دیدار با ناشناخته زن ریاضیدان محاسبات کمک کرد کشف پلوتون

نود سال پیش امروز (Feb. 18), ستاره شناس Clyde Tombaugh جمع آوری داده ها است که اثبات وجود آنچه که در نهایت لقب پلوتون — اما آن را نداشته اند ممکن است ستاره شناسان پس متوجه شدم بدون محاسبات ریاضی که تاریخ را فراموش کرده است.

که ریاضیدان بود الیزابت ویلیامز که کار را برای ستاره شناس Percival Lowellکه اولین استدلال وجود یک نهم سیاره است. لوول از مرگش جانشین او Tombaughدر نهایت کشف گریزان پلوتون اما هر دو مردان با تکیه بر محاسبات که ویلیامز ساخته شده است. اما ریاضی رو از دست داده و در کشف آن را فعال کنید و پس از انجام ویلیامز.

“وجود ندارد بسیار در مورد او که بسیار مایه تاسف” کاترین کلارک دانشجوی دکتری در نجوم در آنچه در حال حاضر شناخته شده به عنوان رصدخانه لوولگفت: Space.com. “تاپیک خیلی در مورد Percival Lowell و Clyde Tombaugh و نه آنقدر در مورد کامپیوتر که در واقع انجام می دهند روز به روز محاسبات است.”

مرتبط با: عکس های پلوتون و قمر

کسانی که در محاسبات شدند و حیاتی برای این تلاش است که در نهایت منجر به Tombaugh شناسایی پلوتون. منطق ایجاد انگیزه جستجو بر اساس مشاهدات از نپتون و اورانوس. “Percival Lowell برای اولین بار متوجه شدم که مدار نپتون و اورانوس بودند دقیقا آنچه را که آنها باید شده اند” کلارک گفت. زمانی که لوول دیدم کسانی که تفاوت او می دانست که نجوم نقشه منظومه شمسی ناقص بود.

اما پیدا کردن گم شده جهان مورد نیاز ریاضی بسیار پیچیده ریاضی و که در آن ویلیامز و ریاضیدانان دیگر بر روی صحنه آمد. قبل از اختراع ماشین حساب به اصطلاح بشر رایانه — اغلب زنان از آن unglamorous کار — آیا همه پیچیده ریاضی است که ستاره شناسان مورد نیاز توسط دست. برای لوول تحقیقات ویلیامز محاسبه شده که در آن او باید نگاه کنید که چگونه بزرگ از گم شی همه بر اساس اختلاف در مدار نپتون و اورانوس.

لوول هرگز کشف پلوتون و تلاش ورشکستگی برای چند سال قبل از Tombaugh برداشت کار می کنند. و پس از آن وجود دارد: در سال 1930 کسانی که محاسبات پرداخت می شود زمانی که Tombaugh, گیر افتاد, دید از یک شی در حال حرکت را از طریق سیستم های خورشیدی. “وجود دارد یک نتیجه خاص است که از محاسبات به طوری که خیلی هیجان انگیز” کلارک گفت.

اما ویلیامز نبود به آن را ببینید کلارک گفت. در سال 1922 ویلیامز ازدواج کرده بود و لوول بیوه بود و اخراج او به خاطر او احساس آن را نامناسب به استخدام یک زن. این جفت ارز در زمان شغل در رصدخانه دانشگاه هاروارد در ایالات متحده آمریکا. در سال 1935 ویلیامز بیوه شد خودش نقل مکان کرد و به نیوهمشایر, جایی که او در فقر درگذشت.

NASA's New Horizons probe provided the most detailed view of Pluto to date in 2015.

ناسا کاوشگر افق های جدید ارائه دقیق ترین نظر پلوتون به تاریخ در سال 2015. (اعتبار تصویر: ناسا/Johns Hopkins University Applied Physics Laboratory/موسسه تحقیقات جنوب غربی)

کلارک به یک ارائه در مورد ویلیامز و کار خود را در 235th جلسه انجمن نجوم آمریکا در هونولولو در ماه گذشته بر اساس همکاری با رصدخانه لوول مورخ کوین شیندلر. او گفت: Space.com آنچه که ایستاده بود به او در مورد ویلیامز داستان “درک که در آن زنان برای اولین بار به این زمینه و آنچه که آنها مجاز به انجام این کار در ابتدا. و همچنین فقط این محاسبات است که من فکر نمی کنم من می توانم با دست انجام دهید.”

ویلیامز خودش بود به خصوص با استعداد در کار خود کلارک اضافه شده است. “در بالای این باور نکردنی محاسبات پیشرفته ریاضی است که او انجام شده بود او نیز ذواليمينين و نوشتن همزمان با دو دست” او گفت:. “او در نوشتن خط شکسته با دست راست در حالی که چاپ با او باقی مانده است.”

چند دهه پس از ویلیامز کار البته اخترشناسان لازم نیست انسان به محاسبه مداری رمز و راز است. “ما تکیه به شدت بر روی ماشین های مدرن رایانه این روزها برای انجام کار ما و ما قادر به انجام برخی از واقعا عالی دیوانه و علم را که” کلارک گفت. اما یادگیری چگونه ستاره شناسان در گذشته کار کرده او گفت: “واقعا شما را به تاریخ آن و باعث می شود شما ممنون و سپاسگزار برای این افراد به خصوص این زنان بودند که انجام این محاسبات در وهله اول است.”

این erasure از ویلیامز کار نیز یک یادآوری از راه هایی است که زنان را از بدن خارج از داستان تاریخ علم. “حتی اگر آنها در سایه” کلارک گفت: “[زنان] شد کمک به این رشته است.”

ایمیل Meghan بارتلس در [email protected] یا او را دنبال کنید @meghanbartels. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de