مایل طولانی سیارک 1998 OR2 دون ‘ماسک’ قبل از زمین پرواز (عکس)


آن Virkki سر از سیاره رادار در رصدخانه Arecibo در پورتوریکو می پوشد ماسک صورت با یک رادار داپلر تصویر از سیارک 1998 OR2. (اعتبار تصویر: رصدخانه Arecibo)

بزرگ “به طور بالقوه خطرناک” سیارک 1998 OR2 که با خیال راحت پرواز توسط زمین روز چهارشنبه (29 آوریل) به نظر می رسد را به صورت خود ماسک برای برخورد نزدیک با ما همه گیر زده سیاره است.

پورتوریکو Arecibo Observatory شده است نظارت سیارک رویکرد و به تازگی منتشر شد تصاویر جدید از غول سنگ فضایی که “به نظر می رسد به دانستن سیاره ما این است که در مواجهه با یک بیماری همه گیر” رصدخانه Arecibo مقامات در بیانیه ای گفت.

“کوچک مقیاس توپوگرافی ویژگی های از قبیل تپه ها و پشته ها در پایان یکی از سیارک 1998 OR2 جذاب علمی” آن Virkki سر از سیاره رادار در رصدخانه Arecibo گفت: در این بیانیه است. “اما از آنجایی که همه ما در حال فکر کردن در مورد COVID-19 این ویژگی آن را به نگاه مانند سال 1998 OR2 یاد به پوشیدن ماسک.”

مرتبط با: سیارک بزرگ خود را نشان می دهد جلوتر از زمین پرواز در 29 آوریل (عکس)

این رصدخانه Arecibo در پورتوریکو اسیر این تصویر رادار از سیارک 1998 OR2 در تاریخ 17 آوریل سال 2020 است. سیارک پرواز زمین در فاصله 3.9 میلیون مایل (6.3 میلیون کیلومتر) در 29 آوریل. (اعتبار تصویر: رصدخانه Arecibo)

با توجه به کروناویروس همه گیر Arecibo ستاره شناسان تا به حال به انجام بسیاری از رادیو مشاهدات از راه دور. اما سیارهای مشاهدات رادار نیاز به حداقل یک رادار اپراتور و یک دانشمند در سایت در رصدخانه. محدود کارکنان حاضر در رصدخانه ملزم به پوشیدن ماسک و دیگر دنبال دستورالعمل برای جلوگیری از گسترش این رمان کروناویروس که باعث بیماری تنفسی COVID-19. (پورتو ریکو است که تا کنون گزارش شده حدود 1,400 موارد COVID-19 و 84 مرگ و میر با توجه به دانشگاه جانز هاپکینز.)

اگر چه آن به شمار تهدیدی برای زمین در طی پرواز در روز چهارشنبه سیارک 1998 OR2 طبقه بندی شده به عنوان یک “برنامه به طور بالقوه خطرناک شی” به دلیل آن است که نسبتا سنگین سنگ فضایی که در مدار قطع با مدار زمین در فاصله کمتر از 4.6 میلیون مایل (7.5 میلیون کیلومتر) و یا 0.05 فصل واحد متوسط فاصله بین زمین و خورشید است.

با استفاده از تصاویر جدید از رصدخانه Arecibo ستاره شناسان تخمین زده اند که سیارک 1998 OR2 به قطر حدود 1.2 مایل (2 کیلومتر) و یا در مورد به عنوان بزرگ به عنوان نشنال مال در واشنگتن تصاویر همچنین نشان داد که سیارک می چرخد در مورد یک بار در هر 4.1 ساعت.

سیارک خود را نزدیکترین رویکرد به زمین در روز چهارشنبه در حدود 5:56 a. m. EDT (0956 GMT) هنگامی که از آن خواهد شد 3.9 میلیون مایل (6.3 میلیون کیلومتر) از زمین یا حدود 16 برابر متوسط فاصله بین زمین و ماه است.

در حالی که این سیارک در حال حاضر به شمار تهدیدی برای زمین مشاهدات توسط رصدخانه Arecibo اجازه خواهد داد که دانشمندان به دقت پیش بینی سیارک آینده مسیر خواهد شد که رفت و برگشت با زمین یکی دیگر از 12 بار در این قرن با توجه به ناسا. تنها دو نفر از این رویکرد در 2079 و 2127 را به سیارک نزدیک به زمین از این سال را به پرواز. نزدیک ترین برخورد خواهد شد و در آوریل 26, 2079 زمانی که سیارک 1998 OR2 خواهد آمد عرض 1.1 میلیون مایل (1.8 میلیون کیلومتر) از زمین یا 4.6 برابر متوسط زمین-ماه فاصله است.

“رادار اندازه گیری اجازه می دهد تا ما را به می دانم که دقیقا جایی که این سیارک خواهد شد در آینده از جمله آن در آینده نزدیک روش به زمین” Flaviane Venditti یک دانشمند محقق در رصدخانه Arecibo گفت: در این بیانیه است. “در 2079, سیارک 1998 OR2 خواهد شد زمین در حدود 3.5 برابر نزدیک تر از آن خواهد شد در این سال پس از آن مهم است که بدانید مدار آن دقیقا.”

“اگر چه این سیارک است و نه پیش بینی تاثیر, زمین, آن مهم است به درک ویژگی های این نوع از اشیاء برای بهبود تاثیر-کاهش خطر technologies” Virkki اضافه شده است.

چگونه برای دیدن سیارک 1998 OR2

این نقشه آسمان را نشان می دهد مسیر سیارک 1998 OR2 در سراسر آسمان در طول هفته از نزدیک آن رویکرد است. محل آن در لحظه ای از آن به نزدیک ترین رویکرد در 29 آوریل در 5:56 a. m. EDT (0956 GMT) نشان داده شده است در صورتی. (اعتبار تصویر: Dominic فورد/In-The-Sky.org)

در حالی که رصدخانه در سراسر جهان فرصتی برای گرفتن یک نمای 1998 OR2, سیارک ناظران همچنین می توانید گرفتن زنده نمایش از برخورد آنلاین با تنظیم به رایگان پخش از the Virtual Telescope Project روز سه شنبه (28 آوریل) آغاز و در 2 p. m. EDT (1800 GMT) حدود 16 ساعت قبل از لحظه ای از نزدیک ترین آن رویکرد است.

سیارک نیز قابل مشاهده می باشد در دوربین دوچشمی و تلسکوپ های کوچک, آب و هوا اجازه. آن است که در حال حاضر درخشان در قدر 11 است که بیش از حد ضعیف برای دیدن با چشم غیر مسلح اما به اندازه کافی روشن است برای کوچک تلسکوپ یا دوربین دوچشمی با 70-80 میلی متر و دیافراگم با توجه به آسمان زندگی می کنند. (قدر اندازه گیری روشنایی مورد استفاده توسط ستاره شناسان با تعداد پایین دلالت روشن تر اشیاء است.) تصویر بالا نشان می دهد که این سیارک را از مسیر در سراسر آسمان شب از امروز (27 آوریل) تا جمعه (1 مه).

ایمیل Hanneke Weitering در hweitering@space.com یا او را دنبال کنید @hannekescience. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im