کاترین جانسون: پیشگام ناسا ریاضیدان

کاترین جانسون ناسا ریاضیدان که نقش کلیدی در بسیاری از ماموریت های ناسا در طول مسابقه فضایی شاید مهمترین محاسبه مسیر مورد نیاز برای دریافت آپولو 11 ماموریت به ماه و برگشت. به عنوان یک زن کار برای ناسا در 1950s و ’60s Johnson غلبه مرزهای اجتماعی و تبعیض نژادی. قابل توجه حرفه ای بود موضوع 2016 کتاب و فیلم “چهره های پنهان است.”

مرتبط: چگونه “چهره های پنهان’ گرد هم آمدند: مصاحبه با نویسنده مارگوت Shetterly

جانسون جاده ها به ناسا

جانسون متولد شد و در سال 1918 در White Sulphur Springs, غرب ویرجینیا, جوانترین از چهار فرزند. از سن بسیار جوان او شیفتگی با اعداد است که امر او را به سرپیچی از همه انتظارات در طول زندگی خود. “من شمارش همه چیز. من شمارش قدم به جاده مراحل به کلیسا تعدادی از ظروف نقره ای و من شسته … هر چیزی که می تواند شمارش من” جانسون گفت: در مصاحبه ای با ناسا در 2015.

جانسون وطن را ارائه عمومی تحصیل برای کودکان گذشته کلاس هشتم بنابراین خانواده اش نقل مکان کرد 120 مایل (193 کیلومتر) دور به طوری که او می تواند حضور در مدرسه بالا است. او فارغ التحصیل دبیرستان در 14 و دانشگاه در 18 تامین درجه در هر دو ریاضی و فرانسه از تاریخی سیاه و سفید, West Virginia State College.

در حالی که در مدرسه او بالقوه بود روشن به خود معلمان است. یکی از استادان ویلیام Schieffelin Claytor تشویق جانسون برای تبدیل شدن به یک پژوهش ریاضیدان و ایجاد یک کلاس هندسه فقط برای او. پس از آموزش برای چند سال Johnson, پذیرفته شد, غرب ویرجینیا, دانشگاه تحصیلات تکمیلی, ریاضی, برنامه و در سال 1939 او اولین زن سیاه و سفید به مدرسه بروند.

یک سال به ترم او از چپ به افزایش سه دختر. سپس در سال 1952 از بستگان به او گفت در مورد هیجان انگیز فرصت های جدید: کمیته ملی مشورتی برای هوانوردی آمریکا (ناکا) سلف به ناسا استخدام شد که زنان برای حل مسائل ریاضی. جانسون اعمال حق دور. او به زودی استخدام به عنوان یک “کامپیوتر” در Langley Research Center, وظیفه انجام و چک کردن محاسبات برای پرواز تست.

در علاوه بر این به excelling در کار جانسون بود فوق العاده کنجکاو و قاطعانه همیشه سوال همکاران او و درخواست می شود در جلسات مهم است. زمانی که او شروع به در NACA Johnson, سیاه پوست, همکاران مورد نیاز بود به کار غذا خوردن و استفاده از دستشویی به طور جداگانه از کارکنان. اما جانسون نادیده گرفته نژادی و جنسیتی موانع از زمان تبدیل شد و اولین زن در پرواز بخش تحقیقات به اعتبار به عنوان یک نویسنده در یک گزارش پژوهش.

ارسال فضانوردان به فضا و به ماه

در سال 1958 NACA شد ناسا و مسابقه فضایی آغاز شد. جانسون شور بود و هندسه که مفید بود برای محاسبه مدار فضاپیما است. برای ناسا در سال 1961 جیوه ماموریت او می دانست که این مسیر خواهد بود سهمی از نوع متقارن منحنی. هنگامی که ناسا می خواستم کپسول به پایین آمدن در یک محل خاص او بود منصرف.

“شما به من بگویید هنگامی که شما آن را می خواهید و که در آن شما می خواهید آن را به زمین و من آن را به عقب و به شما بگویم زمانی که به” جانسون گفت. پس از آن ماموریت مداری بودند بیشتر پیچیده با متغیرهای مربوط به موقعیت و چرخش زمین به طوری جانسون با استفاده از یک آسمانی آموزش دستگاه برای انجام محاسبات او.

جانسون وظیفه بود با محاسبه مسیر برای آلن شپرد تاریخی, پرواز, که در طی آن او اولین آمریکایی برای رسیدن به فضا. او همچنین تایید کرد مسیر برای ارسال اولین آمریکایی به مدار زمین است. این بار توسط ناسا آغاز شده بود با استفاده از کامپیوترهای الکترونیکی برای انجام این وظایف اما این دستگاه می تواند یک کمی گرم می باشد. قبل از دوستی 7 ماموریت فضانورد جان گلن درخواست شده است که جانسون شخصا بررسی مجدد محاسبات با دست. “اگر او می گوید: آنها خوب پس من آماده رفتن” گلن گفت.

