لیزر تبدیل فلز به ‘کامل’ جاذب انرژی خورشیدی

محققان با استفاده از قدرتمند femto-دوم پالس لیزر به اچ سطوح فلزی با نانو ساختار است که به طور انتخابی جذب نور تنها در خورشیدی با طول موج اما نه در جای دیگر.

به طور منظم سطح فلز براق و بسیار بازتابنده. سال پیش در آزمایشگاه از Chunlei Guo توسعه, سیاه, فلزی, فن آوری است که تبدیل براق فلزات زمین سیاه و سفید.

“اما برای اینکه کامل جذب انرژی خورشیدی می گوید:” Guo استاد اپتیک نیز وابسته به فیزیک و نجوم گروه و مواد برنامه علوم در دانشگاه روچستر “ما نیاز به بیش از یک فلز و در نتیجه این انتخابی جذب کننده است.”

این سطح نه تنها باعث افزایش جذب انرژی از نور خورشید بلکه باعث کاهش اتلاف حرارت در طول موج در اثر “ساخت کامل فلزی جاذب انرژی خورشیدی برای اولین بار” Guo می گوید. “ما همچنین نشان می دهد انرژی خورشیدی بهره برداری با حرارتی ژنراتور برق دستگاه است.”

“این خواهد بود مفید برای هر حرارتی انرژی خورشیدی را جذب و یا برداشت از دستگاه” به خصوص در مکان هایی با نور خورشید فراوان او می افزاید.

محققان با تجربه و آلومینیوم و مس و فولاد و تنگستن. آنها دریافتند که تنگستن معمولا استفاده می شود به عنوان یک حرارتی خورشیدی جذب بیشترین انرژی خورشیدی جذب بهره وری زمانی که آنها درمان آن با نانو ساختار. این بهبود راندمان حرارتی الکتریکی نسل 130 درصد نسبت به درمان نشده تنگستن.

آزمایشگاه نیز استفاده می شود femto-دوم لیزری اچ تکنولوژی برای ایجاد superhydrophobic (دافع آب) و superhydrophilic (آب-جذب) فلزات. در ماه نوامبر سال 2019 به عنوان مثال Guo آزمایشگاه گزارش ایجاد سازه های فلزی که نیست غرق مهم نیست که چگونه اغلب آنها مجبور به آب و یا چه مقدار از آنها آسیب دیده و یا سوراخ.

این مقاله با این حال گسترش بر آزمایشگاه های اولیه کار با femto-دوم لیزری اچ فلزی سیاه و سفید.

قبل از ایجاد آب جذب و دافع فلزات Guo و دستیار آناتولی Vorobyev نشان داد استفاده از femto-دوم پالس لیزر به نوبه خود تقریبا هر فلزی زمین سیاه و سفید. سطح سازه های ایجاد شده در فلز شدند فوق العاده موثر در گرفتن ورودی تابش مانند نور است. اما آنها دستگیر نور بیش از یک طیف گسترده ای از طول موج.

پس از آن تیم خود را با استفاده از یک فرایند مشابه به تغییر رنگ از طیف وسیعی از فلزات به رنگ های مختلف مانند آبی و طلایی و خاکستری در علاوه بر این به سیاه و سفید در حال حاضر به دست آورد. این برنامه می تواند شامل ساخت فیلترهای رنگی و نوری طیفی دستگاه های یک کارخانه اتومبیل با استفاده از یک لیزر برای تولید اتومبیل های مختلف رنگ; اچ یک عکس تمام رنگی از یک خانواده به درب یخچال و فریزر; و یا پیشنهاد با یک حلقه نامزدی طلا که منطبق بر رنگ خود را نامزد آبی چشم.

این آزمایشگاه همچنین با استفاده اولیه سیاه و سفید و رنگی فلزی روش منحصر به فرد برای ایجاد آرایه ای از نانو و microscale سازه در سطح یک به طور منظم رشته تنگستن را قادر می سازد یک لامپ به درخشش روشن تر در همان مصرف انرژی.

“ما اخراج پرتو لیزر را از طریق شیشه ای لامپ و تغییر یک پچ در رشته. هنگامی که ما روشن لامپ, ما در واقع می تواند یکی از این پچ به وضوح روشن تر از بقیه رشته” Guo می گوید.

این مقاله به نظر می رسد در نور: علم و برنامه های کاربردی. بودجه برای این کار از بیل و ملیندا گیتس ارتش پژوهش و بنیاد ملی علوم.

منبع: دانشگاه روچستر

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de