درس از گذشته شیوع بیماری می تواند کمک به مبارزه با بیماری همه گیر کوروناویروس

در تاریخ 11 مارس سازمان بهداشت جهانی رسما تعیین شده رمان coronavirus شیوع یک بیماری همه گیر. تعریف شده به عنوان در سراسر جهان گسترش یک بیماری جدید مانند یک اعلامیه برای اولین بار ساخته می شود از سال 2009 H1N1 آنفلوآنزای خوکی. همانطور که از نوشتن این وجود داشته است حدود 336.000 در تایید موارد این بیماری جدید به نام COVID-19 نتیجه در بیش از 14,600 مرگ و میر در سراسر جهان است.

اگر چه coronavirus—یک خانواده از ویروس ها است که باعث بیماری اعم از سرد مشترک به سندرم حاد تنفسی (سارس)—قبلا باعث یک بیماری همه گیر, این اولین بار نیست که ما شاهد جهانی انتقال از یک بیماری جدی. مطالعه گذشته شیوع بیماری می تواند به دانشمندان کمک کند بهتر برآورد مسیر COVID-19 و شناسایی بهترین اقدامات به سرعت گسترش آن.

“در طول تاریخ ما می تواند نگاه همه چیز را به سال 1918 همه گیر آنفلوآنزا. اما در بیشتر معاصر بار ما می خواهم به دنبال در 2015-2016 Zika شیوع بیماری در آمریکای مرکزی و جنوبی, جهانی شیوع سارس از سال 2002 تا 2003 و شیوع بیماری ابولا در غرب آفریقا از سال 2014 تا 2016 می گوید:” جرمی Youde دین از کالج هنرهای لیبرال در دانشگاه مینه سوتا دلوت و یک کارشناس بهداشت جهانی سیاست است.

در حالی که COVID-19 ناشی از کروناویروس و نه یک ویروس آنفلوانزا در سال 1918 flu pandemic—که ناشی از حداقل 50 میلیون مرگ و میر در سراسر جهان, با توجه به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری—ممکن است بهترین مدل برای درک این رمان پاتوژن رفتار. همچنین شیوع که عظیم اجتماعی مداخلات انجام شده است.

“گذشته آنفلوانزا بیماری های همه گیر را از بعضی جهات از آنچه به طور کلی [مسیر] یک ویروس شبیه به این خواهد بود چرا که باروری تعداد این ویروس”تعریف شده که چگونه بسیاری از مردم هر عفونی فرد در انتقال بیماری به در یک به طور کامل در معرض جمعیت”است که بسیار شبیه به یک بیماری همه گیر آنفلوآنزا می گوید:” مارک Lipsitch استاد اپیدمیولوژی و مدیر مرکز بیماری مسری پویایی در دانشگاه هاروارد. اگر چه آن را دشوار است به منظور تعیین دقیق آمار و ارقام برای ظهور بیماری, گزارش, قرار دادن باروری تعداد COVID-19 بین 2 و 2.5. متوسط باروری در شماره 1918 آنفولانزای همه گیر در حدود 1.8. Lipsitch تخمین می زند که بین حدود 20 و 60 درصد از جمعیت جهان را در نهایت تبدیل شدن به آلوده به رمان coronavirus یا SARS-CoV-2.

اگر چه هر ویروس و در نتیجه بیماری متفاوت است, نگاهی به بیماری همه گیر پویایی هر دو COVID-19 و 1918 آنفولانزا نقاط مشابه موفق به مهار روش. در یک مطالعه سال 2007 منتشر شده در JAMA, Howard Markel مرکز تاریخچه پزشکی در دانشکده پزشکی دانشگاه میشیگان و با همکاری نویسندگان تجزیه و تحلیل بیش از حد مرگ و میر ناشی از پنومونی و آنفلوانزا (به معنی چگونه بسیاری از وجود دارد بیش از حد معمول طول nonpandemic سال) در 43 شهرهای ایالات متحده از 8 سپتامبر 1918 از طریق فوریه 22, 1919. با وجود این واقعیت است که همه شهرستانها اجرا nonpharmaceutical مداخلات آن زمان فعال شدن به مدت و ترکیبی از اقدامات است که تعیین موفقیت خود را. محققان دریافتند “یک ارتباط قوی بین اوایل پایدار و لایه برنامه از [جمله] مداخلات و کاهش عواقب ناشی از 1918-1919 آنفلوانزای همه گیر در ایالات متحده است.”

