ملخ swarms در حال حمله به آفریقا است. در اینجا چگونه ناسا ماهواره می تواند کمک به آنها را متوقف کند.

میلیاردها ملخ شده اند swarming در سراسر شرق آفریقا برای ماه ravaging محصولات کشاورزی و تهدید منبع غذایی برای میلیون ها نفر از مردم در منطقه است. خوشبختانه زمین ناسا-مشاهده ماهواره ها ممکن است قادر به کمک.

سفر ملخ swarms رایج در آفریقا و جنوب آسیا و شرق میانه اما حشرات جمعیت شروع به گرفتن از دست, در دسامبر 2019 زمانی که صدها میلیون نفر از حریص اشکالات کنیا حمله کرد و نابود درباره 173,000 هکتار از گندم زار. عظیم swarms از ملخ باید پس از گسترش به 10 کشور جهان در آفریقا قرار دادن میلیون ها نفر در خطر از بین رفتن گرسنه با توجه به سازمان ملل متحد (UN).

سازمان ملل متحد گفت که “غیر معمول شرایط آب و هوا” را فعال کرده اند ملخ برای تولید مثل به سرعت بیشتر و ورود به فصل بارانی (از مارس تا مه) به احتمال زیاد بدتر. در حال حاضر ناسا با همکاری سازمان ملل متحد برای جلوگیری از این ملخ swarms با درک بهتر از این حشرات’ ارتباط با آب و هوای زمین.

مرتبط با: قابل توجه عکس ملخ swarms (گالری)

این نقشه نشان می دهد که میانگین رطوبت خاک بیش از آسیای شرقی برای Jan. 14-20, 2020, در آغاز تهاجم ملخ. مقدماتی رطوبت خاک برآورد شد ایجاد شده با استفاده از داده های ناسا را سیکلون سیستم ماهواره ای ناوبری جهانی (CYGNSS) ميکروستلايتهای. (اعتبار تصویر: ناسا EOSDIS/نیزه/GIBS/جهان بینی/CYGNSS/لورن Dauphin)

با نظارت بر رطوبت خاک و پوشش گیاهی از فضا با استفاده از ماهواره های ناسا دانشمندان می توانند یاد بگیرند که چگونه تغییرات زیست محیطی را تحت تاثیر قرار ملخ جمعیت و استفاده از این اطلاعات برای جلوگیری از شیوع بیماری قبل از آنها شروع می شود.

“رویکرد است که کمک می کند تا جلوگیری از مقیاس هجوم برای گرفتن ملخ خیلی زود در زندگی خود مراحل و خلاص شدن از شر خود را تودرتو اساس” Lee Ellenburg به امنیت غذایی و کشاورزی منجر به SERVIR ناسا در مرکز پروازهای فضایی مارشال در بیانیه ای گفت:. SERVIR یک برنامه مشترک بین ناسا و آژانس ایالات متحده برای توسعه بین المللی است که اختصاص داده شده به بهبود سیاست های زیست محیطی در کشورهای در حال توسعه با کمک داده های ماهواره ای.

مجهز به داده های ماهواره ای و تصاویر از, SERVIR تیم همکاری با سازمان ملل در بیابان ملخ اطلاعات سیستم و سازمان غذا و کشاورزی (FAO) برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ملخ رفتار. با ترکیب داده های ماهواره ای با اطلاعات در مورد که در آن و به همین دلیل ملخ swarms ظهور دانشمندان به آمده تا با یک استراتژی برای کاهش جمعیت خود را.

بالغ ملخ سخت به توقف در آهنگ های خود را به دلیل این حشرات می توانند پرواز 30 تا 90 مایل (50 تا 150 کیلومتر) در یک روز. بنابراین برای خنثی کردن این فاجعه ملخ شیوع دانشمندان نیاز به هدف ملخ تخم مرغ و جوان ملخ — به نام “قیف” از آنجا که بال خود را هنوز در حال توسعه — به خاطر آنها کمتر از تلفن همراه و اهداف آسان تر.

“هنگامی که ملخ تخم و تخم آنها شروع به دنبال پوشش گیاهی به تغذیه” کاترین Nakalembe یک امنیت غذایی محقق با SERVIR و ناسا برداشت در بیانیه ای گفت:. “آنها شروع به مهاجرت به دنبال بیشتر به غذا خوردن و پس از آن در حفظ و ضرب.”

دانشمندان می دانند که ملخ ترجیح می دهند به تخم در گرم خاک و نوزاد ملخ نیاز به پوشش گیاهی در این نزدیکی هست برای حفظ آنها قبل از بال خود را توسعه دهد (یک بار آنها را بال آنها می توانند علوفه در سراسر بزرگتر فاصله). با نظارت بر رطوبت خاک و پوشش گیاهی از فضای داده های ماهواره ای می تواند کمک به محققان پیش بینی ملخ “کودک رونق” و سرمازدگی این بیماری در جوانه.

این نقشه نشان می دهد که تغییرات در پوشش گیاهی سبز در شرق آفریقا بین Dec. 15, 2019 و مارس 15 سال 2020 است. شناخته شده به عنوان نرمال شده اختلاف پوشش گیاهی شاخص این اندازه گیری مشتق شده از داده های جمع آوری شده توسط Moderate Resolution Imaging Spectroradiometer (MODIS) در ناسا ماهواره Terra. (اعتبار تصویر: ناسا EOSDIS/نیزه/GIBS/جهان بینی/CYGNSS/لورن Dauphin)

“اطلاعات ما تا کنون نشان می دهد ارتباط قوی بین محل شنی و خاک های مرطوب و ملخ فعالیت” Ashutosh Limaye ناسا را دانشمند ارشد برای SERVIR گفت: در این بیانیه است. “هر جا که وجود دارد مرطوب شنی مکان وجود دارد ملخ باندهای یا پرورش.” مکان های تعیین شده به نخست پرورش نقاط سپس می توانید با اسپری آفت کش ها برای جلوگیری از ملخ جمعیت از رشد خارج از کنترل است.

“هدف ما این است که برای یادگیری از فائو چگونه برای پیدا کردن که در آن زمینه پرورش هستند” Ellenburg گفت. “اگر شرایط حاکم نشان می دهد که ملخ را تخم و مصرف کردن هدف این است که برای رفتن و زود از بین بردن زمینه های تودرتو.”

داده های ماهواره ای نشان داده است که این شاخ آفریقا اخیرا بسیار سبزتر از حد معمول به این دلیل که منطقه دریافت حدود چهار برابر متوسط میزان بارندگی بین ماه های اکتبر و دسامبر — که مرطوب “کوتاه باران فصل” منطقه دیده می شود در چهار دهه است.

اضافی بارندگی ایجاد یک محیط که در آن گیاهان رشد می تواند موجب ارائه ایده آل زمینه برای پرورش ملخ به عنوان به خوبی. در حال حاضر که طولانی “فصل باران” را آغاز کرده است, ناسا در حال مطالعه این داده های ماهواره ای برای ایجاد پیش بینی ها از کجا و چگونه ملخ اضافی شیوع بیماری ممکن است رخ دهد.

ایمیل Hanneke Weitering در [email protected] یا او را دنبال کنید @hannekescience. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

 

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>