زندگی با هیچ حس جهت

همه ما می دانیم افرادی که می گویند که “هیچ حس جهت” و تمایل ما این است که تقریبا همیشه برای به حداقل رساندن چنین ادعا می کند به جای آنها را در نیروی کامل است.

هنوز برای برخی از مردم است که چگونه است که به معنای واقعی کلمه درست است و درست در تمام شرایط: اگر آنها را یک اشتباه به نوبه خود در یک مسیر تاسیس آنها اغلب تبدیل شدن کاملا از دست داده است. این اتفاق می افتد حتی زمانی که آنها فقط چند مایل دورتر از جایی که آنها زندگی می کنند.

الن رز شده بود یک بیمار من برای سال ها قبل از من متوجه شدم که او تا به حال این زندگی ناتوانی در یادگیری.

من از آن آگاه ساخته شده طولانی نیست پس از من نقل مکان کرد و من روانشناسی از ایجوام ماساچوست به Suffield, کانکتیکات, فقط پنج مایل دور.

من به الن مجموعه ای تازه از جهات از Springfield, Massachusetts, منطقه ای که در زمان او در جنوب در بزرگراه بین ایالتی 91 به خروج 47W و سپس در سراسر رودخانه کنتیکت به Rte 159 در Suffield. من فکر کردم آن را در برخواهد داشت هیچ مشکلی در همه برای او.

چند دقیقه گذشته برنامه ریزی زمان انتصاب او به نام به می گویند که او از دست داده بود. او آمده بودند جنوب در مسیر 91 و گرفته بود درست خروج اما او اشتباه کردم و تقریبا بلافاصله قلاب راست بر روی یک جاده رفتن به طور مستقیم از شمال غرب با آوردن او را بیش از ماساچوست خط به شهر Longmeadow.

او می دانست که این اشتباه بود اما نمی دانم که چگونه به آن را درست پس از من تکرار جهات 91 در جنوب و….

ساعت و سپس دقیقه گذشت و او به نام دوباره می گویند که به نوعی او رانده بود با خروج او قرار گرفتن و در ویندزور, Connecticut. من او را نگه داشته بر روی گوشی و هدایت او به نوبه خود توسط نوبه خود به دفتر من.

زمانی که من از او پرسید که چرا او تا به حال گرفته شده خروج 47W او گفت که او آن را دیدم اما آن آمد تا هر چه زودتر از او انتظار می رود تا او را نگه داشتم.

این وضعیت رشد و نمو توپوگرافی گمگشتگی—حتی نمی باید یک نام رسمی تا سال 2009 زمانی که جوزپه Iaria گزارش اولین مورد در مجله Neuropsychologia.

به درک DTD بهتر است برای شروع با گفتن این که دو راه اصلی وجود دارد که موفق مسافران با استفاده از به حرکت در محیط زیست خود را.

این اولین بار است که به دنبال تجویز مسیر از اینجا وجود دارد. روانشناس شناختی باربارا Tversky توصیف مسیر یابی به عنوان یک سری از مسیرهای و انتخاب نقاط است که اساسا خود خواه: از آن ساخته شده است به منظور رسیدن به یک هدف خاص از یک ثابت نقطه شروع و کل سفر به توضیح است از نقطه نظر مسافر.

از اینجا شروع کنید. مستقیما برای یک مایل و حق را بر روی خیابان الم. زمانی که جاده انشعابات رفتن به سمت میله پرچم و به دنبال آن جاده از روی پل. رفتن به اولین ترافیک دایره و دوم خروج. این رستوران به 2 مایل پایین جاده در سمت چپ.

دوم ناوبری استراتژی شامل یک منظره—یک نقشه از کل منطقه است.

نقشه ها در حال سرازیر شدن “نظرسنجی از یک فضا از امکانات” که پخش کردن انواع مسیرهای ممکن. نقشه تقریبا همیشه تکیه بر جهت اصلی معمولا شرق-غرب و شمال-جنوب که لنگر آنها را به یک فضای بزرگتر.

هنگامی که ما با استفاده از یک نقشه به جایی آن است تا ما را به کشف کردن بهترین مسیر و یا آرایه ای از گزینه های برای خودمان.

پس چگونه این کار در دنیای واقعی است ؟

در سال 2019 کتاب ذهن در حرکت, Tversky اذعان دارد که بسیاری از ما نمی حمل یک کشو فایل نقشه ها در سر ما.

