مارس ماه کامل 2020: گرفتن ‘Worm ماه’ و اولین supermoon از سال روز دوشنبه

ماه کامل از ماه مارس به نام Worm ماه رخ خواهد داد در شرق ایالات متحده در طول بعد از ظهر از ساعت 9 مارس حدود 13 ساعت قبل از رسیدن به حضیض نزدیکترین نقطه از زمین و در مدار آن است. این ایجاد یک “supermoon” یک ماه کامل است که به نظر می رسد کمی بزرگتر از حد متوسط است.

ماه را می شود به طور رسمی کامل برای ناظران در سواحل شرق ایالات متحده آمریکا در مارس 9 در 1:48 p. m. EDT (1748 به وقت تهران) با توجه به ناسا SkyCal. در شهر نیویورک طلوع است در 7:01 بعد از ظهر شب از مارس 9 و غروب است صبح روز بعد در 8:07 a. m. با توجه به timeanddate.com. غروب آفتاب شب از مارس 9 در 6:56 بعد از ظهر

ماه خواهد بود در صورت فلکی لئو و آن را باید از زاویه ای قطر یا ظاهری اندازه از 33 arcminutes در سراسر, در مقایسه با میانگین 31 arcminutes (درجه یک معادل 60 arcminutes). بنابراین تفاوت در اندازه نخواهد بود قابل توجه برای بسیاری از ناظران.

مرتبط: چگونه ‘supermoon’ به نظر می رسد (infographic)

چه supermoon?

دلیل ماه ظاهر می شود بزرگتر است که آن را می رسد حضیض روز بعد از ماه کامل در 2:33 p. m. EDT (0633 GMT).. مدار ماه نیست یک دایره کامل و در حضیض آن خواهد بود 223,980 مایل (360,461 کیلومتر) از زمین در مقابل آن متوسط فاصله از 240,000 کیلومتر (384,400 متر).

زمانی که ماه کامل همزمان با حضیض آن است که گاهی اوقات به نام “supermoon” — اما در این مورد full moon را از دست ندهید حضیض حدود یک روز و نیم. که گفت: “supermoon” نیست یک اصطلاح مورد استفاده توسط ستاره شناسان و اینکه آیا ماه کامل شمارش به عنوان “فوق العاده” اغلب بستگی دارد که چگونه به این مقام full moon کاربر از کلمه فکر می کند حضیض باید باشد.

چگونه برای مشاهده کامل Worm ماه

ماه کامل رخ می دهد زمانی که ماه در طرف مقابل زمین از خورشید است. از زمانی که ماه کامل است روشن شده توسط نور خورشید است اما گاهی اوقات مدار ماه حمل آن را درون سایه زمین در نتیجه یک ماه گرفتگی. ماه مارس ماه کامل خواهد شد “از دست” سایه زمین چون مدار ماه است که تمایل و پنج درجه نسبت به سطح مدار زمین و در نتیجه زمین نمی تواند به طور مستقیم بین خورشید و ماه این زمان.

از طریق دوربین دوچشمی یا تلسکوپ کوچک که ماه کامل به نظر می رسد بسیار روشن می توان آن را سخت به نقطه هر جزئیات از آنجا که هیچ سایه به هر کنتراست. اگر یکی ایستاده بودند در ماه آن خواهد بود ظهر — از جمله قمری ناظر دیدگاه خورشید خواهد بود به طور مستقیم در بالای سر. ماه فیلتر در دسترس هستند که می توانید برخی از ویژگی های ایستاده اما اگر شما صبر کنید چند روز بعد از ماه کامل و یا مشاهده آن را چند روز قبل از سایه ها را با جزئیات بیشتر.

که در صورت فلکی لئو, ماه خواهد بود در مورد نیمه راه بین ستاره Regulus درخشان است که در صورت فلکی و Spica, درخشان ترین ستاره در صورت فلکی سنبله. از آن خواهد شد فقط در جنوب Denebola دوم-درخشان ترین ستاره در لئو که علامت شیر دم.

زهره در دیدار با اورانوس

در مارس 9 سیاره زهره است که برجسته “شب ستاره” را نزدیک تصویب به سیاره اورانوس است. اورانوس است که معمولا تنها قابل رویت برای ناظران با چشم مشتاق و آسمان های تاریک — آن است که بین قدر 5 و 6 قرار می دهد که آن را در نزدیکی این محدوده است که اکثر مردم می توانند بدون کمک از دوربین دوچشمی یا تلسکوپ.

