منجر به دام انداختن پوشش می تواند ارزان تر و کارآمد تر سلول های خورشیدی قابل دوام

دانشمندان آمریکایی بر این باورند که آنها را حذف کرده و یکی از آخرین موانع به وجوهي کارآمد تر و ارزان تر از پانل های خورشیدی ساخته شده از یک جایگزین مواد سیلیکون به نام پروسکایت.

دستیابی به موفقیت در آمد با استفاده از “خارج از قفسه” مواد برای جلوگیری از سرب استفاده می شود که در نور جذب لایه پانل از نشت به محیط زیست است.

خطر مسموميت با سرب مشاهده شد به عنوان “یکی از مهمترین و دشوارترین آخرین مایل چالش” رو به توسعه از پروسکایت پانل توضیح داد کای زو یک دانشمند ارشد در, National Renewable Energy Laboratory (آزمایشگاه) در طلایی رنگ.

دانشمندان تخمین می زنند که پانل های سه تا پنج سال به دور از استفاده تجاری است که می تواند گسترده به دلیل سرب استفاده می شود در آنها کمک می کند تا قدرت خود را افزایش استخراج انرژی الکتریکی از نور خورشید برای نزدیک به 25% و بالاتر از بسیاری از تجاری در دسترس سیلیکون پانل.

محققان در آزمایشگاه و دانشگاه ایلینوی شمالی (NIU) توسعه پوشش برای جلو و عقب از تست پانل. پس از آسیب رساندن به هر دو طرف پانل و سپس در معرض آنها را به شبیه سازی باران سنگین آنها دریافتند که این فیلم پیوند با سرب نگه داشتن بیش از 96 درصد از آن از نشت به محیط زیست است.

“مواد خاموش قفسه اما آنها هرگز مورد استفاده برای این منظور توضیح داد:” تائو زو یک استاد شیمی در نیو در دکالب بیمار. “نور باید وارد سلول می شود جذب شده توسط پروسکایت لایه و جلو-جانبی فیلم در واقع به عنوان یک ضد انعکاس عامل بهبود شفافیت فقط یک کمی.”

زو پیش بینی پوشش ممکن است یک “تغییر بازی” به صورت بالقوه تجاری درخواست تجدید نظر از پانل های خورشیدی به دلیل استفاده از آنها در خانه و در زمینه انتظار می رود که به گذشته حدود 25 سال است. سمیت سرب شستشو به آب های زیرزمینی از پانل ها می تواند به کاهش درخواست تجدید نظر خود را به مصرف کنندگان با وجود افزایش بهره وری.

جدید منجر به دام انداختن پوشش یکی بیشتر دستیابی به موفقیت در یک زنجیره ای از آنها را که شروع 181 سال پیش زمانی که لو Perovski روسیه معدنی کارشناس در سراسر عجیب و غریب فلزی-به دنبال سنگ در روسیه Ural Mountains. این بخشی از یک خانواده از مواد معدنی مختلف است که مشترک ساختارهای کریستالی مکعب و diamondlike اشکال است.

مواد به نام Perovski بود و بعد از آن یافت می شود ارزان و فراوان در سراسر جهان است. اما دانشمندان مطمئن نبودند که چه باید بکنید با آنها تا سال 2009 زمانی که یک پژوهشگر ژاپنی دریافتند که پروسکایت مانند سیلیکون می تواند در جذب فوتون از نور خورشید و تبدیل آنها به برق است. پانل های ساخته شده از این مواد به ترتيب آسان تر و ارزان تر را (Climatewire, مارس 24 2017).

تجدید چاپ از Climatewire با اجازه از E&E News. E&E روزانه را فراهم می کند پوشش ضروری انرژی و محیط زیست, اخبار, در www.eenews.net.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>