‘Marsquakes راک سیاره سرخ تقریبا هر روز

به طور متوسط وجود دارد در مورد یک “marsquake” در مریخ هر روز محققان گزارش.

در تاریخ 26 نوامبر 2018, NASA InSight, کاوشگر با موفقیت به پایین بر روی مریخ در Elysium Planitia منطقه است. هفتاد مریخ روز بعد ماموریت زلزله SEIS شروع به ثبت و ضبط این سیاره ارتعاشات.

یک تیم از محققان و مهندسان از ETH زوریخ تحویل SEIS کنترل الکترونیک و مسئول Marsquake خدمات. این Marsquake سرویس در شارژ به صورت روزانه تفسیر داده های ارسالی از مریخ در همکاری با سوئیس خدمات لرزه در ETH.

در حال حاضر یک سری از مقالات طرح نتایج حاصل از بینش ماموریت در ماه اول بهره برداری در مریخ.

بینش Marsquakes

بینش ثبت 174 حوادث تا پایان ماه سپتامبر سال 2019. پس از اندازه گیری باید ادامه داد که منجر به بیش از 450 مشاهده marsquakes از امروز که محققان هنوز در جزئیات تجزیه و تحلیل. این حساب برای یک رویداد در روز به طور متوسط.

داده ها اجازه می دهد تا محققان مشاهده چگونه امواج لرزه ای در سفر از طریق این سیاره و رونمایی آن ویژگی های داخلی—شبیه به اشعه x استفاده می شود و در پزشکی توموگرافی.

قبل از بینش فرود محققان در حال توسعه طیف گسترده ای از امکان مدل برای نشان دادن ساختار داخلی این سیاره قرمز. ثبت marsquakes فعال محققان برای بهبود درک خود را از ساختار این سیاره و به منظور کاهش عدم قطعیت.

Marsquakes شبیه به زمین لرزه, ما را در زمین, اگر چه آنها به طور کلی کوچکتر قدر. 174 ثبت نام marsquakes می توان طبقه بندی در دو خانواده:

  • یکی شامل 24 با فرکانس پایین حوادث با بزرگای بین 3 و 4 به عنوان مستند در این مقاله با امواج عبوری از مریخ گوشته.
  • دوم خانواده marsquakes شامل 150 حوادث با کوچکتر قدر, سوالات hypocentral عمق بالا و فرکانس امواج به دام افتاده در مریخ پوسته.

“Marsquakes دارای ویژگی های در حال حاضر مشاهده روی ماه طول آپولو عصر با سیگنال مدت (10 تا 20 دقیقه) با توجه به پراکندگی خواص مریخ پوسته” توضیح می دهد که دومنیکو Giardini استاد زلزله شناسی و geodynamics در ETH زوریخ.

به طور کلی, اما, او می گوید: تفسیر marsquake اطلاعات بسیار چالش برانگیز است و در بسیاری از موارد, آن را فقط ممکن است به شناسایی فاصله اما نه به این جهت که از آن امواج می رسند.

یک عصر جدید

بینش باز می شود یک دوره جدید برای سیاره زلزله شناسی. این SEIS عملکرد بیش تا کنون انتظارات با توجه به شرایط سخت در مریخ است که با درجه حرارت های مختلف از منهای 80 تا 0 درجه سانتیگراد (-112 به 32 درجه فارنهایت) هر روز و قوی وزش نوسانات. در واقع باد می لرزد بینش کاوشگر و ابزار دقیق آن در طول روز منجر به یک سطح بالا از سر و صدای محیط. اما در غروب باد آرام اجازه می دهد ضبط از آرامترین داده های لرزه ای تا کنون جمع آوری شده در منظومه شمسی است.

به عنوان یک نتیجه, بیشترین زمین لرزه, شناسایی, در مریخ توسط SEIS رخ داده در آرام شب ساعت. چالش محیط زیست نیز نیاز به دقت تشخیص بین زمین لرزه و سیگنال های نشات گرفته از حرکات کاوشگر دیگر ابزار یا جوی ناشی از perturbances.

این چکش با HP3 ابزار (یکی دیگر از بینش آزمایش) و نزدیک عبور از طوفان (گرد و غبار شیاطین) SEIS ثبت شده اجازه می دهد تا محققان به نقشه خواص فیزیکی خاک کم عمق لایه ها درست در زیر ایستگاه. ما در حال حاضر می دانیم که SEIS فرود در نازک شنی لایه رسیدن به چند متر در وسط 20 متر گسترده باستان تاثیر دهانه.

و بیشتر در اعماق مریخ پوسته دارای خواص قابل مقایسه با زمین کریستالی massifs اما به نظر می رسد بیشتر شکسته. انتشار امواج لرزه ای نشان می دهد که گوشته فوقانی دارای یک قوی تر میرایی نسبت به پایین تر گوشته.

بینش فرود در یک جای آرام منطقه از مریخ که هیچ رویدادی در نزدیکی ایستگاه ثبت شده اند تا به حال. سه تا از بزرگترین رویدادهای واقع شده در سربروس Fossae منطقه مورد 1500 متر (در حدود 932 کیلومتر) به دور است. این یک تکتونیکی graben سیستم ناشی از وزن بهشت من مونس بزرگترین آتشفشان در Elysium Planitia منطقه است.

این فراهم می کند شواهد قوی است که فعالیت های لرزه ای در مریخ نه تنها یک نتیجه از خنک کننده و کاهش سیاره بلکه ناشی از تکتونیک استرس است. کل انرژی لرزه ای منتشر شد در مریخ دروغ بین سطح زمین و ماه است.

SEIS نیز معنی داری کمک داده است که می تواند کمک به دانشمندان در درک بهتر هواشناسی فرآیندهای در مریخ. ابزار حساسیت به حرارت و فشار اتمسفر مجاز آن برای شناسایی پدیده های هواشناسی مشخصه مریخ از جمله بسیاری از گرد و غبار شیاطین که گذشت توسط فضاپیمای هر بعد از ظهر.

این مقاله به نظر می رسد در علوم طبیعت (یک دو سه).

منبع: ETH زوریخ

اصلی مطالعه DOI: 10.1038/s41561-020-0544-y

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im