نقشه نشان می دهد ماهی تنوع ژنتیکی در سراسر جهان

جدید جهانی توزیع نقشه برای تنوع ژنتیکی در میان آب شیرین و ماهی های دریایی کمک خواهد کرد که حفاظت از گونه های در سراسر جهان دانشمندان می گویند.

در یک جمعیت از حیوانات یا گیاهان, تنوع ژنتیکی می تواند به کاهش بسیار سریع تر از تنوع گونه در پاسخ به استرس های مختلف عامل بیماری تغییرات زیستگاه و یا آب و هوا ، در عین حال نه چندان شناخته شده در مورد ماهی تنوع ژنتیکی در سراسر جهان است.

این محققان همچنین شناسایی عوامل محیطی ابزاری در تعیین توزیع تنوع ژنتیکی در مطالعه جدید.

ماهی تنوع نقاط

برای شروع مطالعه خود این پژوهشگران تجزیه و تحلیل یک پایگاه داده است که شامل داده ها از بیش از 50 ، 000 توالی DNA به نمایندگی 3,815 گونه از ماهی های دریایی و 1,611 دفاع کرد گرفته شد گونه های ماهی های آب شیرین. از این توالی داده آنها برآورد میانگین تنوع ژنتیکی در بخش از بدن از آب هر بخش اندازه گیری 200 کیلومتر مربع (در حدود 77.2 مایل مربع).

تجزیه و تحلیل آنها نشان داد که تنوع ژنتیکی که به طور یکنواخت توزیع شده در سراسر دریایی و ماهی های آب شیرین. آنها دریافتند بیشترین تنوع ژنتیکی را در میان ماهی های دریایی در غرب اقیانوس آرام به شمال اقیانوس هند و دریای کارائیب. در میان آب شیرین, ماهی, تنوع ژنتیکی بود که بزرگترین در جنوب امریکا اما نسبتا پایین در اروپا است.

بیشتر محققان این است که دما یک عامل کلیدی موثر بر تنوع ژنتیکی در میان ماهی های دریایی: به عنوان درجه حرارت افزایش می یابد بنابراین آیا تنوع. در مقابل عوامل کلیدی تنوع ژنتيکی ماهی های آب شیرین بودند پیچیدگی زیستگاه خود ساختار و چگونه زیستگاه خود را در طول زمان تغییر.

این محققان مطالعه خود را به عنوان یک ابزار در تلاش برای بهبود حفاظت از تنوع ژنتیکی و به نوبه خود تنوع زیستی. این نقشه باعث می شود آن را آسان تر برای شناسایی نقاط از گونه ها و تنوع ژنتیکی و برنامه ریزی مناسب محافظ عمل است.

تغییر محیط

حفظ تنوع ژنتیکی بسیار مهم است, محققان می گویند. “متنوع تر جمعیت را ژن استخر, بالاتر بالقوه برای انطباق با تغییرات محیطی می گوید:” Loïc Pellissier استاد در موسسه ETH از اکوسیستم های زمینی و co-نویسنده سرب از مطالعه در Nature Communications.

بر اساس یافته های Pellissier پیش بینی کرد که جمعیت ماهی خواهد شد که به طور بالقوه سطوح متفاوت از سازگاری در مناطق مختلف دامنه خود را. “هنگامی که راه اندازی مناطق حفاظت این ویژگی است به حساب گرفته شود با توجه به محل و اندازه و زیست محیطی اتصال,” او می گوید.

اقدامات حفاظتی تا کنون متمرکز شده اند در درجه اول در حفظ تنوع گونه. برای مثال چند سال پیش در سوئیس راه اندازی یک برنامه برای نظارت بر تنوع گونه در درون مرزهای آن, اما Pellissier معتقد است که این کافی نیست.

“اگر ما می خواهیم برای حفاظت از تنوع زیستی ما, ما همچنین باید به نظارت بر تنوع ژنتيکی جمعيتهای. این تنها راه برای اطمینان حاصل شود که استخر متنوع مواد ژنتیکی به اندازه کافی بزرگ است برای فعال کردن بقای گونه های تحت تغییر شرایط محیطی” او توضیح می دهد.

چندین محلی که محققان توالی DNA نمونه از ماهی ها و به اشتراک گذاشتن داده ها در یک در دسترس عموم پایگاه داده ساخته شده مطالعه امکان Pellissier می گوید. “این روشن است تظاهرات چقدر مهم داده ها باز است برای مطالعه جهانی از فرآیندهای طبیعی است.

منبع: ETH زوریخ

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de