در شب و اطراف روز شنبه, آوریل 8 سریع تر مداری حرکت بسیار روشن سیاره زهره (خط قرمز) را حمل آن گذشته نسبتا کم نور سبز آبی اورانوس در غرب آسمان شب. در نزدیک ترین رویکرد در یکشنبه اورانوس خواهد بود قرار است فقط در عرض دو انگشت به پایین سمت چپ (یا 2 درجه به سمت جنوب سماوی) از ونوس. برای چند شب هر دو سیاره ظاهر خواهد شد با هم در میدان دید دوربین دوچشمی (دایره قرمز) — اگر چه اورانوس خواهد شد در حدود یک هزار بار ضعیف تر از زهره! (اعتبار تصویر: شب پرستاره)

در 10:36 a. m. EDT (1436 GMT), زهره عبور خواهد کرد 2 درجه و 24 arcminutes شمالی اورانوس و دو اشیاء را در رابطه به این معنی است که آنها را به اشتراک همان آسمانی جغرافیایی. هر دو خواهد شد در صورت فلکی برج حمل. این دو سیاره هنوز هم می شود دید در شب, آسمان صاف شدن قابل رویت در غروب. زهره است که تا کنون روشن تر از این دو و یک جفت دوربین دوچشمی می توانید هر دو در همان میدان دید هر چند از نقاط شهری آلودگی نوری را ممکن اورانوس کمتر قابل مشاهده است. از نیویورک, زهره است که به وضوح قابل مشاهده در جنوب غربی حدود 7:30 p. m. به وقت محلی هر چند واقعی رابطه تصویب خواهد شد که پس از آن.

ناظران در مناطق جلوتر از گرینویچ را به عنوان شب از راه برسه. به عنوان مثال در تهران در این رابطه اتفاق می افتد در 6:06 p. m. به وقت محلی است و دقیقا هنگامی که خورشید مجموعه. به عنوان یک حرکت بیشتر شرق, شرایط دریافت مطلوب تر در دهلی نو در این رابطه رخ می دهد در 8:06 p. m. به وقت محلی و ونوس مجموعه در 9:49 p. m. به گفته skywatching سایت In-the-Sky.org.

نقطه زمستان صور فلکی

ماه مارس ماه کامل سهام آسمان با روشن زمستان صور فلکی که قابل توجه برای این واقعیت است که آنها شروع به تنظیم نیمه شب راه برای ستاره از تابستان است.

در حدود نیمه شب در مارس 9, صور فلکی شکارچی, شکارچی و سگ عمده شروع به نزول به سمت افق غربی در حالی که روشن ستاره وگا فقط افزایش در شرق.

جنوبی نیمی از آسمان در اواسط عرض شمالی است که توسط لئو است که قاب Boötes به سمت شرق (سمت چپ به عنوان یکی از چهره جنوب) و برج جوزا به غرب (سمت راست). از آسمان محل ناظران می تواند ردیابی Hydra که باعث می شود یک خط از ضعف ستاره است که اجرا می شود مورب از شرق به غرب است.

چگونه “کرم ” ماه” نام خود را

با توجه به انتاریو بومی سواد پروژه, Ojibwe (یا Anishinaabe) مردم به نام ماه کامل از ماه مارس Ziissbaakdoke Giizas یا شکر در ماه مارس است که افرا شیره شروع به اجرا. که کری آن را به نام Mikisiwipisim یا عقاب ماه.

این Haida از شمال غربی اقیانوس آرام تماس مارس ماه کامل Xitgaás Kungáay یا “پر سر و صدا غاز ماه” با توجه به Tlingit ماه و جزر و مد آموزش منابع منتشر شده توسط دانشگاه آلاسکا در فربنکس. تعدادی مهاجر از گونه های بومی منطقه است.

در نیمکره جنوبی, مارس آبشار در اواخر تابستان و اوایل پاییز و مائوری نیوزیلند توصیف ماه قمری در مارس تا آوریل (به عنوان بین اندازه گیری پی در پی قمر جدید با ماه کامل در نیمه راه بین) به عنوان Paengha-whāwhā که به معنی “همه نی است که در حال حاضر انباشته در مرزهای مزارع” با توجه به دانشنامه نیوزیلند.

در چین سنتی قمری, تقویم, تماس مارس lunation ماه دوم Xìngyuè یا زردآلو ماه برای زمانی که eponymous درختان شکوفه.

برای مردم یهودی, مارس 9 نشانه آغاز تعطیلات پوریم, (روز 14 از ماه قمری از اژدر) جشن استر صرفه جویی یهودیان ایرانی از یک طرح توسط یکی از مشاوران برای نابودی آنها است.

شما می توانید دنبال کنید Space.com در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de