لیزر می تواند به نوبه خود به طور منظم سطوح فلزی به باکتری قاتلان

یک لیزر جدید روش درمانی به طور بالقوه می تواند به نوبه خود هر سطح فلز به سریع باکتری قاتل فقط با دادن آن بافت متفاوت, محققان می گویند.

در یک مطالعه جدید آنان نشان داده است که این روش اجازه می دهد تا سطح مس بلافاصله پس از کشتن ویروسهای مانند MRSA.

“مس استفاده شده است به عنوان یک ضد میکروبی مواد برای قرن ها. اما به طور معمول طول می کشد ساعت برای بومی سطوح مس به کشتن باکتری ها می گوید:” رحیم رحیمی استادیار مهندسی مواد در دانشگاه پردیو.

“ما به توسعه یک مرحله ای لیزر-texturing روش است که به طور موثر باعث افزایش باکتری ها-قتل خواص مس سطح.”

A piece of copper sits under a laser
یک لیزر, آماده به بافت سطح مس بالا بردن خواص ضد میکروبی. (اعتبار: Kayla Wiles/Purdue)

تکنیک نیست و در عین حال متناسب با کشتن ویروس ها از جمله به عنوان یک مسئول COVID-19 همه گیر که بسیار کوچکتر از باکتری ها.

پس از انتشار این کار, اما, رحیمی تیم را آغاز کرده است آزمایش این فناوری در سطوح دیگر فلزات و پلیمرها استفاده می شود به منظور کاهش خطرات ناشی از باکتری رشد و تشکيل بيوفيلم در دستگاه های مانند ارتوپدی ایمپلنت یا پوشیدنی تکه های مزمن زخم.

دادن ایمپلنت یک ضد میکروبی سطح خواهد جلوگیری از گسترش عفونت و آنتی بیوتیک مقاومت رحیمی می گوید چون نمی توانست وجود داشته باشد نیاز به آنتی بیوتیک برای کشتن باکتری ها از یک ایمپلنت سطح.

این روش ممکن است درخواست برای آلیاژهای فلزی نیز شناخته شده برای خواص ضد میکروبی دارند.

فلزات از جمله مس به طور معمول واقعا سطح صاف که باعث می شود آن را دشوار برای این فلز به کشتن باکتری ها با تماس بگیرید.

تکنیک رحیمی تیم طراحی و توسعه با استفاده از یک لیزر برای ایجاد نانو الگوهای فلز سطح. الگوهای تولید یک بافت ناهموار است که باعث افزایش سطح اجازه می دهد فرصت های بیشتر برای باکتری ها برای ضربه زدن به سطح و پارگی در نقطه.

محققان در گذشته استفاده های مختلف nanomaterial پوشش به منظور افزایش خواص ضد میکروبی از سطوح فلزی اما این پوشش ها در معرض ابتلا به صافی و می تواند سمی به محیط زیست است.

“ما ایجاد یک روند قوی است که به صورت انتخابی تولید, میکرون و نانو الگوهای به طور مستقیم بر روی هدف سطح بدون تغییر عمده ای از مواد مس می گوید:” رحیمی که آزمایشگاه توسعه نوآورانه مواد و دستگاه های پزشکی به آدرس مراقبت های بهداشتی چالش است.

لیزر-texturing یک اثر دوگانه: این روش نه تنها باعث بهبود تماس مستقیم اما همچنین باعث می شود یک سطح بیشتر آب دوست. برای ارتوپدی ایمپلنت چنین سطح اجازه می دهد تا سلول های استخوان به شدت به ضمیمه بهبود چگونه به خوبی ایمپلنت ادغام با استخوان. رحیمی تیم مشاهده این اثر با سلول های فيبروبلاست.

با توجه به سادگی و مقیاس پذیری از این روش محققان بر این باورند که این می تواند به راحتی ترجمه به پزشکی موجود دستگاه فرآیندهای تولید.

این مطالعه به نظر می رسد در مجله مواد پیشرفته رابط.

بودجه برای کار آمد در بخش از پوردو دانشکده مهندسی مواد و, Wabash, Heartland شبکه نوآوری.

منبع: دانشگاه پردیو

اصلی مطالعه DOI: 10.1002/admi.201901890

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>