در عوض ما با استفاده از ترکیبی از روش ها به جایی که ما می رویم: بخشی نوبه خود توسط نوبه خود جهت بخشی منظره و قسمت general map-مانند اطلاعات (آن را در جایی در نزدیکی مرکز شهر خواهیم سفر نسبت به اوماها (روباز انتخابی); اواسط روز خورشید است که در سمت چپ ما بنابراین ما هنوز هم به عنوان غرب) و مفید نشانه.

به این دلیل Tversky اشاره به ما wayfinding برنامه نه به عنوان “نقشه شناختی” بلکه به عنوان “شناختی کلاژ” و او تحقیقات نشان می دهد که زمانی که ما خود به خود جهت انتقال به شخص دیگری ما تقریبا همیشه استفاده از یک بخیه هم توضیحات.

اما این مهم است که توجه داشته باشید که بیشتر ناوبری جهت وزش پیچیدگی بستگی دارد در بخش توانایی درک یک نقشه چشم انداز.

گاهی اوقات نقشه ها فقط برای بهتر جهت, اما آنها ضروری است اگر ما اشتباه است و باید به شکل از چگونه به درست ما دوره.

این مشکل برای الن است که او قادر به ایجاد یک منظره در خود و همین واقعا نمی تواند خوب را با استفاده از یکی از آن زمانی است که ارائه شده توسط دیگران است.

مانند دیگر مردم با DTD او می تواند به دنبال یک مسیر در قطعه اما هرگز بخشی از یک بزرگتر فضایی درک. چرا که او نمی باید بزرگتر فضایی درک از محیط زیست است.

یک زن و شوهر از سال پیش مثلا الن رانندگی در شهر West Springfield و ناخواسته زخم عبور از رودخانه کنتیکت به اسپرینگفیلد. او فرود آمد کارو خیابان تنها یک مایل از بیمارستان که در آن او کار می کرد و دو و نیم مایل از وینچستر مربع که در آن او بزرگ شده.

فاقد حتی یک ناقص نقشه منظر که بخشی از شهر او نمی تواند ایجاد خود بلبرینگ و نمی دانم که در آن به نوبه خود. بنابراین او سوار در اطراف به صورت تصادفی به عنوان اگر او یک غریبه در یک مکان عجیب و غریب. خوشبختانه او در نهایت کشف یک نقطه عطفی نزدیک به پل که عبور از رودخانه به غرب اسپرینگفیلد.

این تجربه بود نه یک اتفاق. وقتی که من پرسید که الن برای نشان دادن موقعیت نسبی Holyoke, گرانبی و Belchertown بر روی یک ورق کاغذ خالی او تفسیر شد کاملا اشتباه است. این به رغم این واقعیت است که شهرها خط تا یکی پس از دیگری در یک 13-کشش مایل ایالات متحده 202 مسیر است که به خوبی شناخته شده به او.

از من خواست او را به رسم یک نمودار از طبقه دوم خانه او سهام با پدر و مادر در قانون. این یک کار دشوار است برای او (او زندگی می کند در طبقه اول است اما بسیار آشنا و با دوم.)

او توضیح داد که او تلاش نه به عنوان یک پرنده از بالا به پایین نگاه, اما به عنوان یک عنکبوت خزنده در سراسر مقاله ردیابی مسیر از یک اتاق به بعد.

مانند نارساخوان که یاد بگیرند که چگونه برای انطباق با جهان از نشانه های خیابانی, رستوران منوها و فرمهای رسمی مردم با DTD یاد بگیرند که چگونه به حرکت در محیط زیست خود را بدون داشتن یک طرح ذهنی از جایی که آنها می رویم.

برای بیست سال الن قادر به عملکرد با موفقیت به عنوان یک راننده اتوبوس مدرسه با تکیه تنها بر روی یک مسیر استراتژی است. او انجام دقیق یادداشت ها هر روز با او مشورت آنها مذهبی و افزود کمی mnemonics برای حفظ خودش در مسیر.

الن همیشه تعجب که چه چیزی اشتباه است با او. او می دانست که زمانی که دیگران نسبت مشکلات خود را به سادگی توجه آنها اشتباه است. او نگران است که او مشکلات سفر ممکن است نشانه ای از چیزی شوم تر از فقط گرفتن به راحتی از دست داده اما تا به حال هیچ ایده آنچه که ممکن است.

پیدا کردن که او تا به حال رشد و نمو توپوگرافی سردرگمی تسکین بود. دانستن است که چیزی را به یک نام می تواند یک تجربه رهایی. ناگهان همه آن چیزی که یک مفهوم با ویژگی های تعریف و حد و مرز است. آن است که در راه یک نوع نقشه.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im