موثر ترین کلاس nonpharmaceutical اقدامات کنترل اند که مربوط به اجتماعی فاصله: لغو مجامع عمومی بسته شدن اماکن عبادت و مدارس و کافه ها و رستوران ها, جداسازی بیمار و quarantining کسانی که آنها را در تماس با. (بسیاری از شهرستانها در سراسر جهان به تصویب رسید از جمله اقدامات در زمان وقوع.) “نظر من این است که احتمالا مهم ترین تک کلاس از همه چیز برای انجام به سرعت به عنوان ممکن است به سرعت گسترش” از یک بیماری همه گیر Lipsitch می گوید. “انتظار تا زمانی که شما می توانید ببینید که شما یک مشکل است که انتظار بیش از حد طولانی به دلیل وجود تاخیر در دیدن میوه از این اقدامات است.”

با انجام این مراحل اولیه, جمعیت همچنین می توانید جلوگیری از اوج خواسته های خود را در سیستم مراقبت های بهداشتی و پهن کردن بیماری همه گیر منحنی—است که یک افزایش تدریجی در موارد در طول زمان به جای بسیاری از همه در یک بار. این کاهش سرعت به خصوص مهم است زیرا می توانید آن را به دو یا سه هفته قبل از آن مبتلا به SARS-CoV-2 بیمار هستند به اندازه کافی به نیاز به مراقبت های ویژه پس تقاضا می تواند سنبله به سرعت. در سال 2007 مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم ایالات متحده آمریکا , کاغذ Lipsitch و دو نفر دیگر از محققان نشان داد که در طول سال 1918 پاندمی آنفلوانزا شهرستانها که مداخله زود هنگام و به شدت به سرعت انتقال از طریق اجتماعی فاصله, مانند, مانند, St. Louis, Mo. تا به حال کندتر شیوع با کوچکتر قله در مقایسه با کسانی که منتظر دیگر به عمل مانند فیلادلفیا ،

به طور مشابه در یک preprint گزارش Lipsitch و همکاران خود را مورد تجزیه و تحلیل زمان بندی اقدامات کنترلی و جامعه گسترش COVID-19 در شهرستانها چینی ووهان و گوانگژو از 10 ژانویه تا فوریه 29, 2020. ووهان اجرا اقدامات سختگیرانه اجتماعی فاصله و quarantining اطلاعات تماس افراد آلوده پس از شش هفته پایدار محلی انتقال مشاهده شد در حالی که گوانگژو اجرا این اقدامات در عرض یک هفته. محققان دریافتند که مداخله زود هنگام نسبت به دوره بیماری در جمعیت منجر به گوانگژو داشتن “کاهش بیماری همه گیر در اندازه ها و قله” از ووهان در موج اول شیوع.

شدید, عمومی اقدامات نیز یکی از دلایل سارس که منجر به حدود 8000 نفر با جهانی مورد مرگ و میر 11 درصد حذف شده بود از جمعیت. یک تفاوت این است که با سارس کسانی که آلوده شد و به احتمال زیاد کاملا بیمار قبل از آنها شد بسیار عفونی در حالی که با COVID-19 مردم به نظر می رسد نسبتا عفونی زمانی که آنها برای اولین بار شروع به توسعه علائم—و یا حتی قبل از آن—با توجه به Lipsitch. در واقع در یک مقاله منتشر شده در هفته گذشته در علم, محققان توجه داشته باشید که با رمان coronavirus “مستند نشده عفونت اغلب خفیف تجربه محدود و یا بدون علائم و از این رو به رسمیت شناخته نشده و بسته به contagiousness و اعداد می توانید در معرض یک دور بیشتر بخشی از جمعیت به این ویروس از غیر این صورت رخ می دهد.” بنابراین با وجود کاهش مرگ و میر, نرخ COVID-19 منجر به مرگ و میر بیشتر از سارس و سندرم تنفسی خاورمیانه (MERS)—که 34 درصد مورد مرگ و میر—ترکیب شده است.

