کشتن Coronavirus با اشعه ماوراء بنفش نور نشان می دهد وعده

ما شناخته شده برای یک قرن است که UVC نور بسیار پر انرژی موج کوتاه فرم از نور ماوراء بنفش است که قادر به از بین بردن ویروس ها در سطح سلولی و دانشمندان امیدوار هستند از همان فن آوری استفاده می شود می تواند در برابر کروناویروس که باعث COVID.

چین شده است که منجر به اتهام استفاده از UVC نور برای تمیز کردن یادداشت های بانکی, ضد عفونی کردن اتوبوس های عمومی و zap ویروس ها در داخل بيمارستان.

ما در شهرستانها نیز زیر کت و شلوار با شهر نیویورک با استفاده از آن برای کشتن coronavirus در طول شبانه, روش های تمیز کردن آن از ماشین های مترو.

“نتایج حاصل شده بسیار دلگرم کننده” دیوید برنر مدیر مرکز تحقیقات رادیولوژی در دانشگاه کلمبیا که به توصیه نیویورک حمل و نقل سازمان در این طرح گفت: ABC ماه گذشته. “به عنوان دانشمندان ما در حال رفتن به تکرار مطالعات ما در حال رفتن به آنها را بنویسید تا برای بررسی دقیق. اما آن را قطعا به دنبال کاملا که اشعه ماوراء بنفش نور بسیار کارآمد برای کشتن این ویروس است.”

اما وجود مسائل بزرگتر با اجرای چنین فن آوری در مقیاس وسیع. اولین قرار گرفتن در معرض UVC نور می تواند باعث تحریک پوست و سرطان به این معنی است که آنها تنها می تواند مورد استفاده قرار گیرد زمانی که هیچ کس در اطراف است. و دوم زمان تابش اشعه ماوراء بنفش منابع تمایل به گران است و نمی آخرین طولانی است.

دانشمندان در حال حاضر به مسابقه برای پیدا کردن راه حل برای هر دو از این مشکلات است.

یک تیم از محققان از دانشگاه کلمبیا نشان داده است که با یک موج از 222 نانومتر “far-UVC” اشعه در انتهای طیف نور به نظر می رسد بی خطر برای انسان, اما هنوز هم قادر به کشتن ویروس ها.

بسیاری از زمان UVC چراغ تکیه بر گران جیوه و گاز و ساخت آنها را حجیم و کوتاه زندگی می کردند. Led ها به مراتب ساده تر و کارآمد انرژی اما در وضعیت فعلی به شدت محدود هستند در توانایی خود را برای قرار دادن مقادیر کافی از اشعه ماوراء بنفش.

به اطراف که محدودیت های مختلف تیم بین المللی از محققان در حال حاضر بررسی اگر یک فیلم ساخته شده از استرانسیم niobate یک ترکیب شیمیایی مورد استفاده در انواع اپتیک می تواند اجازه می دهد تا ما را به ساخت دستی — و مقرون به صرفه — LED-بر اساس نور دستگاه های است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای پاکسازی سطوح.

نگه دارید تا. عضویت در خبرنامه روزانه ما شوید.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de