ماسک فاش جدید هنجارهای اجتماعی: چه تفاوت طاعون باعث می شود

این COVID-19 pandemic ارائه شده است رفتار اکثر آمریکایی ها غیر قابل تشخیص است. دست دادن باید تبدیل به آرنج ضربه. مدرسه و محل کار در حال انجام از راه دور. اجتماعی اتفاق می افتد تقریبا. و در حال حاضر حتی چهره ما در حال تبدیل شدن به تقریبا غیر قابل تشخیص به عنوان ما به یک ماسک به منظور بیرون رفتن.

در خارج از اتاق عمل و یا سرقت از بانک, ماسک هنجار نیست در کشورهای غربی است. در زمان پوشش صورت, آیا زنان حجاب یا bandanas فرسوده توسط تظاهر کنندگان را برانگیخته آشکار ممنوعیت. در برخی از نقاط ایالات متحده در گیر نیاز به قرار دادن بر روی یک ماسک به ارمغان آورده است در مورد سیاسی تظاهرات بازداشت و حتی خشونت است. یک گارد امنیتی در میشیگان کشته شد و پس از گفتن یک مشتری برای قرار دادن بر روی یک ماسک. حتی برای اکثریت بزرگی از آمریکایی ها که در حال حاضر به دنبال بهداشت دستورالعمل های ماسک شده اند تنظیم است. می توان آنها را داغ و ناراحت کننده است. آنها مانع ارتباط و پوشش شناسایی ویژگی های در راه است که دستکش نیست. آنها احساس عجیب و غریب.

اما رفتارهای عجیب و غریب می تواند تبدیل به استاندارد و دیرینه آداب و رسوم می تواند تغییر رفتاری دانشمندان می گویند. نیم قرن پیش این ایده است که صاحبان سگ باید انتخاب کنید تا حیوان خانگی خود را تلف شد و پس از بحث برانگیز است که در شهر نیویورک و یکی از چهره های برجسته در این بحث تا به حال یک کیسه پلاستیکی از فضولات پرتاب در چهره او در یک جلسه عمومی. در عین حال pooper-scooper قوانین در حال حاضر در محل در شهرهای بزرگ و کوچک. روزی روزگاری در هنگام خرید یک بلیط خطوط هوایی و یا رزرو یک میز در یک رستوران, مسافران مجبور به انتخاب بین سیگار کشیدن و مصرف سیگار بخش است. امروز در بسیاری از ایالات متحده وجود دارد هیچ چیز مانند یک سیگار بخش است.

را در مورد چنین تغییر یک رفتار جدید باید اول صعود به وضعیت یک هنجار اجتماعی. هنجارهای شامل هر دو درک چگونه یک گروه رفتار و حس اجتماعی تصویب و یا سرزنش برای نقض آن انجام شده است. “چیزی که مهم به قفل در که هنجار این است که شما بر این باورند که دیگر مردم از شما انتظار انجام آن می گوید:” رفتاری اقتصاددان Syon Bhanot از Swarthmore College. که انتظار در حال حاضر وجود دارد در مکان هایی مانند سخت-آمار شهر نیویورک که در آن کسانی که بدون ماسک گاهی berated.

نکته این است که ماسک را نه فقط محافظت از پوشنده لباس آنها محافظت از دیگران است. چنین جامعه فکر کرد متناسب با جمع هنجارهای فرهنگی در برخی از نقاط آسیا جایی که ماسک به طور معمول پوشیده شده است که یک بیمار است—و که در آن وجود دارد بیشتر تجربه جدی بوده است ، حتی در بیشتر فردگرا ایالات متحده محافظت از دیگران می تواند به عنوان یک محرک قدرتمند. در تلاش برای تعیین چه پیامی را تشویق پزشکان برای بهبود شستن دست ها در عادات مطالعه نشان داد که نشانه های نزدیکی بیمارستان غرق یادآوری آنها برای محافظت از بیماران با شستن دست خود را موثر تر از آنهایی که یادآوری آنها برای محافظت از خود.

