کمی پرتو در یک میکروسکوپ لیزر باعث می شود ناشی از گرافن

دانشمندان با استفاده از یک بسیار کوچک قابل مشاهده پرتو لیزر برای سوزاندن ناشی از گرافن یک کف آلود شکل از کربن به میکروسکوپی الگوهای.

آزمایشگاه دانشگاه رایس شیمیدان جیمز تور که کشف روش اصلی به نوبه خود یک مشترک پلیمر به گرافن در سال 2014 و تنسی/Oak Ridge National Laboratory مواد دانشمند فیلیپ رک نشان داد آنها هم اکنون می توانید تماشای ماده رسانا فرم به عنوان آن را می سازد کوچک اثری از LIG در یک ميکروسکوپ الکترونی (SEM).

تغییر روند که به نظر می رسد در ACS Applied Materials & Interfacesایجاد LIG با ویژگی های بیش از 60 درصد کوچکتر از ماکرو نسخه و تقریبا 10 برابر کوچکتر از به طور معمول زمانی با سابق لیزر مادون قرمز.

SEM pole piece with dotted line down to LIG on polyimide surface. Laser shaft with
دانشمندان ثبت شکل گیری لیزری ناشی از گرافن ساخته شده با لیزر نصب به ميکروسکوپ الکترونی. (اعتبار: گروه تور/برنج)

پایین-مجهز به لیزر نیز روند ارزان, تور می گوید. که می تواند منجر به گسترده تر تجاری تولید انعطاف پذیر الکترونیک و سنسور.

“یک کلید برای برنامه های کاربردی الکترونیک است که ساختارهای کوچکتر به طوری که یکی می تواند تراکم بالاتر و یا دستگاه های بیشتر در واحد سطح” تور می گوید. “این روش اجازه می دهد تا ما را به ساختار هستند که 10 برابر متراکم تر از ما که قبلا ساخته شده است.”

برای اثبات مفهوم آزمایشگاه ساخته شده, انعطاف پذیر, سنسور رطوبت که نامرئی به چشم غیر مسلح و به طور مستقیم ساخته شده در پی تجاری پلیمر. این دستگاه قادر به حس انسان نفس با زمان پاسخ 250 میلی ثانیه است.

“این است که بسیار سریع تر از نرخ نمونه برداری به صورت تجاری سنسور رطوبت و را قادر می سازد نظارت سریع محلی رطوبت تغییرات است که می تواند ناشی از تنفس می گوید:” منجر نویسنده مایکل استنفورد یک پژوهشگر فوق دکترا در برنج.

کوچکتر لیزر پمپ نور در یک طول موج 405 نانومتر در آبی-بنفش بخشی از طیف است. اینها کمتر صنعتی لیزر گروه تور و دیگران در سراسر جهان در حال استفاده برای سوزاندن گرافن به پلاستیک و کاغذ و چوب و حتی مواد غذایی است.

SEM-نصب لیزر سوختگی تنها پنج میکرون از پلیمر نوشتن گرافن ویژگی های کوچک به عنوان 12 میکرون است. (یک موی انسان, مقایسه 30 تا 100 میکرون عرض دارد.)

“این LIG ویژگی های ما ایجاد شد و آنقدر کوچک است که آنها می شده اند در کنار غیر ممکن است برای پیدا کردن اگر ما به لیزر الگوها و سپس جستجو برای آنها در میکروسکوپ بعد می گوید:” استنفورد که با استفاده از تجهیزات پیشرفته در Oak Ridge National Laboratory.

تور که گروه به تازگی معرفی فلش گرافن فورا به نوبه خود زباله و ضایعات مواد غذایی را به مواد با ارزش می گوید: جدید LIG فرایند ارائه می دهد یک راه جدید به سمت نوشتن مدارهای الکترونیکی به بسترهای انعطاف پذیر مانند لباس است.

“در حالی که فلش فرایند تولید تن از گرافن LIG روند اجازه خواهد داد که گرافن به طور مستقیم سنتز شده به صورت دقیق الکترونیک برنامه های کاربردی بر روی سطوح می گوید:” تور صندلی در شیمی و استاد علوم کامپیوتر و از علم مواد و nanoengineering.

نویسندگان این مقاله هستند از UT Knoxville و Oak Ridge National Laboratory.

نیروی هوایی دفتر پژوهش های علمی و وزارت انرژی ایالات متحده به حمایت از تحقیقات است.

منبع: دانشگاه رایس

اصلی مطالعه DOI: 10.1021/acsami.0c01377

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im