مقدار زیادی از کربن و فلز جریان در زیر یخ های دریای قطب

مقادیر قابل توجهی از کربن و عناصر در حال جریان در سراسر مرکزی قطب شمال اقیانوس زیر دریا یخ از طریق رواناب آب شیرین از رودخانه ها و فلات قاره رسوبات بر اساس یک مطالعه جدید.

“این تحقیقات بسیار مهم است به درک فعلی و آینده سلامت از اقیانوس قطب شمال است که گرم شدن سریع تر از خیلی از بقیه سیاره می گوید:” جسیکا Fitzsimmons, دستیار استاد در اقیانوس شناسی گروه در تگزاس A&M دانشگاه و coauthor از مقاله منتشر شده در مجله تحقیقات ژئوفیزیک-Oceans.

“قطب شمال نیز دریافت بیشتر آب شیرین خود را با تغییر آب و هوا, ساخت یک درک شیمی و سرنوشت است که آب شیرین مهم تر از همیشه قبل از.

“تیم ما تجزیه و تحلیل غلظت شش ماده مغذی فلزات مانند آهن و روی و یکی از سمی آلاینده فلز سرب و دریافتند که مواد مغذی فلزات عرضه شده توسط قطب شمال رودخانه ها و به طور مستقیم حمل و نقل در سراسر مرکز اقیانوس قطب شمال در بالا و سرعت جریان” Fitzsimmons می گوید.

“خوشبختانه سمی آلاینده ماده ای در این مطالعه در سطح پایین باقی مانده و به نظر نمی رسد که در آینده از قطب شمال رودخانه.”

این Transpolar Drift—عمده سطح فعلی که حرکت آب از سیبری در سراسر قطب شمال به شمال اقیانوس اطلس—حمل افزایش مواد مغذی است. در سال 2015 oceanographers انجام تحقیقات در اقیانوس قطب شمال به عنوان بخشی از برنامه بین المللی GEOTRACES برنامه یافت می شود بسیار بالاتر و غلظت عناصر در سطح آبهای نزدیک به قطب شمال از مناطق در هر دو طرف جاری است.

“بسیاری از عناصر مهم که وارد اقیانوس از رودخانه ها و قفسه رسوبات به سرعت از آب حذف ستون می گوید:” منجر نویسنده متی Charette های دریایی شیمیدان در جنگل سوراخ اقیانوس شناسی موسسه.

“اما در قطب شمال, آنها موظف هستند با فراوان مواد آلی از رودخانه ها که اجازه می دهد تا مخلوط به حمل و نقل مرکزی قطب شمال بیش از 1000 کیلومتر از منبع خود را.”

عناصر مانند آهن شکل بلوک های ساختمان ضروری برای اقیانوس زندگی. به عنوان قطب شمال گرم و بزرگتر عصری اقیانوس تبدیل به یخ-رایگان برای مدت زمان طولانی تر جلبک دریایی تبدیل شدن به سازنده تر است.

فراوانی بیشتری از عناصر که از رودخانه ها و قفسه رسوبات می تواند منجر به افزایش مواد مغذی رسیدن به مرکز قطب شمال اقیانوس بیشتر سوخت جلبکی تولید.

“این دشوار است برای گفتن که دقیقا چه تغییراتی این ممکن است به ارمغان بیاورد” Charette می گوید. “اما ما نمی دانیم که ساختار اکوسیستم های دریایی توسط مجموعه, مواد مغذی در دسترس است.”

مواد مغذی و سوخت و رشد فیتوپلانکتون های میکروسکوپی جلبک است که به شکل پایه های دریایی در شبکه مواد غذایی. به طور کلی بیشتر فیتوپلانکتون به ارمغان می آورد بیشتر زئوپلانکتون—ماهی های کوچک و سخت پوستان که اقیانوس شکارچیان مانند مهر و موم و نهنگ ها پس از آن می توانید غذا خوردن.

غلظت های بالاتر از عناصر و مواد مغذی قبلا قفل یخ زده در خاک (پرمافراست) انتظار می رود به افزایش بیشتر رواناب رودخانه می رسد قطب شمال است که گرم شدن در نرخ بسیار سریع تر از بسیاری از هر جای دیگری بر روی زمین است.

در حالی که افزایش مواد مغذی ممکن است افزایش قطب های دریایی, بهره وری Charette اخطار می دهد که ادامه ریزش یخ دریا را بیشتر تشدید گرم شدن آب و هوا خواهد شد که تاثیر اکوسیستم به طور گسترده تر.

“قطب شمال نقش مهمی در تنظیم آب و هوای زمین با یخ پوشش منعکس کننده نور خورشید به فضا برای کمک به کاهش, افزایش درجه حرارت جهانی به دلیل انتشار گازهای گلخانه ای” او می گوید.

“هنگامی که یخ از بین رفته است, اقیانوس قطب شمال را جذب بیشتر گرما از جو که تنها آب و هوا ما وضع بدتر است.”

ما در بنیاد ملی علوم سوئد شورای پژوهشی Formas, فرانسوی, Agence Nationale de la Recherche و LabexMER هلند, سازمان پژوهش های علمی و تحقیقاتی مستقل صندوق دانمارک بودجه کار می کنند. کاپیتان و خدمه از USCGC Healy و R/V Polarster بودجه قطب شمال GEOTRACES اعزامی است.

منبع: Texas A&M University

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ru