به طور مشابه موج اول از شواهد در مورد مضرات سیگار متمرکز بر آسیب به افراد سیگاری خود و تا به حال هیچ اثر استعمال دخانیات در فضاهای عمومی. مردم فکر افراد بود “حق به ضرر خود می گوید:” روانشناس جی ون Bavel از دانشگاه نیویورک. “این واقعا شروع به تغییر زمانی که ما متوجه عواقب ناشی از دود سیگار. آیا شما یک راست به آسیب بچه ها در مدرسه همکاران خود در محل کار و یا کارکنان در یک رستوران؟” تا کنون 28 ایالت و واشنگتن دی سی باید گفت پاسخ منفی است و گذشت جامع دود-رایگان-هوایی ،

“هنجارهای اجتماعی می تواند به سرعت در حال تغییر می گوید:” روانشناس اجتماعی کاترین Sanderson از کالج امهرست “و آن را همه.” در آزمایش انجام شده توسط محققان در دانشگاه پنسیلوانیا افراد درگیر در هماهنگی اجتماعی به اختصاص نام به یک شی. نقطه اوج برای دستیابی به اندازه کافی جرم بحرانی برای شروع تغییر اجتماعی ثابت می شود تنها 25 درصد از شرکت کنندگان است. “تبدیل شدن آنها به اجتماعی تاثیرگذاران این پیشگامان,” Sanderson می گوید. “شما این رفت و برگشت.”

رهبری مهم است این است که چرا رفتاری دانشمندان آنقدر نگران از نمونه های اخیر از معاون رئیس جمهور مایک پنس رئيس جمهور و دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن امتناع از پوشیدن ماسک در ظاهر عمومی. “آنها اولیه افرادی که در حال تنظیم هنجارهای به ویژه هنگامی که آن را در تلویزیون و یا در اخبار” ون Bavel می گوید. آن دسته از سیاستمداران ايميل مشاوره خود مقامات بهداشت عمومی. در اوایل ماه آوریل مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری رسما توصیه می شود “پوشیدن پارچه پوشش صورت در تنظیمات عمومی که در آن دیگر اجتماعی فاصله اقدامات دشوار است برای حفظ.” آن را کمک نمی کند, اما, که, توصیه تضاد با قبل از اظهارات مقامات نشان می دهد که ماسک بودند بی اثر و یا باید به سمت چپ برای حرفه ای پزشکی که مورد نیاز آنها بیشتر است.

این promask پیام تبدیل شده است بیشتر سازگار فقط چند هفته بعد. مطالعات متعدد نشان می دهد مزایای استفاده از ماسک است. یکی از آماری محققان در دانشگاه ایالتی آریزونا دریافتند که اگر 80 درصد از جمعیت به تصویب رسید و حتی فقط در حد متوسط موثر پوشش این عمل جلوگیری می کند تا آنجا که 45 درصد از پیش بینی مرگ و میر در ایالت نیویورک و کاهش مرگ و میر اعداد تا 65 درصد در واشنگتن است. وجود ندارد و با فضیلت مدل نقش در سطح ملی دولت محلی و موسسات خصوصی و همچنین مشاهیر شروع به اعمال خود قدرت قابل توجهی را در مورد تغییر است. “مردم در حال قرار دادن تصاویر خود را در ماسک خود را به عنوان تصاویر مشخصات” Bhanot می گوید. شرکت های هواپیمایی و دانشگاه ها هستند که نیاز به هر کسی که تخته یک هواپیما و یا در محوطه دانشگاه به پوشیدن ماسک. “عنوان می شود که مقیاس به همه عناصر جامعه شما را بیشتر رعایت” ون Bavel می گوید.

موانع باقی می ماند. سیاسی از ماسک در ایالات متحده ممکن است به این معنی است که برخی از مناطق کشور هرگز آنها را اتخاذ و به طور کامل. بومی و نژاد پرستی باعث شده است تا برخی از جوان مردان سیاه به ترس که آنها را به اشتباه برای مجرمان اگر آنها با پوشیدن ماسک در فروشگاه ها.

هنگامی که ماسک تبدیل به هنجار در بسیاری از مکان اما پوشیدن آنها را نمی خواهد به نظر می رسد عجیب و غریب و یا هشدار دهنده روانشناس می گوید: الکساندر Todorov از دانشگاه پرینستون که در مطالعات بیان صورت. “مردم را جبران کند. هنگامی که آنها را ملاقات در کوچه و خیابان وجود دارد این است که بیشتر gesticulation. افراد درگیر در استراتژی به مطمئن شوید که آنها در حال درک است.”

در حقیقت تصویب ماسک است که اتفاق می افتد در یک تعجب آور سرعت. “اکثریت قریب به اتفاق مردم در یک دوره چند هفته به طور کامل تغییر عادات خود را در رادیکال راه” ون Bavel می گوید. “در یک سال و یا سه و یا پنج سال ممکن است آن را بیشتر از حالت عادی طول فصل آنفولانزا برای دیدن آمریکایی ها و یا افرادی از اروپای غربی پوشیدن ماسک. این ممکن است چه تغییراتی هنجار شده است.”

بیشتر بخوانید درباره شیوع کروناویروس از علمی آمریکا در اینجا. و به عنوان خوانده شده پوشش از شبکه های بین المللی ما از مجلات در اینجا.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>