‘ستاره مغناطیسی’ امواج رادیویی می تواند به حل این رمز و راز سریع رادیو انفجار

در هفته های اخیر ستاره شناسان شده اند نظارت عجیب و غریب, انرژی بالا تولید گازهای گلخانه ای از جسد یک مرده ستاره برخی از 30000 سال نوری دور است. در انتشار آنها چیزی تعجب آور: انفجار قدرتمند از امواج رادیویی است که به طول انجامید صرف میلی ثانیه است. این انفجار بود, در واقع درخشان ترین انفجار تا کنون دیده از این ستاره و یا هر نوع آن—فوق العاده مغناطیسی ستاره نوترونی شناخته شده به عنوان magnetars.

فوران امواج رادیویی هر چند منشاء آن در کهکشان ما است قابل ملاحظه ای مشابه به سریع رادیو پشت سر هم (FRBs)—زودگذر روشن به شدت رادیو چشمک زن راه اندازی شده و در عین حال اشیاء ناشناس که تا به حال تا به حال تنها مشاهده شده است که از کهکشان های دیگر. اگر چه آن ممکن است افزایش فقط به عنوان بسیاری از سوالات آن پاسخ, این آخرین مشاهدات می تواند به حل حداقل یک معما اطراف کیهانی منشا FRBs.

“بدون استفاده بیش از حد کلمه” دستیابی به موفقیت ” این است که واقعا دستیابی به موفقیت می گوید:” Jason Hessels از هلند موسسه ستاره شناسی رادیویی و دانشگاه آمستردام. “آن را نمی کند و کاملا شما همه راه وجود دارد, اما آن را به شما می شود یک گام بزرگ از راه” به سوی ترک خوردگی مورد FRBs.

حداقل دو رادیو رصدخانه کشف اخیر رادیو پشت سر هم در اواخر ماه آوریل است. تیم ترسیم امواج رادیویی به شدت مغناطیسی ستاره نوترونی—باقی مانده از یک ستاره که شد شاید 40 یا 50 بار به عنوان گسترده ای به عنوان خورشید به نام SGR سال 1935+2154. واقع شده در دیسک از کهکشان راه شیری, متراکم, مرده بدن آسمانی شده بود slinging بالا-انرژی تابش به کیهان برای یک هفته یا بیشتر به عنوان یک نادر کلاس از اشیاء با نام نرم gamma-ray تکرار شناخته شده است به انجام.

این اولین بار است که کسی دیده یک فروغ از امواج رادیویی در کنار چنین مجموعه از اشعه گاما. و چون از رادیو پشت سر هم را فوق العاده روشنایی و کوتاه مدت برخی از ستاره شناسان در حال حاضر فکر می کنم آن است که یک محلی مدل FRBs آمده است که از میلیاردها سال نوری دور است.

حتی طوری ساخت که لینک شکننده تر قطعی نیاز به یک ارزیابی هشیارانه از این منبع است متفاوت از آنچه قبلا مشاهده FRBs می گوید: امیلی Petroff از دانشگاه آمستردام. “مثل همیشه با FRBs شما باید مطمئن شوید که شما را از دست ندهید برای درختان جنگل. ما می توانیم واقعا آویزان در یک منبع معمولی بودن. اما ما در حال حاضر دیده می شود در بسیاری از مواقع—دوباره و دوباره در طول پنج سال گذشته—که همیشه درست نیست.”

در جستجوی توضیحات

FRBs شده اند در میان این جهان را بیشتر خیره اسرار برای بیش از یک دهه است. سفر در سرعت نور این رادیو انفجار به طور معمول شستن بیش از زمین پس از تراورس کیهان برای میلیاردها سال نشان می دهد که هر چه آسمانی موتور و تاب آنها را به فضا باید بسیار قدرتمند است. همه انفجار مشاهده شده تا کنون آمده اند از کهکشان های دور. در طول سال ستاره شناسان انباشته اند و ده ها تن از فرضی ریشه های این پدیده است. در میان آنها تبخیر سیاه چاله ها انفجاری مرگ ستاره های عظیم برخورد اشیاء و شاید کمتر به طور جدی به technobabble انتقال از هوشمند پر حرف بیگانگان.

