری مبتلا. که باعث می شود آن را سخت برای رسم یک مقایسه مستقیم به دیگر بیماری همه گیر ما تا به حال قبل از. قبلی آنفولانزا بیماری های همه گیر شده اند در جمعیت موجود با ایمنی بنابراین حتی اگر آن را یک ویروس جدید, مردم در حال حاضر تعداد زیادی از ایمنی ساخته شده است تا از قرار گرفتن در معرض قبلی ویروس آنفولانزای.

چیز دیگری که ما شاهد تنوع در اندازه و زمان COVID-19 شیوع—در میان نه فقط متحده اما کشور—که می توان به متفاوت مداخلات شده است که در جای خود در این مناطق. این چیزی است که ما نیز شاهد با 1918 آنفولانزای همه گیر. ما در حال دیدن دوباره که زمان از این امواج است که احتمالا تحت کنترل ما است. این بستگی دارد که چقدر ما در حال رفتن به جلو و عقب در خود ما مداخلات.

بیشتر بخوانید درباره شیوع کروناویروس از علمی آمریکا در اینجا. و به عنوان خوانده شده پوشش از شبکه های بین المللی ما از مجلات در اینجا.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de