دریایی میکروب انجام حیوانی ترفند

در کوچک و کم عمق استخر چلپ چلوپ در سواحل این جزیره کارائیب از تایلند زندگی می کند یک فنجان به شکل میکروب با ترفندهای شسته و رفته: این می تواند برعکس شود و آن را می توانید ببینید.

هر چند که ممکن است به نظر می رسد فوق العاده ای از خود را در موقعیت ممتاز در پادشاهی Animalia, این چند سلولی میکروب است نه یک حیوان. این یک choanoflagellate یک میکروب که تغذیه باکتری است.

حیوانات بسیار خوبی در خم ورق از سلول ها به خصوص در طول تاشو ولگردی و قانونی شکنی از جنینی توسعه است. در آن زمان یک سلول تقسیم به بسیاری که خودتون خود را بارها و بارها برای ساخت بسیاری از بافت ها و ارگان های لازم برای نوزاد را. ورق تاشو سلول های بنیادی حیوانات توانایی یکی از حیاتی برای خود مناسب ساخت و ساز.

Choanoflagellates به نام خود قلاده از رشته های اطراف آن ضرب و شتم دم ترکیبی است که تولید نه اسپوتنیک-مانند مشخصات (به عنوان شما می توانید در اینجا مشاهده کنید). آنها با استفاده از این تجهیزات به حرکت و خوردن به عنوان ضرب و شتم دم می تواند هر دو فشار مخلوق و کشش در مواد غذایی است. با وجود عجیب و غریب خود را ظاهر choanoflagellates نیز اتفاق می افتد به نزدیک ترین بستگان زندگی حیوانات.

با وجود خویشاوندی خود را به ما قبل از کشف این گونه جدید دوبله Choanoeca flexa, choanoflagellates تا به حال تنها یک بار قبل از دیده شده است به کار در تیم به خم شدن ورق از سلول. آن را بدون شک تعجب به دانشمندان که کشف این مخلوق کوچک است که نشانی از آن پس (آنها یافته های خود را در علم اکتبر گذشته که در آن کشف شده پوشش) و آنها کنجکاو در مورد چگونه و چرا آن را مدیریت feat.

پس از مطالعه گسترده آنها کشف زیر است: در C. flexaهای آنتن-مانند قلاده و تاژک خط داخل فنجان تحت بسیاری از شرایط زمانی که موجودی تغذیه است. در آن زمان باکتری ها کشیده فعلی از ضرب و شتم تاژک (نشان داده شده با یک خط مواج زیر) به سمت پایگاه سلول های که در آن آنها می تواند مصرف شود.

اعتبار: Brunet et al. 2019

تحت شرایط خاصی آنها برعکس می شود و در حال حاضر بیرون رو دم سوق دادن آنها به یک sunnier نقطه. بعد از چند دقیقه فنجان آرامش و برگرداندن به شکل اصلی خود که در آن آنها خوردن صمیمانه در حالی که در حال استراحت.

محققان تنها متوجه C. flexa می توانید ببینید چرا که آنها تعجب که چرا آن را معکوس. هنگامی که آنها سعی تعویض خود میکروسکوپ چراغ خاموش میکروب بدبختانه به توپ و شنا کردن. این غیر منتظره بود. Choanoflagellates تصور می شد به کور.

پس چرا حرکت می کند و به همین دلیل می بینید ؟ C. flexa ممکن است برعکس آن ورق برای فرار از شکارچیان دانشمندان حدس و گمان که سایه می دهد آنها را دور. یا شاید شنا اجازه می دهد تا میکروب ها به جمع آوری در مکان های روشن که در آن مواد غذایی ممکن است فراوان است.

شگفت آور, C. فلکسنه تنها می تواند “دیدن” آن را می بیند با استفاده از یک نسخه از rhodopsin. در صورتی که برای تلفن های موبایل آشنا است چرا که این همان پروتئین موجود در میله در پشت چشم خود را که به شما کمک کند ببینید در نور کم. همچنین درست مثل ما دانشمندان کشف Choanoeca باید از خوردن مواد غذایی که حاوی هر دو شبکیه یا بتا کاروتن به منظور جلوگیری از کوری (شبکیه و بتا کاروتن را تشکیل می دهند rhodopsin بلوک ساختمان است که نه ما و نه این choanoflagellate می تواند سنتز).

شباهت ها پایان ندارد وجود دارد. این دانشمندان همچنین دریافتند که مانند دیگر choanoflagellates, C. flexa شامل هر دو اکتین و میوزین همان پروتئین موتور است که قدرت عضلات حیوانات. حتی اسفنج این گیاهان از دنیای حیوانات حاوی این دو پروتئین.

همانطور که معلوم است این دو C. flexa میوزین اجزای 78% و 63% شبیه به همتایان انسانی خود. هنگامی که شما فکر می کنم در مورد فاصله تکاملی درگیر (بیش از یک میلیارد و نیم سال) آن را کمی ذهن ترا درهم میشکنند.

راه که در آن اکتین و میوزین هستند مرتب در این سلول ها نیز حیوانات مانند. هر سلول شامل اکتین حلقه بر یک پایان در یک پیکربندی مشابه به اکتین حلقه های موجود در بافت حیوانات به نام مژک. آنها رگهای این حلقه به خم شدن ورق از سلول فقط به عنوان ما سلول های اپی تلیال انجام دهد. حرکت است انتقال از طریق نقاط اتصال سلول نامیده می شود و اتصالات در حیوانات و نویسندگان این پژوهش معتقدند از طریق لمس کردن یقه رشته در C. flexa.

در C. flexaهای اکتین حلقه قرارداد و فشار بالا همراه است. این باعث می شود که یقه الیاف به شعله ور شدن از یک بشکه شکل به شکل مخروط با فشار دادن در برابر یک دیگر در چنین راهی است که کل جدول پایین بپرد. در طول این زمان سلول ها به طور موقت تغییر شکل از چیزی شبیه باقلا به چیزی شبیه به بادام زمینی.

اعتبار: Brunet et al. 2019

در اینجا آنچه در آن مانند به نظر می رسد در زیر میکروسکوپ:

اعتبار: Brunet et al. 2019

با وجود شباهت به حیوانات, بافت, تاشو چنین تاشو فقط در یک یا احتمالا دو choanoflagellate گونه به معنی آن احتمالا به طور مستقل تکامل یافته از حیوانات با استفاده از این معمولا به ارث برده اپيکال اکتین-میوزین حلقه. این دایره دستگاه است که به وضوح بسیار باستانی — بیش از 600 میلیون سال است. بنابراین C. flexa‘s توانایی است که هنوز هم فوق العاده است اما به احتمال زیاد تصادفی.

آن را هیجان انگیز برای دیدن اساسی حیوانات توانایی در یکی از بستگان نزدیک خیلی متفاوت از خودمان است. در جنین ورق تاشو حیاتی است به شکل مناسب و عملکرد فوق العاده پیچیده حیوانات. در این choanoflagellate چنین تاشو در آن بسیار ساده است کمتر مهم برای بقای یک کمی میکروبی عجیب و غریب.

مرجع

Brunet, تیبو بن T. لارسون تس A. لیندن علامت JA Vermeij کنت مک دونالد و کینگ. “نور-تنظیم جمعی انقباض در یک چند سلولی choanoflagellate.” علم 366 ، 6463 (2019): 326-334.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im