Lyrid شهابی: باقی مانده از دنباله دار تاچر

این Lyrids در حال برجسته باران شهاب سنگ است که قله در اواخر ماه آوریل است. در حالی که حمام است که به عنوان زرق و برق دار به عنوان دیگران در طول سال Lyrids شناخته شده اند به غیر معمول قله فعالیت است. نمونه دوش نمایش بین پنج تا 20 شهاب در ساعت در اوج اما برخی از بیشتر دیدنی و جذاب نشان می دهد که بیش از 100 شهاب در ساعت است.

در این سال به دوش خواهد شد توسط زمین در اطراف مارس 16-25 و اوج انتظار می رود که در مدت کوتاهی قبل از طلوع آفتاب در آوریل 22.

مرتبط با: Lyrid شهابی 2020: هنگامی که و چگونه به آن را ببینید

اخترشناسان چینی ثبت حمام به عنوان دور برگشت به عنوان 687 B. C. با توجه به ناسا. منبع برای شهاب سنگ است که ستاره دنباله دار تاچر که کشف شد و توسط ستاره شناس تازه کار A. E. تاچر در آن آخرین و نزدیکترین رویکرد به منظومه شمسی در سال 1861. ستاره دنباله دار است که انتظار می رود به بازگشت در 2276.

تاریخی Lyrids رؤیت

این Lyrids شده اند وقایع در بسیاری از فرهنگ ها بیش از گذشته از 2700 سال است. اخترشناسان چینی اشاره کرد برجسته نمایش در 687 B. C. 15 B. C. همچنین در 1136 یک گزارش از کره وقایع دوش با کلمات “بسیاری از ستاره پرواز از شرق” با توجه به Space.com’s skywatching نویس جو رائو.

در سال 1803 ساکنان ریچموند, ویرجینیا بیرون رفت و در اواخر شب پس از اعلام حریق. یک گزارش از آن زمان اشاره کرد که این شهاب سنگ شبیه راکت ها در آسمان است.

“ستاره تیراندازی. این برق [sic] پدیده مشاهده شد صبح روز چهارشنبه گذشته در ریچموند و مجاورت آن در یک شیوه ای است که نگران و شگفت زده هر کسی که مشهود آن است. از 1 تا 3 در صبح آن پرستاره شهاب سنگ به نظر می رسید به سقوط از هر نقطه ای در آسمان, در این شماره به عنوان شبیه به دوش از آسمان موشک” نوشت: یک روزنامه نگار در آن زمان در یک حساب چاپ در فضا آب و هوا.

ناسا اعلام کرد که به طور مشابه چشمگیر, دوش رؤیت صورت گرفت و در سال 1922 در یونان 1945 در ژاپن و در سال 1982 در ایالات متحده است.

حمام را درخشنده است واقع در مرکز این نقشه ستارگان در صورت فلکی شلیاق. (اعتبار تصویر: © Dominic فورد/In-The-Sky.org)

که در آن Lyrids هستند

این Lyrids نگاه مانند آنها که از وگا روشن شروع و در صورت فلکی شلیاق است که دوش به نام بعد از. به “تابشی” نقطه آسان است به نقطه ای در آسمان تابستان به دلیل وگا یکی از درخشان ترین ستاره های ساخت آن قابل مشاهده است حتی در نقاط با نور آلودگی است. شهاب سنگ ها هستند که بهترین بازدید در زیر آسمان های تاریک.

شلیاق دقیق محل است:

  • حق عروج: 19 ساعت
  • میل: 40 درجه
  • عرض: بین 90 تا -40 درجه

ناسا توصیه می کند که skywatchers رفتن خارج بعد از لیر افزایش می یابد (پس از 9 p. m. به وقت محلی) و پس از غروب به تماشای این نمایش اجرا می شود که تا صبح. اجازه می دهد تا 30 دقیقه برای چشم به تنظیم و نگاه به دور از تابشی که در آن طولانی تر و بیشتر دیدنی و جذاب شهاب سنگ قابل مشاهده خواهد بود. زل زده بود به Lyra به طور مستقیم را نشان می دهد کوتاه شهاب سنگ به علت یک پدیده شناخته شده به عنوان foreshortening.

در حالی که Lyrids نیست درخشان آنهایی که در خارج وجود دارد, ناسا گفت: این شهاب سنگ “شناخته شده برای خود را نورانی گرد و غبار قطار که می تواند قابل رؤیت برای چند ثانیه.” یک نمونه از شهاب که دوش حرکت می کند در حدود 30 مایل (49 کیلومتر) در هر ثانیه است.

اگر چه حمام به نظر می رسد به بیرون آمدن از شلیاق این شهاب سنگ هستند و در واقع تکه های است که باید sloughed از ستاره دنباله دار تاچر.

مرتبط با: بزرگترین ستاره دنباله دار برخورد نزدیک از همه زمان

ستاره های دنباله دار متلاشی به عنوان گرمای خورشید باعث یخ و دیگر باقی مانده برای شکستن خارج از هسته است. این برگ یک دنباله از قلوه سنگ در فضا است. در مورد تاچر راه باقی مانده زمین اجرا می شود به آن یک بار در سال و تولید نشان می دهد آسمان شناخته شده به عنوان Lyrid باران شهاب سنگ است.

آن را سخت برای ستاره شناسان به پیش بینی که در سال تولید خواهد شد بیشتر دیدنی و جذاب, دوش, آمریکای شمالی, تیر شهاب سنگ آسمانی شبکه اشاره کرد در یک گزارش از سال 1999.

“مدار عزم به شدت متکی به عکاسی و رادار نتایج است که به ندرت قابل حصول در هر سال — از این رو شکاف در اطلاعات و دانش ما از حمام” شبکه نوشت. “مطالعات از سال با بالاتر Lyrid فعالیت پیدا کرده اند که طغیان ضعیف شهاب سنگ رخ داده است قبل از عادی شهاب حداکثر.”

منابع اضافی:

اين مقاله به روز رسانی در 16 آوریل سال 2020 توسط Space.com مرجع ویرایشگر کیمبرلی Hickok.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>