مریخ در زمان راه دیگر به فرم از ما فکر باستان اثرات آشکار


این تصویر نشان می دهد که چگونه در اوایل مریخ ممکن است نگاه و با نشانه هایی از آب مایع در مقیاس بزرگ فعالیت های آتشفشانی و سنگین بمباران از سیاره ای پرتابه. (اعتبار تصویر: SwRI/Marchi)

دانشمندان بر این باورند اولیه کیهانی اثرات ممکن است تحت تاثیر تکامل از مریخ و این نشان می دهد که سیاره سرخ شکل گرفته بسیار آهسته تر از آنچه قبلا تصور.

اوایل منظومه شمسی بود خشونت هرج و مرج جایی که planetesimals — کوچک protoplanets اندازه گیری تا 1200 مایل (1,900 کیلومتر) در قطر — سیارک ها و دیگر باقی مانده برخورد و شکل گیری سیارات و اجرام آسمانی ما امروز می دانیم.

یک مطالعه جدید از موسسه تحقیقات جنوب غربی (SwRI) در سن آنتونیو نشان می دهد که مریخ به احتمال زیاد زده planetesimals اولیه در تاریخ آن است. این بزرگ-پیش برخورد معرفی “آهن-loving” عناصر به سیاره سرخ و این عناصر به نوبه خود تحت تاثیر قرار چگونه به سرعت این سیاره تشکیل شده با توجه به بیانیه ای از SwRI.

مرتبط با: مریخ به حال تعجب آور 400 میلیون سال آرامش بین مشاعره-تاثیر دوره

با استفاده از مریخ نمونه شهاب سنگ بر روی زمین محققان قادر به مدل مخلوط مواد تشکیل اوایل مریخ گوشته. این مطالعه نشان داد که مریخ دریافت انواع عناصر مانند تنگستن آلیاژ پلاتین و طلا است که به جذب آهن به عنوان یک نتیجه از این برخورد.

“به بررسی این روند ما انجام هموار-هیدرودینامیک ذرات تاثیر شبیه سازی” سیمون Marchi نویسنده سرب از مطالعه از SwRI گفت: در این بیانیه است. “ما بر اساس مدل اولیه برخورد تولید ناهمگن سنگ مرمر-کیک-مانند مریخ گوشته.”

شهاب سنگ نمونه نشان می دهد که planetesimals بمباران سیاره سرخ مدتی پس از این سیاره هسته اولیه تشکیل شده است. چرا که “آهن-loving” عناصر مانند تنگستن آلیاژ پلاتین و طلا به طور کلی مهاجرت از یک سیاره گوشته به آن آهن مركزي هسته ای در شکل گیری, با توجه به بیانیه. “مدارک و شواهد از این عناصر در مریخ گوشته به عنوان نمونه توسط شهاب سنگ ها مهم هستند زیرا آنها نشان می دهد که مریخ بمباران شد planetesimals مدتی پس از آن هسته اولیه شکل گیری به پایان رسید” SwRI در بیانیه ای گفت:.

مطالعات قبلی نسبت تنگستن ایزوتوپ در مریخ شهاب سنگ نمونه پیشنهاد کرد که مریخ به سرعت در حال رشد در داخل 2 میلیون به 4 میلیون سال پس از منظومه شمسی شروع به تشکیل حدود 4.6 میلیارد سال پیش. چون تنگستن ایزوتوپ تولید شده از طریق تجزیه رادیواکتیو پروسه در طول زمان نسبت به این ایزوتوپ در جبه مریخ فراهم می کند یک سرنخ در مورد جدول زمانی از این سیاره شکل گیری است.

اما مدل های جدید نشان می دهد که زود بزرگ برخورد می تواند تغییر نسبت عناصر در مریخ گوشته معنی این سیاره ممکن است با تشکیل بیش از یک دوره از 20 میلیون سال است.

محققان در موسسه تحقیقات جنوب غربی در سن آنتونیو انجام شده با وضوح بالا و شبیه سازی های زیادی پرتابه ضربه اولیه مریخ پس از این سیاره هسته و گوشته تشکیل شده است. پرتابه هسته و گوشته ذرات نشان داده شده با رنگ قهوه ای و سبز حوزه به ترتیب نشان میدهد که چگونه پرتابه مواد جذب شده به مریخ گوشته. (اعتبار تصویر: SwRI/Marchi)

“برخورد با پرتابه به اندازه کافی بزرگ برای خود هسته و mantles می تواند در یک مخلوط ناهمگن از این مواد در اوایل مریخ گوشته” رابین Canup co-نویسنده و دستیار معاون رئیس جمهور از SwRI فضایی در علوم و مهندسی, بخش, در بیانیه ای گفت:. “این می تواند منجر به تفاسیر مختلف در زمان مریخ گیری از کسانی است که فرض کنیم که همه پرتابه کوچک و همگن.”

یافته های منتشر شده در چهارشنبه (فوریه. 12) در مجله علم پیشرفت ارائه بینش در مریخ چگونه تکامل یافته و چگونه در اوایل برخورد تحت تاثیر سیاره سازند. مریخ شهاب سنگ بر روی زمین هستند و اعتقاد به نتیجه اخیر برخورد با سیاره سرخ. این شهاب سنگ نمونه ارائه یک دیدگاه منحصر به فرد به مریخ در گذشته به عنوان آنها حاوی یک رکورد از سیاره تاریخچه محققان گفتند.

“به طور کامل درک مریخ ما نیاز به درک نقش قدیمیترین و پر انرژی ترین برخورد در تکامل آن و ترکیب” Marchi در بیانیه ای گفت:.

دنبال سامانتا Mathewson @Sam_Ashley13. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

All About Space Holiday 2019

نیاز به فضای بیشتر? اشتراک خواهر ما عنوان “همه چیز در مورد فضا” مجله برای آخرین اخبار شگفت انگیز از مرز نهایی! (اعتبار تصویر: همه چیز در مورد فضا)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su