عظیم کوتوله سفید در واقع ممکن است دو ستاره

یک کوتوله سفید ستاره, عجیب و غریب, کربن غنی جو در واقع می تواند دو کوتوله سفید است که در هم ادغام شده و تنها فقط دقت اجتناب تخریب, محققان می گویند.

محققان کشف غیر معمول و فوق العاده عظیم کوتوله سفید در حدود 150 سال نوری از زمین با یک اتمسفر ترکیب دیده می شود هرگز قبل از. این اولین بار است که محققان از شناسایی یک ادغام کوتوله سفید با استفاده از آن جوی ترکیب به عنوان یک نشانه.

کشف منتشر شده در طبیعت نجوممی تواند به بالا بردن سوال جدید در مورد تکامل عظیم ستاره کوتوله سفید و در مورد تعدادی از ابرنواخترها در کهکشان ما.

“این ستاره ایستاده بود به عنوان چیزی است که ما تا به حال هرگز قبل از دیده می شود.”

محققان ستاره به نام WDJ0551+4135 در یک نظرسنجی از داده ها از سازمان فضایی اروپا تلسکوپ گایا. آنها به دنبال تا با طیف سنجی گرفته شده با استفاده از ویلیام هرشل تلسکوپ با تمرکز بر کسانی که سفید کوتوله شناخته ویژه عظیم—یک شاهکار گایا ماموریت ساخته شده است.

با شکستن نور ستاره ساطع شده از ستاره شناسان می تواند شناسایی ترکیب شیمیایی اتمسفر آن و در بر داشت که آن را به حال غیر منتظره ای سطح بالایی از کربن است.

“این ستاره ایستاده بود به عنوان چیزی است که ما تا به حال هرگز قبل از دیده می شود می گوید:” نویسنده سرب علامت جین یا مشروب هلندی از دانشگاه وارویک گروه فیزیک.

“شما ممکن است انتظار برای دیدن یک لایه بیرونی از هیدروژن و گاهی مخلوط با هلیوم و یا فقط یک مخلوط از هلیوم و کربن است. شما انتظار نداریم که برای دیدن این ترکیبی از هیدروژن و کربن در همان زمان به عنوان وجود دارد باید یک لایه ضخیم از هلیم در بین آن ممنوع است. زمانی که ما در آن هیچ معنی ندارد.”

کوتوله سفید را ارائه می دهد یک سرنخ

برای حل این پازل ستاره شناسان تبدیل پلیسی برای کشف ستاره ریشه های واقعی.

سفید کوتوله های باقی مانده از ستاره ها مثل خود ما خورشید است که باید سوخته را سوخت و ریختن آنها در لایه های بیرونی. اکثر نسبتا سبک وزن در اطراف 0.6 برابر جرم خورشید ما است اما این یکی در وزن 1.14 خورشیدی توده ها نزدیک به دو برابر میانگین جرم است. با وجود اینکه سنگین تر از خورشید ما است فشرده به دو سوم قطر زمین است.

سن کوتوله سفید همچنین به عنوان یک نشانه. همسر ستاره در مدار کهکشان راه شیری سریع تر از آنهایی که جوان است و این جسم به حرکت سریع تر از 99 درصد از دیگر نزدیکی کوتوله سفید با همان خنک کننده سن نشان می دهد که آن را قدیمی تر از آن به نظر می رسد.

“ما یک ترکیب است که ما نمی تواند توضیح دهد که از طریق عادی تکامل ستاره ای یک جرم دو بار به طور متوسط برای یک کوتوله سفید و یک حرکتی سن بزرگتر از آن استنباط از خنک کننده” جین یا مشروب هلندی می گوید.

“ما کاملا مطمئن شوید که چگونه یک ستاره به شکل یک کوتوله سفید و نباید این کار را انجام. تنها راه شما می توانید آن را توضیح دهید که اگر آن تشکیل شد از طریق ادغام دو کوتوله سفید.”

چگونه عظیم می تواند آنها را دریافت کنم ؟

نظریه این است که زمانی که یک ستاره در یک سیستم دوتایی گسترش در پایان زندگی خود آن را پاکت آن شریک, طراحی مدار آن نزدیک به عنوان اولین ستاره جمع شده است. همان اتفاقی می افتد زمانی که ستاره های دیگر گسترش می یابد. بیش از میلیاردها سال موج گرانشی انتشار خواهد شد کوچک مدار بیشتر به نقطه ای که ستاره ها با هم ادغام.

در حالی که محققان پیش بینی کرده اند ادغام سفید, کوتوله ها, این یکی هنوز هم به خصوص غیر معمول است. بسیاری از ادغام در کهکشان ما رخ می دهد در میان ستارگان با جرم های مختلف در حالی که این ادغام به نظر می رسد بین دو اندازه مشابه ستاره.

نیز وجود دارد یک محدودیتی برای چگونه منجر به کوتوله سفید می شود: در بیش از 1.4 خورشیدی توده ها از آن فکر است که آن را منفجر شود در یک ابرنواختر هر چند ممکن است که این انفجار رخ می دهد در کمی پایین تر توده ها. که در واقع باعث می شود این ستاره مفید تر در نشان دادن چگونگی عظیم یک کوتوله سفید می کنید و هنوز هم زنده بماند.

به دلیل ادغام فرایند ری استارت سرد شدن از آن دشوار است برای تعیین چگونگی آن است. این کوتوله سفید احتمالا با هم ادغام شدند در حدود 1.3 میلیارد سال پیش اما دو کوتوله سفید اصلی ممکن است وجود داشته برای بسیاری از میلیاردها سال قبل.

این یکی از تنها تعداد انگشت شماری از ادغام سفید کوتوله محققان شناسایی شده تا کنون و تنها با استفاده از ترکیب آن است.

“وجود ندارد که بسیاری از کوتوله سفید این وجود بیش از شما انتظار می رود برای دیدن که حاکی از آن است که برخی از آنها احتمالا تشکیل ادغام” جین یا مشروب هلندی می گوید.

“در آینده ما ممکن است قادر به استفاده از یک تکنیک به نام asteroseismology برای یادگیری در مورد کوتوله سفید اصلی ترکیب از آن ستارگان ضربان خواهد بود که یک روش مستقل تایید این ستاره تشکیل شده از ادغام.

“شاید هیجان انگیز ترین جنبه از این ستاره است که آن را باید فقط در مورد موفق به منفجر شدن به عنوان یک ابرنواختر—این انفجار عظیم الجثه واقعا مهم در نقشه برداری از ساختار جهان به عنوان آنها می توان به فواصل دور.

“اما وجود دارد باقی می ماند مقدار عدم قطعیت در مورد چه نوع از سیستم های ستاره ای را به ابرنواختر مرحله. عجیب و غریب به عنوان آن ممکن است صدای اندازه گیری خواص این “شکست خورده” ابرنواختر و نگاه آینده-alikes است که به ما می گوید زیادی در مورد مسیر به گرما خود را ندارد.”

اروپا شورای پژوهش و علم و فن آوری و امکانات شورا (STFC) بخشی از بریتانیا پژوهش و نوآوری (UKRI) تامین می شود ،

منبع: دانشگاه وارویک

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im