مارمولک تغییر ‘ادکلن’ به برقراری ارتباط در مکان های جدید

مارمولک به سرعت و بارها و بارها توسعه یافته جدید سیگنال های شیمیایی را برای برقراری ارتباط با یکدیگر پس از حرکت در گروه های کوچک به تجربی سلیمان محققان گزارش.

رایگان از خطر شکارچیان و قصد جذب بالقوه جفت نر مارمولک تولید یک رمان شیمیایی کارت تلفن تحقیقات جدید نشان می دهد.

“…مهم وجود دارد تنوع در سیگنال های شیمیایی را بسته به متن شما: کسی که در تلاش برای خوردن شما که می خواهد به همسر با شما و کسی که شما در حال تلاش برای رقابت با.”

مطالعات حیوانی سیگنال تکامل معمولا تمرکز بر روی آکوستیک و سیگنال های بصری مانند مجتمع warbling در یک آهنگ پرنده یا روشن چشمک می زند از رنگ در ماهی فلس است. سیگنال های شیمیایی را در بین حیوانات کمتر آشکار به انسان و بیشتر از لحاظ فنی پیچیده را تجزیه کنند.

بسیاری از تحقیقات موجود در این سیگنال متمرکز شده حشرات فرومون های مربوط به برخی از برنامه های کاربردی کشاورزی.

اما سیگنال های شیمیایی را در قدیمی ترین و گسترده ترین حالت های ارتباطی پوشا باکتری به beavers در. به این ترتیب آنها نشان دهنده یک فرصت ارزشمند برای رمز گشایی چگونه حیوانات برقراری ارتباط و درک جهان اطراف آنها, محققان می گویند.

“آنچه ما کشف کرده ایم این است که در گونه های مهم وجود دارد تنوع در سیگنال های شیمیایی را بسته به متن شما: کسی که در تلاش برای خوردن شما که می خواهد به همسر با شما و کسی که شما در حال تلاش برای رقابت با” می گوید: Colin Donihue یک همکار فوق دکترا در زیست شناسی در دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس و نویسنده سرب از مطالعه جدید در مجله از حیوانات محیط زیست.

مارمولک ها و سیگنال های شیمیایی

هر دو سوسمار و مار جمع آوری شیمی نشانه از محیط اطراف خود را توسط انگشت خود را بلند و باریک زبان شکافته و سپس پردازش آن با استفاده از نشانه خوبی توسعه یافته ارگان حسی در سقف دهان خود را.

مارمولک سپرده شیمیایی خود را پیام های کد گذاری شده در ترشحات از متخصص غدد واقع در خود درونی ران. ترشحات هستند مومی معجون چربی ترکیبات که شامل اطلاعات دقیق در مورد فردی مارمولک که تولید آنها.

در این مطالعه محققان منتقل گروه هشت مرد و 12 زن اژه دیوار مارمولک (Podarcis erhardii) از یک منبع واحد جمعیت در نخس, یونان به پنج جزایر کوچک که فاقد شکارچیان. تحت شرایط عادی این مارمولک ها را به رقابت با تعدادی از بومی و غیر بومی شکارچیان—از جمله مارها و پرندگان و گربه ها.

رایگان از شکارچیان در جزایر کوچک ، مارمولک جمعیت به سرعت در حال رشد و رقابت برای منابع بود شدید.

هر یک از مهاجرت مارمولک بود به صورت جداگانه با برچسب به طوری که آنها می تواند شناسایی شود زمانی که محققان بازگشت به چک کردن بر روی آنها. بیش از چهار سال آینده دانشمندان بازبینی جمعیت پیگیری سرنوشت از مهاجرت مارمولک و فرزندان خود را.

چیزی که آنها پیدا شد قابل توجه: در هر یک از درنده-رایگان جزایر سوسمار به سرعت و بارها و بارها جدیدی شیمیایی “مخلوط” است که متمایز از که از مارمولک در منبع جمعیت. تغییرات آشکار را پس از تنها چهار نسل.

‘یک مجتمع شیمیایی ارتباطات کتابخانه’

برای اولین بار محققان بر این باورند که آنها نشان داده اند شواهد که مارمولک می تواند “قرار داده و در یک ادکلن جدید” را با توجه به تنظیمات خود را.

“سیگنال برای جذب جفت اغلب آشکار به شکارچیان می گوید:” coauthor سیمون Baeckens یک همکار فوق دکترا در دانشگاه آنتورپ در بلژیک. “چنین جنسی سیگنال در حال حاضر یک مصالحه بین جذابیت و اجتناب از تشخیص. اما در این جزایر وجود دارد هیچ محدودیت در تکامل بسیار آشکار و جذاب سیگنال.

“در تجربی سلیمان ما متوجه شدیم که سیگنال غنای’ از مارمولک ترشحات بالاترین—به این معنی که تعدادی از ترکیبات مختلف است که ما می تواند تشخیص در ترشح بالاترین است” Baeckens می افزاید. “تحقیقات قبلی ما نشان می دهد که این بیشتر استادانه درست شده سیگنال ممکن است تبلیغ با کیفیت بالا از یک مرد است.”

“حیوانات صرف بیش از یک میلیارد سال در حال توسعه یک مجتمع شیمیایی ارتباطات کتابخانه” Donihue همچنان ادامه دارد. “اما ما تنها اختراع تکنولوژی برای شناسایی بسیاری از این مواد شیمیایی از یک قرن پیش و آزمایش برای درک آنچه در آن مواد شیمیایی معنی برای حیوانات در طبیعت را تنها آغاز شده است.

“ما دریافتیم که حیوانات شیمیایی نشانه ها می تواند به سرعت و انعطاف پذیری و تغییر را با توجه به تنظیمات جدید, اما این تنها آغاز است برای درک آنچه سوسمار گفت: به هر یک از دیگر.”

منبع: دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>