به عنوان مشاهدات را انباشت اشیاء بدست آمده تا این فرضیه را بهبود یافته است. ستاره شناسان دیدم برخی از انفجار که تکرار اثبات این است که هر منبع بود تولید یک FRB نمی خواهد علت خود کشی. تیم آغاز شده ابتلا به انفجار در زمان واقعی اشاره چندین تلسکوپ خیره به نقطه در آسمان که در آن یک نشات گرفته است. آن را طولانی نیست قبل از اینکه چند تا از آنها ترسیم شده است به میزبان خود کهکشان. اما حتی اگر ستاره شناسان تا به حال جمع آوری اطلاعات در صدها انفجار در اوایل سال 2020 ریشه های خود باقی مانده و اساسا تیره.

“هر بار که ما پیدا کردن یکی از جدید آن را متفاوت” Petroff می گوید. “من آرزو می کنم هر زمان ما در بر داشت یکی از جدید آن را تایید همه چیز را به ما آموخته از همه آنهایی که دیگر اما آن را هرگز می خواهم که! وجود انواع بسیار; آن را نگه می دارد و ما انگشتان ما.”

تعجب محلی تشخیص

ستاره شناسان برای اولین بار کشف جدید پشت سر هم با استفاده از FRB-شکار سنج (کانادا هیدروژن شدت برداری آزمایش) رادیو تلسکوپ ابزاری در جنوب غربی کانادا که شبیه چهار چاپ صفحه نیم لوله ها با یکدیگر ترکیب شوند. پس از به طور کامل باز کردن چشمان خود در اواخر سال 2018 سنج کشف کرده است صدها نفر از FRBs. این یکی به نظر می رسد در حاشیه تلسکوپ دید در آسمان بود اما چنان قدرتمند است که آن را هنوز هم به راحتی دیده می شود.

“این بسیار روشن از امواج رادیویی که از یک magnetar می گوید:” دانشگاه تورنتو پل Scholz که گزارش پشت سر هم برای صدای سنج ایجاد کردن تیم در زمان واقعی مشاهدات نجومی سایت ستاره شناس تلگرام. “آیا این پیوند بین magnetars و FRBs? آن ممکن است.”

پس از دیدن است که اطلاع رسانی و ستاره شناسان مستقر در موسسه فناوری کالیفرنیا انجام شده اولیه اسکن از داده های خود را از مدت زمانی که پشت سر هم می رفت. جمع آوری شده توسط سه آنتن های رادیویی در کالیفرنیا و یوتا به عنوان بخشی از STARE2 (بررسی گذرا فصل امواج رادیویی 2) پروژه Caltech تیم مشاهدات به طور خاص طراحی شده برای تشخیص سریع رادیو انفجار آینده از درون کهکشان راه شیری است.

بر خلاف سنج STARE2 گرفتار این رویداد در اجازه می دهد تا محققان به سرعت محاسبه پشت سر هم روشنایی. با توجه به تخمین های خود را اگر آن را به حال رخ داده است در این فاصله از نزدیکترین شناخته شده برون FRB—یا حدود 500 میلیون سال نوری دور—آن را هنوز هم خواهد شده اند به راحتی قابل تشخیص از زمین است. (برای مقایسه نزدیکترین کهکشان به خود ما آندرومدا است و فقط 2.5 میلیون سال نوری دور است. و دوشیزه گروه از کهکشان نزدیکترین خوشه به خود ما است حدود 53 میلیون سال نوری دور است.) به Caltech را Shrinivas Kulkarni های پشت سر هم روشنایی و میلی ثانیه طولانی مدت آن را قطعی با لینک FRBs.

بر اساس این مشاهدات “یک منبع قابل قبول برای سریع radio bursts فعال است magnetars در کهکشان های دیگر می گوید:” Kulkarni که محقق اصلی STARE2 پروژه. “اگر ما صبر طولانی به اندازه کافی شاید این [magnetar] را [حتی روشن تر] پشت سر هم.”

