کمتر برف و باران بیشتر می تواند منجر به بزرگتر سیل

به عنوان جهان گرم و آسمانی که تولید برف به جای ایجاد باران های غربی با ما می توانید ببینید بزرگتر سیل با توجه به تحقیقات جدید.

تجزیه و تحلیل بیش از 400 حوزه آبخیز از سال 1980 تا سال 2016 نشان می دهد که بارش-رانده زمستان سیل می تواند بیش از 2.5 بار به عنوان بزرگ به عنوان آن رانده شده توسط ذوب برف.

این پژوهشگران همچنین دریافتند که سیل اندازه افزایش تصاعدی به عنوان یک بالاتر کسری از بارشها به باران معنی اندازه سیل افزایش در سرعت سریع تر از افزایش باران.

مطالعه در تحقیقات منابع آب است به خصوص برجسته برای مردم برنامه ریزی زیرساخت در حالی که گرم شدن کره زمین به حساب آورد. به عنوان شمال کالیفرنیا دیدم در اوروویل سد بحران در سال 2017 زمانی که یک سرریز شکست مجبور بیش از 180,000 ساکنان به تخلیه گرم و طوفان می تواند مشکلات بزرگ است.

“در اوروویل سد بحران است یک مثال خوب از نحوه زیرساخت های موجود است که در حال حاضر در معرض خطر جاری شدن سیل می گوید:” منجر نویسنده فرانسیس داونپورت یک دانشجوی دکترا در سیستم علوم زمین در دانشگاه استنفورد مدرسه زمین, انرژی و محیط زیست علوم (دانشگاه استنفورد زمین).

“این نتایج نشان می دهد که گرم شدن کره زمین به تنهایی و حتی بدون تغییر در آسمانی مقادیر—می تواند منجر به تغییرات در اندازه سیل.”

به دنبال طولانی مدت سیل روند

در حالی که آن را ممکن است به نظر می رسد آشکار است که بیشتر در کسری از سقوط آسمانی که باران خواهد باعث بزرگتر, سیل, تحقیقات جدید نشان می دهد که بارندگی و سیل به اندازه یک رابطه غیر خطی.

برای مثال یک طوفان با 100% باران تا 25% بیشتر از مایع آسمانی تر از طوفان با 80% باران اما محققان دریافتند که به طور متوسط سیل 33% بزرگتر به این معنی است که سیل رشد در یک سرعت سریع تر از افزایش مایع آسمانی.

این نتایج می تواند اطلاع رسانی مدیریت مخازن است که نه تنها امنیت منطقه را تامین آب اما همچنین ارائه یک بافر برای جاری شدن سیل می گوید: ارشد نویسنده نوح Diffenbaugh استاد در دانشگاه استنفورد زمین است.

“طراحان خواسته شده برای پروژه به جلو چه نوع شرایط امروز زیرساخت ها را مجبور به مقاومت در برابر در سال آینده و دهه” Diffenbaugh می گوید. “هر دو شکل و قدر ما غیر خطی نتایج باید از این پتانسیل به نفع برنامه ریزان در کشورهای غربی که در حال تلاش برای ادغام تغییر ماهیت هیدرولوژی برف به تصمیم گیری کنند.”

این محققان مورد بررسی قرار 410 حوضه با استفاده روزانه حوزه اندازه گیری از سازمان زمین شناسی ایالات متحده به شناسایی بزرگترین آسمانی حوادث و دوره های زمانی با بالاترین حوزه. سپس آنها را تجزیه و تحلیل این وقایع با مقایسه مقدار باران و برف و برف منجر به و پس از هر رویداد.

با همکاری اقتصاددان و coauthor مارشال برک استادیار علم سیستم زمین, محققان اقتباس از روش های اقتصاد سنجی—یک شاخه از آمار کاربردی—به حساب های دیگر را تحت تاثیر قرار مانند خاک شیب و استفاده از زمین تغییر در سفارش به اذیت کردن تاثیر آسمانی به تنهایی. با توجه به نویسندگان این تحلیل یکی از تلاش های اولیه برای اعمال این تکنیک های اقتصادسنجی به هیدرولوژی.

“با استفاده از این روش اقتصادسنجی ما می توانید نگاه کنید که چگونه سیل متنوع در سراسر طیف گسترده ای از تاریخی تنوع در هر حوضه” داونپورت می گوید. “این اجازه می دهد تا ما را به شناسایی الگوهای که شاید هنوز آشکار در دراز مدت و جاری شدن سیل روند.”

نگه داشتن آب و یا اجازه دهید آن را?

نتایج مفید به مدیران آب فکر کردن در مورد در دراز مدت خطرات سیل به ویژه در مناطق انتظار می رود به تجربه گرم شدن و ادامه داد: تنوع در مقدار کل آسمانی, محققان می گویند.

آنها تصمیم به تمرکز بر تجزیه و تحلیل آنها در غرب ما به دلیل همان سدها و مخازن مورد استفاده برای ذخیره آب در فصل خشک همچنین ارائه کنترل سیل در طول فصل مرطوب با برف بازی نقش مهمی را در هر.

“ما دیده ایم در سال های اخیر در زمان واقعی تنش میان نگه داشتن آب در مخزن پس از آن می تواند مورد استفاده قرار گیرد بعد از آن در سال, و اجازه دادن به آن را به طوری که فضا وجود دارد در دسترس برای جلوگیری از جاری شدن سیل از طوفان بعدی می گوید:” Diffenbaugh همچنین یک عضو ارشد در دانشگاه استنفورد جنگل موسسه برای محیط زیست است.

“ایالات مانند کالیفرنیا به خوبی آگاه است که به عنوان هیدرولوژی برف غربی ما همچنان به تغییر زیرساخت است که طراحی شده و ساخته شده در اطراف پیر آب و هوا قرن گذشته ادامه خواهد داد تا تحت فشار قرار دادند به محدودیت های آن است. نتایج ما روشن جدید در چگونه به سرعت در حال برنامه ریزان می توانید انتظار شدید رواناب به شدت به عنوان آسمانی تر می شود توسط باران در سراسر منطقه است.”

Coauthor خولیو Herrera-Estrada انجام تحقیق و پژوهش برای مطالعه در حالی که یک پژوهشگر فوق دکترا در دانشگاه استنفورد زمین است.

منبع: دانشگاه استنفورد

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de