چالش بعدی بود برای ارسال انسان به ماه و جانسون محاسبات کمک همگام آپولو 11 کاوشگر قمری با ماه-مدار فرمان و خدمات ماژول به فضانوردان در برگشت به زمین. او نیز ثابت ارزشمند در آپولو 13 ماموریت ارائه پشتیبان گیری از روش های کمک کرد که اطمینان حاصل شود خدمه بازگشت امن پس از هنر و صنعت خود را malfunctioned. او بعد از آن کمک به توسعه برنامه شاتلهای فضایی و زمین منابع ماهواره ای و او همكاري 26 گزارش تحقیقات قبل از بازنشستگی در سال 1986.

کاترین جانسون, تصویر اینجا در NASA Langley Research Center, که در آن او کار می کرد به عنوان یک کامپیوتر و ریاضی از سال 1953 تا سال 1986. (اعتبار تصویر: ناسا)

جانسون میراث

جانسون صرف سال های پس از صحبت با دانش آموزان در مورد او فوق العاده حرفه ای و تشویق آنها به دنبال بنیادی آموزش و پرورش است. “بعضی چیزها را رها کردن از چشم های عمومی و دور خواهد شد,” او گفت:. “همیشه وجود خواهد داشت علم مهندسی و فن آوری است. و همیشه وجود خواهد همیشه در ریاضیات بود. همه چیز در فیزیک و ریاضی است.”

او و همکارانش معروف با انتشار “چهره های پنهان” (ویلیام مارو و شرکت ، 2016) توسط مارگوت لی Shetterly و انتشار فیلم پرفروش به همین نام که ستاره دار Taraji P. Henson, Janelle Monáe و Octavia Spencer به عنوان جانسون و همکاران او مری جکسون و دوروتی Vaughan. انتشار “چهره های پنهان” ساخته جانسون یکی از مشهورترین زنان سیاه در فضای علم و یک قهرمان برای کسانی که خواستار اقدام علیه تبعیض و نژادپرستی در علوم و مهندسی است.

در سال 2015 باراک اوباما اهدا جانسون مدال آزادی ریاست جمهوری امریکا و بالاترین غیرنظامی افتخار است. و در سال 2016 NASA Langley تسهیلات در آن جانسون مشغول به کار تغییر نام داد و یک ساختمان در او افتخار: کاترین G. Johnson محاسباتی مرکز تحقیقات.

در سال 2019 جانسون گفته او داستان خود را برای خوانندگان جوان در یک کتاب به نام “برای رسیدن به ماه” (انجمن دانش کتاب برای خوانندگان جوان).

“هر بار که مهندسین خواهد دست مرا معادلات خود را به ارزیابی من می خواهم به انجام بیش از آنچه که آنها می خواهم پرسید. من می خواهم سعی کنید به فکر می کنم فراتر از معادلات خود را. به اطمینان حاصل شود که من می خواهم جواب این حق من نیاز به درک تفکر پشت خود را انتخاب و تصمیم گیری,” او نوشت.

“من اجازه نمی دهد خود را به سمت چشم و ناراحت به نظر می رسد برای ارعاب یا من را متوقف کند. من هم ادامه خواهد یافت حتی اگر من فکر می کردم نادیده گرفته می شود. اگر من مواجه می شوند چیزی است که من را درک نمی کنند من فقط می خواهم بپرسم. … من فقط نادیده گرفته آداب و رسوم اجتماعی که به من گفت به اقامت در محل.”

مرتبط: برای رسیدن به این ماه: منحصر به فرد گزیده ای از کاترین جانسون زندگینامه برای کودکان و نوجوانان

جانسون درگذشت Feb. 24, 2020, در سن 101. ناسا مدیر جیم Bridenstine اعلام کرد مرگ او و وعده داده است که میراث او یاد می شود.

“در ناسا, ما هرگز فراموش نکنید که او شجاعت و رهبری و نقاط عطف ما نمی تواند رسیده اند و بدون او” Bridenstine گفت. “ما همچنان ساختمان میراث او را.”

منابع اضافی:

این مقاله اقتباس شده از نسخه های قبلی منتشر شده در چگونه کار می کند, مجله آینده Ltd. انتشار.

پیشنهاد: صرفه جویی حداقل 53% با ما آخرین مجله معامله!

با چشمگیر اجزا تصاویر نشان می دهد که چگونه همه چیز تابع و مدل عکاسی جهان الهام بخش ترین عینک چگونه کار می کند نشان دهنده اوج جذاب, واقعی, بازی سرگرم کننده برای یک جریان اصلی مخاطبان مشتاق به نگه دارید تا با آخرین تکنولوژی و قابل توجه ترین پدیده در این سیاره و فراتر از آن. نوشته شده و ارائه شده در یک سبک است که باعث می شود حتی پیچیده ترین موضوعات جالب و آسان به درک چگونه کار می کند لذت می برد توسط خوانندگان از همه سنین.مشاهده معامله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de