‘معلق پروتئین’ می تواند هشدار دهنده برای بیماری

یک روش جدید با استفاده از معراج مغناطیسی برای تشخیص تراکم پروتئین در خون است.

آن می تواند بسیار بهبود تشخیص و تشخیص میزان, بیماری, محققان می گویند.

Magnetic levitation, همچنین شناخته شده به عنوان ماگلو است که قبلا از هم جدا شده انواع مختلف ذرات در محلول های تنظیم آنها را در گروه بر اساس تراکم نسبی و نه وزن.

در حال حاضر دو مطالعات جدید نشان می دهد که چگونه این روش را می توان همچنین مفید برای کار با پلاسمای خون انسان—جزء مایع از خون است. پلاسما شامل بسیاری از انواع پروتئین ها است که انجام بسیاری از توابع در بدن است.

“هنگامی که ما چیزی را در مایع آن جدا به رسوب وزن می گوید:” دستیار استاد مرتضی محمودی از دانشگاه ایالتی میشیگان دقت برنامه بهداشت. “اما یکی دیگر force—نیروی مغناطیسی—تواند لغو وزن و شناور شدن پروتئین. این اجازه می دهد ما را به مقدار دقیق تر تعریف تراکم پروتئین در راه حل.”

قادر بودن به دقت اندازه گیری غلظت پروتئین ها در بدن مهم است که از پروتئین نقش مهمی در سلامت و بیماری متحده است. برای مثال لیپوپروتئین ها حمل و نقل چربی به سلول های آنتی بادی پروتئین نقش بازی در ایمنی و انعقاد پروتئین کمک به لخته خون است. روش های فعلی برای اندازه گیری تراکم پروتئین در مایع غیر قابل اعتماد هستند و اغلب از بین بردن خواص بنیادی پروتئین است.

Magnetic levitation برای پروتئین بررسی یو پی اس

در این مطالعه برای اولین بار در شیمی تجزیهاین تیم اعمال ماگلو روش یک لوله کوچک حاوی نانوذرات مغناطیسی را که آنها تا به حال معرفی شده پروتئین های پلاسما. بیش از سه ساعت دوره تیم مشاهده ظهور تعدادی از گروههای مجزا به نمایندگی از اشکال مختلف از پروتئین است.

“پروتئین های خاص ایجاد شده اشکال زمانی که آنها levitated,” محمودی می گوید. “به نظر می رسد مانند یک صورت خندان’ از لایه.”

اندازه گیری تراکم باندهای تیم وارد در دو قابل توجه يافته است. برای اولین بار بود که هیچ همبستگی بین غلظت پروتئین و وزن ملکولی آن است که تعجب برانگیز بود و پس از آن می رود در برابر تفکر متعارف. دیگر این بود که میانگین تراکم پروتئین ها بسیار پایین تر از مطالعات قبلی پیشنهاد کرده بود.

مکانیسم است که توسط پروتئین های جداگانه به لایه های با تراکم نیست کاملا روشن اما ممکن است با توجه به تفاوت ساختاری و/یا پروتئین به پروتئین فعل و انفعالات.

“این یافته ها از اهمیت حیاتی به عنوان پروتئین با چگالی است که استفاده می شود برای تعریف پروتئین’ خواص فیزیکی از جمله خود 3D سازه” محمودی می گوید. “علاوه بر این دقیق تراکم پروتئین ها ما را قادر به طراحی امن تر و کارآمد تر عوامل درمانی از جمله زمينه نانوپزشکی.”

پس ماگلو روش نیست فقط سرگرم کننده ابزار پژوهش—این هیجان انگیز بالینی مفاهیم. خاص “امضا” از یک فرد به پروتئین های پلاسما ممکن است بگویید یک دکتر بسیار در مورد یک بیمار وضعیت سلامت.

یک نشانگر برای سوء مصرف مواد مخدر و بیماری ؟

که آنچه محمودی و تحقیقات دانشیار علی اکبر Ashkarran گذاشته در مطالعه دوم در بهداشت و درمان پیشرفته مواد. آنها آزمایش ماگلو روش بالینی با مقایسه پلاسما از افراد سالم که از افرادی که سوء مصرف مواد مخدر. از تجزیه و تحلیل تصویر آنها متمایز و قابل اعتماد تفاوت در طیف پروتئین های پلاسما از افراد سالم و کسانی که سوء مصرف مواد مخدر.

برای مثال اهدا کنندگان سوء استفاده از مواد مخدر سطوح بالاتری از برخی از انواع هموگلوبین های پیدا کردن که مربوط به ادبیات قبلی نشان می دهد سطوح بالاتر هموگلوبین در خون و در مغز مردم.

این روش دارای وعده خاص برای تشخیص یک برنامه به طور بالقوه فرایند طولانی است که می تواند به تاخیر درمان است. محمودی می گوید که او و تیم او در حال حاضر در حال کار بر روی با استفاده از ماگلو به شناسایی انواع دیگر بیماری های مزمن مانند اسکلروز متعدد و سرطان که تشخیص دقیق بسیار مهم است و در بسیاری از موارد نجات بخش.

“وجود دارد چهار نوع از MS اما تشخیص این است که در حال حاضر بر اساس رفتار بیمار علائم و یا پاسخ به درمان” محمودی می گوید. “وجود دارد هیچ نشانگر یا تست MRI برای تشخیص های مختلف انواع در مراحل اولیه. به درستی تشخیص نوع MS بسیار مهم است از این امر که چه نوع از درمان مناسب است. ما امیدواریم که این ماگلو روش را پزشکان یک روش برای تعریف زیرگروه.”

این تیم همچنین در مورد اینکه آیا ماگلو می تواند در تشخیص سرطان که تشخیص زود هنگام می تواند بر میزان زنده ماندن.

“اگر ما می توانید با استفاده از این روش برای تشخیص سرطان زودتر بسیاری از سرطان ها می تواند با موفقیت درمان” محمودی می گوید. “مطالعات نشان می دهد که بسیاری از انواع سرطان ها درمان می شود اگر آنها تشخیص در مراحل اولیه. مشکل واقعی این است دیر تشخیص است.”

Kenneth Suslick از دانشگاه ایلینوی اضافی coauthor از شیمی کاغذ. اضافی نویسندگان این مقاله در بهداشت و درمان پیشرفته مواد از دانشگاه بریتیش کلمبیا و دانشگاه پنسیلوانیا است.

منبع: دانشگاه ایالتی میشیگان

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de