تشک ساخته شده از شراب آنتی اکسیدان می تواند نگه داشتن مواد غذایی تازه

محققان ایجاد کرده اند آنتی اکسیدان تشک با اسید تانیک است که می تواند نگه داشتن مواد غذایی از رفتن بد برای طولانی تر است.

اکسیداسیون منجر به خراب غذاهای بحرانی شراب و بدتر شدن زخم. اگر چه آنتی اکسیدان ها می تواند به جلوگیری از اثرات سوء این واکنش های شیمیایی ایجاد یک پلت فرم محکم قادر به ارائه طولانی مدت فعالیت آنتی اکسیدانی است که یک چالش مداوم.

محققان ممکن است به حل این مشکل با آنتی اکسیدان تشک. ساخته شده از یک شبکه در هم تنیده از ultra-fine رشته پلیمر و یک آنتی اکسیدان موجود در شراب قرمز محققان می گویند این تشک قوی و پایدار و قادر به ارائه فعالیت آنتی اکسیدانی برای دوره های طولانی از زمان.

“نوآوری ما این است که ما باید خوب تنظیم مراحل مورد نیاز برای چرخش نقص-رایگان و فوق العاده میکروسکوپی الیاف برای ساخت بالا انجام آنتی اکسیدان تشک می گوید:” Adwait Gaikwad یک دانشجوی کارشناسی ارشد در سوتلانا Sukhishvili آزمایشگاه در دانشکده مهندسی در تگزاس A&M دانشگاه و اولیه نویسنده این مطالعه در ACS Applied Materials & Interfaces.

“هر یک از فیبر است intermolecularly مربوط به چند مولکول های آنتی اکسیدان و پس از نهایی حصیر ساخته شده است که از میلیون ها و میلیون ها نفر از جمله الیاف پیشرفته است که قابلیت های آنتی اکسیدان.”

The tiny fibers in the antioxidant mats all go in the same direction
یک بزرگنمایی در نظر نانوالياف که محققان مورد استفاده برای ایجاد آنتی اکسیدان تشک. (اعتبار: سوتلانا Sukhishvili)

اکسیداسیون مشترک پدیده طبیعی این واکنش شیمیایی می تواند مخل اگر بردارید. برای مثال در مشروبات الکلی بیش از حد اکسیداسیون منجر به شکل گیری استالدهید از الکل, تغییر, نوشیدنی طعم و رنگ و عطر. در بدن استرس اکسيداتيو باعث تجمع رادیکال های آزاد است که می تواند آسیب به سلول های سالم و بافت بدن.

اما واکنش های اکسیداتیو می تواند در کنترل نگه داشته از آنتی اکسیدان ها است. این ترکیبات به آسانی ترکیب با اکسیژن محیط و یا کمک الکترون ها را خنثی شارژ رادیکال. از بسیاری از آنتی اکسیدان ها مولکول موجود در شراب قرمز به نام اسید تانیک است به خصوص جذاب به دلیل آن است که همچنین ضد باکتری و ضد ویروسی. این محققان می گوید: این خواص قابل توجه هستند و با توجه به حضور گروه های اتم به نام پلی فنول ها در تانیک اسید ساختار مولکولی.

“پلی فنول طبیعی ترکیبات آلی هستند که همچنین شناخته شده برای خواص آنتی اکسیدانی می گوید:” هانا Hlushko همچنین یک دانشجوی کارشناسی ارشد در Sukhishvili آزمایشگاه و اولیه مطالعه نویسنده. “معلوم است که از تانیک اسید که مملو از این سیاهرگ ها به شکلی است که آن را کارآمد اتصال شریک برای بسیاری از مولکول ها و روبنده از رادیکال های آزاد است.”

در گذشته مطالعات دانشمندان حاوی آنتی اکسیدان های مصنوعی به تشک. به عبارت ساده در این روش آنها را تشک اول با مخلوط کردن یک پلیمر و آنتی اکسیدان ها با هم و سپس مسطح آنها را به یک ورق. اما محققان می گویند این تشک کاهش عملکرد به دلیل سطح منطقه برای فعالیت آنتی اکسیدانی محدود است.

و بنابراین برای افزایش سطح آنتی اکسیدان برای فعالیت آنها ایجاد یک آنتی اکسیدان مش ساخته شده با ultrafine الیاف پلیمری و اسید تانیک. هر رشته از این مش-مانند حصیر می تواند کمک به فعالیت آنتی اکسیدانی. بر خلاف قبل از ترکیب روش آنها را در انتخاب یک پلیمر است که می تواند نگه دارید به مولکول اسید جوهر مازو با ساخت هیدروژن اوراق قرضه موجب افزایش کلی قدرت نهایی mat.

به این الیاف محققان پر یک سرنگ با تانیک اسید پلیمری به نام polyvinylpyrrolidone و ترکیبی از حلال. سپس آنها به عنوان فشرده مخلوط پلیمر-آنتی اکسیدان محلول از سرنگ آنها اعمال یک ولتاژ از 16 kilovolts بین نوک سرنگ و چرخش درام جمع آوری واقع در یک فاصله کوتاه. این بسیار ولتاژ بالا کشیده پلیمر به نانوالياف آن را به عنوان سفر از سرنگ به مجموعه درام. در پایان فرآیند ریسندگی آنها تا به حال در هم آمیخته نانوالياف mat.

زمانی که محققان این تشک تحت قدرت بالا میکروسکوپ الکترونی آنها دریافتند که نانوالياف شدند و بدون هر گونه نقص است که می تواند سازش حصیر را خواص مکانیکی. همچنین آنها نشان داد که این تشک پایدار در pH آب و می تواند پایدار فعالیت آنتی اکسیدانی با انتشار تانیک اسید به طور مداوم برای حدود 20 روز است.

آنها همچنین توجه داشته باشید که هیدروژن اوراق قرضه بین polyvinylpyrrolidone و اسید تانیک افزایش قدرت تشک خود را تا 10 برابر بیش از تشک چرخید از polyvinylpyrrolidone الیاف به تنهایی. بنابراین نانوالياف طراحی و ساخته شده تشک مکانیکی قوی و در عین حال به آنها را مانند پارچه انعطاف پذیری برای قرار دادن در اطراف اشیاء.

“ما ایجاد آنتی اکسیدان تشک با بالا سطح منطقه قوی خواص مکانیکی و قابلیت ارائه در دراز مدت حفاظت از آنتی اکسیدان” Gaikwad می گوید. “همچنین انتشار اسید جوهر مازو است بر روی تقاضا—هیدروژن اوراق قرضه نگه داشتن آنتی اکسیدان ها در مواد تا زمانی که یک محرک خارجی مانند pH. این خواص را ما تشک مناسب برای برنامه های متنوع از پانسمان برای زخم به درون لنت ظروف برای نگهداری مواد غذایی.”

منبع: Texas A&M University

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de