Lyrid شهابی 2020: که از کجا و چگونه به آن را ببینید

در اواخر آوریل skywatchers در نیمکره شمالی خواهد شد به نظر Lyrid باران شهاب سنگ های گرد و خاکی دنباله یک ستاره دنباله دار با یک قرن طولانی مدار اطراف خورشید است. این Lyrid شهاب سنگ خط در سراسر آسمان بین 16 آوریل و مارس 30 تا skywatchers باید یک فرصت برای دیدن آنها در آن پنجره, آب و هوا اجازه.

اوج Lyrid شهابی خواهد شد شبانه در مارس 21-22, NASA meteor متخصص بیل کوک گفت: Space.com. به عنوان با اکثر دوش شهاب اوج مشاهده خواهد بود زمان قبل از سپیده دم اما Lyrids قابل مشاهده خواهد بود آغاز و در حدود 10:30 p. m. به وقت محلی. ماه خواهد بود یک هلال نازک تنها حدود دو ماه از ماه نو کوک گفت: بنابراین مهتاب نمی سیل مشاهدات خود را.

مرتبط با: شگفت انگیز ترین Lyrid شهابی عکس از همه زمان

Astrophotographer علامت Lissick ارسال شده در عکس Lyrid شهاب سنگ ها و کهکشان راه شیری گرفته شده در مارس 22, 2013 در هوپ ولی کالیفرنیا (در نزدیکی دریاچه تاهو). (اعتبار تصویر: Mark Lissick/Wildlight عکاسی طبیعت)

در حالی که متوسط Lyrid دوش تولید 15 تا 20 شهاب سنگ در هر ساعت در این سال skywatchers می توانید انتظار برای دیدن در حدود 10 در هر ساعت بسته به اینکه چگونه روشن و تیره در آسمان است که کوک گفت. برخی از سال Lyrid شهابی تشدید و می تواند تا 100 شهاب در ساعت در آنچه به نام “فوران” اما آن را دشوار است به پیش بینی دقیقا زمانی که آن اتفاق خواهد افتاد.

“مردم می گویند که وجود دارد این است که برخی از تناوب وجود دارد” کوک گفت: “اما داده ها را پشتیبانی نمی کند که.” اگر چه وجود دارد به طور متوسط 30 سال بین این طغیان است که تنها به طور متوسط; تعداد واقعی سال بین وقایع متفاوت کوک گفت.

که در آن به نگاه

این Lyrid شهابی از سال 2020 خواهد شد که یک دوره فعالیت از 16 آوریل مارس 30. این قله در شب مارس 21-22. حمام را درخشنده است واقع در مرکز این نقشه ستارگان در صورت فلکی شلیاق. (اعتبار تصویر: © Dominic فورد/In-The-Sky.org)

درخشنده — نقطه ای که از آن شهاب سنگ به نظر می رسد به سرچشمه — بالا خواهد بود در شب آسمان در صورت فلکی شلیاق به شرق Vega, یکی از درخشان ترین ستارگان قابل رویت در آسمان شب این زمان از سال است. به نظر نمی آید به طور مستقیم به سمت درخشنده, اگر چه دلیل این که شما ممکن است از دست این شهاب سنگ با طولانی ترین دم.

این Lyrid باران شهاب سنگ است که متوسط روشنایی اما نه به عنوان درخشان به عنوان معروف Perseid meteor shower در ماه اوت که تمایل به تولید بیشتر برجسته مسیرهای پیاده روی کوک گفت.

چه چیزی باعث Lyrids?

Lyrid شهاب سنگ در حال تکه های کوچک از ستاره دنباله دار تاچر در یک دوره ستاره دنباله دار است که به دور خورشید در مورد یک بار در هر سال 415. قطعات باقی مانده در سمت چپ ستاره دنباله دار را از خواب بیدار اما ظاهر را هر سال است. (ستاره دنباله دار تاچر اخیر perihelion یا نزدیکترین رویکرد به خورشید شد و در سال 1861. آن را نمی خواهد به عقب تا سال 2276.)

باران شهاب سنگ رخ می دهد که زمین عبور مسیر یک دنباله دار برخورد با یک دنباله ستاره دنباله دار و خرده. به همین دلیل آنها اتفاق می افتد در اطراف همان زمان هر سال و به نظر می رسد به سرچشمه از نقاط خاص در آسمان است. به عنوان آنها می سوزاند تا در فضای شهاب سنگ را ترک و رگه های روشن در آسمان معمولا به عنوان “ستاره تیراندازی.”

Lyrid شهاب سنگ در آمده سریع — هر چند نه به عنوان سریع به عنوان Leonids که اوج در ماه نوامبر کوک گفت. “Leonids ما ضربه سر” او گفت:. “این Lyrids تر هستند مانند ضربه گلگیر جلو سمت چپ.”

این Lyrids یکی از قدیمی ترین ثبت دوش کوک گفت: با مشاهدات رفتن به 687 B. C. شما نمی نیاز به هر گونه تجهیزات ویژه برای دیدن شهاب سنگ; فقط نگاه کردن در آسمان تاریک می شود و لذت بردن از نشان می دهد.

عکاس اسلام حسن اسیر این عکس از یک Lyrid شهاب مصر در آوریل 25, 2015. (اعتبار تصویر: اسلام حسن/فلیکر/CC BY-SA 2.0)

سردبیر توجه داشته باشید: اگر شما ضربه محکم و ناگهانی یک عکس بزرگ Lyrid شهابی است که شما می خواهم برای به اشتراک گذاشتن یک داستان ممکن و یا گالری عکس, ارسال عکس در نظرات و نام خود را و مشاهده محل به [email protected]

دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>