یک سوم مشاهدات ساخته شده توسط یک تیم با استفاده از سازمان فضایی اروپا در مدار انتگرال (بین المللی گاما آزمایشگاه فیزیک نجومی) رصدخانه دوخته رادیو پشت سر هم در magnetar توسط ارتباط آن را با یک انفجار همزمان از اشعه x از همان شی. و چین پنج-صد متر دیافراگم کروی رادیو تلسکوپ (سریع) است و پس از شناسایی یکی دیگر از رادیو پشت سر هم از SGR سال 1935+2154 که همچنین با اشاره به magnetar به عنوان منبع این طغیان. “من شرط می بندم حقوق یک سال است که محلی سازی” Kulkarni می گوید.

Magnetar طغیان

برای چندین سال چند خط از شواهد باید coalesced به پرچم magnetars به عنوان FRB مجرمان. این ستاره نوترونی چرخش بسیار سریع و بسیار زیاد دارای میدان مغناطیسی—ترکیبی است که می تواند ایجاد فوران عظیم از تابش. و دانشمندان مشاهده کرده اند برخی از FRBs که باید قوی و “پیچیده” قطبی: به این ترتیب نشان می دهد آنها سرچشمه در مجاورت و یا از طریق تصویب یک شدت مغناطیسی محیط زیست از جمله کسانی است که در اطراف این ستارگان اجساد.

اما تصویر کامل بود و در عین حال به خودی خود نشان می دهد. “ضد برای مدت زمان طولانی بود:” آره, اما ما هرگز دیده می شود magnetars در كهكشان انجام هر کاری حتی به عنوان نزدیک به عنوان روشن ‘” Hessels می گوید. “‘پس چگونه منطقی است که magnetars در کهکشان های دیگر این کار را انجام?'”

در حال حاضر با این یافته جدید در دست ستاره شناسان در حال گرفتن نگاه نزدیک در ارتباط بین FRBs و magnetars. “من نمی خواهد می گویند که این مهر و موم معامله است و حلقه مفقوده و یا چیزی شبیه به آن. آن ما را یک گام نزدیک تر به پیدا کردن یک ارتباط بین چیزهایی که در کهکشان ما و چه چیزی باعث FRBs,” Petroff می گوید.

ستاره شناسان توجه داشته باشید که اگر چه این پشت سر هم روشن تر از هر چیزی و در عین حال دیده می شود که از یک magnetar آن است که هنوز هم کمتر قدرتمند از بیشتر مشاهده FRBs توسط چندین سفارشات از قدر. آن را تعجب آور نیست که محققان ممکن است گرفتار شده اند ضعیف پشت سر هم برای اولین بار. چنین انفجار به احتمال زیاد به بیشتر های متعدد از بسیار روشن آنهایی که فقط به عنوان ضعیف تر زمین لرزه رخ می دهد بیشتر از آنهایی که بزرگتر است. قوی تر از ستارگان عود ممکن است تولید قوی تر radio bursts به عنوان به خوبی. برخی از magnetars تولید شراره خیلی عظیم الجثه که آنها تغییر زمین ionosphere در سراسر گسترده interstellar فاصله هر چند چنین superpowered شراره فوق العاده نادر است. “من خیلی دوست دارم به دانستن” Hessels می گوید: “اگر ما به گرفتن یکی از این غول عود خواهد ما را ببینید و حتی روشن تر پشت سر هم است که به راحتی قابل مقایسه با FRB?”

یکی دیگر از طولانی سوال این است که آیا FRBs می تواند از منابع مختلف. بسیاری از کسانی که مشاهده شده تا به امروز بوده است تنها رویدادهای اما بیش از یک دوجین از آنها را در حال حاضر شناخته شده به آمده بارها و بارها از خود مرموز منابع. نزدیکترین تکرار FRB واقع حدود نیم میلیارد سال نوری دور و شناخته شده به عنوان R3 فوران در هر 16 روز. دانشمندان گمان می برند R3 را دوره فعالیت مرتبط است و برخی دیگر از شی قفل شده است و در جاذبه آن را در آغوش. اما magnetar SGR سال 1935+2154 به نظر نمی رسد به هر گونه چنین مداری اصحاب.

“من امیدوارم که وجود ندارد فقط یک نوع از FRB,” Hessels می گوید. “من امیدوارم که با خاراندن عمیق تر ما کشف چیزهای متعدد در همان زمان.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de