لری درخشان کمک کرد برای ریشه کن کردن آبله–و او مشاوره برای COVID-19

زمانی که یک ویروس است که هیچ کس تا به حال دیده می شود قبل از گسترش در سراسر جهان در ماه صرف علم باید مسابقه برای پیدا کردن پاسخ به برخی از سوالات بسیار سخت: با چه سرعتی خواهد COVID-19 تکثیر? چگونه بسیاری از شما مریض است ؟ می تواند سلامت ما سیستم مقاومت در برابر یورش از این بیماری است ؟ وجود خواهد داشت یک واکسن در هر زمان به زودی ؟ همانطور که ما منتظر پاسخ آن بسیاری از ما نشستن و تماشا و خواندن اخبار در یک فاصله اجتماعی آن است که امیدوار—بدون دانستن دقیقا چه باید بکنید و یا آنچه در آینده نزدیک برگزار خواهد شد.

این لحظه ممکن است احساس مانند آن است که بدون سابقه اما COVID-19 تنها آخرین بیماری همه گیر. و در حالی که در گذشته جهانی شیوع بیماری درگیر ویروس های دیگر با الگوهای مختلف انتقال چگونه جامعه جهانی گرد هم آمدند و به مقابله با آنها در زمان ارائه می دهند برخی مربوط به درس امروز.

لری درخشان سپری کرده است کار خود را مبارزه با بیماری های همه گیر. به عنوان یک دکتر کار برای سازمان بهداشت جهانی در سال 1970 او کمک کرد تا به مهر آبله. آن باقی مانده تنها بیماری بشر تا به حال می شود با موفقیت ریشه در تاریخ ما است.

COVID-19 همان است که می بینید ، دومی این است که در یک کلاس از بیماری های شناخته شده به عنوان anthroponoses که تنها انتقال از انسان به انسان است. اعتقاد بر این است که آبله دولتی در شرق آفریقا بین 4000 و 3000 سال پیش.

در مقابل COVID-19 یک بیماری زئونوز است که معنی آن گذشت به انسان از یک حیوان میزبان. (خوب وجود دارد شواهد نشان می دهد ممکن است سرچشمه گرفته و در خفاش ها.) با توجه به این که وضعیت امید کمی وجود دارد از بین بردن این رمان coronavirus. برای انجام این کار به معنی واکسیناسیون هر دو انسان و حیوانات است که حمل آن است. اما انسان می تواند استقرار ما بهداشت عمومی منابع در سراسر جهان برای مبارزه با آن است.

در این ویدیو یک همکاری بین كلاسيك گزارش و علمی آمریکا—درخشان توصیف پویایی در بازی در هر دو ریشه کن کردن آبله و مبارزه برای درمان فلج اطفال در حالی که تأمل در آنچه بینش کسانی که بیماری پیشنهاد ما در این زمان از عدم قطعیت.

بیشتر بخوانید درباره شیوع کروناویروس در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im