بیماری دیگر اقدامات متقابل شامل ساخت ساختمان های کمتر مطلوب به ویروسی انتقال رطوبت و تهویه آنها و اجرای مداوم ارتباط با مردم پس از آن می تواند درک و واکنش نشان می دهند مناسب است. یک موضوع در طول شیوع سارس بود که برای تعدادی از سال, دولت در چین به طور فعال تکذیب وجود بیماری است. به جای مردم با تکیه بر پیام های متنی و شایعات در مورد یک قاتل جدید آنفولانزا.

“از آنجا که دولت نبود اثبات خود را قابل اعتماد آن است که بسیار سخت تر به واقع آدرس شیوع. و آن را اجازه بیماری واقعا بیشتر از یک نگه از آن ممکن است در غیر این صورت باید” دلوت را Youde می گوید.

به منظور کاهش شیوع و بیماری های همه گیر و یا شرایط را برای انتقال نیاز به تبدیل شدن به نامطلوب بیش از یک دوره طولانی از زمان و یا به اندازه کافی مردم را به تبدیل شدن به ایمنی به طوری که انتقال نمی توانید انتخاب کنید تا دوباره اگر این ویروس دوباره به راه افتادند. دومی سناریو البته به معنی کسری از جمعیت است که ایمنی بدن را به بالا به اندازه کافی به طوری که هر تماس و آلوده مورد ایجاد کمتر از یک واحد جدید است.

به طور منظم آنفولانزا و سرماخوردگی, ویروس ها به شدت الگوی فصلی infectiousness در مناطق معتدل مانند قاره آمریکا این فصلی است که تا حدودی مرتبط با تغییر شرایط آب و هوایی و چگونه به راحتی پاتوژن ها منتقل می شوند اما آن را نیز به دلیل تعداد حساس میزبان به عنوان مردم ساخته شده ایمنی بدن با گذشته قرار گرفتن در معرض. همان درست است از ویروس های جدید مانند است که باعث COVID-19 ،

“بیماری های همه گیر رخ می دهد خارج از فصل. و پاندمی ویروس ها تمام جهان را قبل از آنها می گوید:” Lipsitch که توضیح می دهد که این مزیت برای رمان ویروس ها است که تقریبا هیچ کس مصون است به آنها. فصلی ویروس ها از طرف دیگر کار در یک حاشیه نازک تر—معنی اکثریت مردم برخی از ایمنی. بنابراین کسانی که بیماری زا هستند, موفق ترین زمانی که شرایط برای انتقال بیشتر مطلوب است که معمولا در فصل زمستان است. با COVID-19, Lipsitch می افزاید: “من فکر می کنم [آن را] به احتمال زیاد تغییرات فصلی را نسبتا کاهش نرخ انتقال و شاید سرعت همه چیز را—اما احتمالا نه به تعداد موارد [کاهش بلکه] رفتن آهسته تر.”

در حال حاضر در سطح جهانی تلاش در میان محققان کشورهای دولتی و غیردولتی و سازمان های بین المللی لازم است به آدرس فعلی همه گیر خود را در حالی که یادگیری اطلاعات اولیه در مورد این ویروس و گسترش آن پویایی است. “در نظر داشتن برخی از مرتب کردن بر اساس واکنش بین المللی ما در حال تلاش برای ساخت هواپیما به عنوان ما در حال پرواز آن” Youde می گوید.

بیشتر بخوانید درباره شیوع کروناویروس در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de