کاترین جانسون از “چهره های پنهان” شهرت درگذشت 101

کاترین جانسون که حرفه ای ساخت حیاتی محاسبات برای ناسا جاودانه شد در سال 2016 کتاب و فیلم “چهره های پنهان” تا درگذشت 101.

جانسون پیوست چه بود و سپس به نام کمیته ملی مشورتی برای هوانوردی در سال 1953 به عنوان یک به اصطلاح انسان کامپیوتر در آژانس لنگلی ویرجینیا ، دفتر بود و هنوز هم تفکیک زمانی که او پیوست و او با دیگر سیاه ریاضیدانان در منطقه غرب محاسبات بخش است. آژانس شد ناسا در سال 1958 و جانسون باقی مانده در آژانس تا زمانی که او بازنشسته در سال 1986.

ناسا مدیر جیم Bridenstine اعلام کرد مرگ او امروز (Feb. 24) و گفت: آن رخ داده است در اوایل صبح. “خانم جانسون کمک ما ملت بزرگ شدن مرزهای فضا حتی به عنوان او ساخته شده گام های بزرگ است که همچنین باز درب برای زنان و مردم رنگ در انسان جهانی تلاش برای کاوش در فضا” او در بیانیه ای گفت. “فداکاری و مهارت به عنوان یک ریاضیدان کمک قرار دادن انسان در ماه.”

“در ناسا, ما هرگز فراموش نکنید که او شجاعت و رهبری و نقاط عطف ما نمی تواند رسیده اند و بدون او” Bridenstine گفت. “ما همچنان ساختمان میراث او را.”

هنگامی که جانسون پیوست کمیته ملی مشورتی برای هوانوردی کار خود را با تمرکز بر پرواز تست و سقوط هواپیما. زمانی که آژانس به تمرکز پروازهای فضایی جانسون بود بیش از حد. او محاسبات نقشه برداری مسیر آلن شپرد تاریخی 1961 پرواز که در طی آن او اولین آمریکایی برای رسیدن به فضا. او همچنین تایید مسیر برای جان گلن اولین پرواز مداری.

جانسون ساخته شده مشابه مسیر محاسبات طول آپولو عصر. او همچنین مشغول به کار در روش اورژانس که حیاتی در طول ماموریت آپولو 13 از سال 1970 هنگامی که یک انفجار بر روی فضاپیمای اصلی مورد نیاز فضانوردان به استفاده از قمری به عنوان یک قایق نجات برای بازگشت به زمین است. ریاضی همچنین پشتیبانی شاتل فضایی و برنامه ریزی برای ماموریت مریخ.

جانسون و همکارانش معروف با انتشار “چهره های پنهان” (ویلیام مارو و شرکت ، 2016) توسط مارگوت لی Shetterly و انتشار فیلم پرفروش به همین نام که ستاره دار Taraji P. Henson, Janelle Monáe و Octavia Spencer به عنوان جانسون و همکاران او مری جکسون و دوروتی Vaughan.

به عنوان هر دو کتاب و فیلم نشان داد جانسون و همکاران او تا به حال به مقاومت در برابر تبعیض بر اساس جنسیت و رنگ پوست به طور یکسان. یکی تند و تلخ صحنه در فیلم الهام گرفته شده بود Johnson زمان کار دور از منطقه غرب محاسبات بخش با همکاران زمانی که او برای توضیح به او سفید نر سرپرست که در آن او نگه می دارد ناپدید شدن به تنها دستشویی او مجاز به استفاده از نیمی از یک مایل دور.

انتشار “چهره های پنهان” ساخته جانسون یکی از مشهورترین زنان سیاه در فضای علم و یک قهرمان برای کسانی که خواستار اقدام علیه تبعیض و نژادپرستی در علوم و مهندسی است.

در سال 2015 Johnson, دریافت مدال آزادی ریاست جمهوری یکی از معتبر ترین جوایز غیر نظامی در ایالات متحده از رئیس جمهور باراک اوباما. NASA Langley تسهیلات در آن جانسون مشغول به کار تغییر نام داد و یک ساختمان به افتخار او در سال 2016 و او موفق به دریافت یک ایستاده در مراسم اسکار سال آینده زمانی که “چهره های پنهان” نامزد بهترین تصویر.

در سال 2019 جانسون گفته او داستان خود را برای خوانندگان جوان در یک کتاب به نام “برای رسیدن به ماه” (انجمن دانش کتاب برای خوانندگان جوان).

“هر بار که مهندسین خواهد دست مرا معادلات خود را به ارزیابی من می خواهم به انجام بیش از آنچه که آنها می خواهم پرسید. من می خواهم سعی کنید به فکر می کنم فراتر از معادلات خود را. به اطمینان حاصل شود که من می خواهم جواب این حق من نیاز به درک تفکر پشت خود را انتخاب و تصمیم گیری,” او نوشت.

“من اجازه نمی دهد خود را به سمت چشم و ناراحت به نظر می رسد برای ارعاب یا من را متوقف کند. من هم ادامه خواهد یافت حتی اگر من فکر می کردم نادیده گرفته می شود. اگر من مواجه می شوند چیزی است که من را درک نمی کنند من فقط می خواهم بپرسم. … من فقط نادیده گرفته آداب و رسوم اجتماعی که به من گفت به اقامت در محل.”

کپی رایت 2020 Space.comآینده شرکت است. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش, بازنویسی و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de