چقدر خطرناک است ‘قتل هورنت’?

غول های آسیایی هورنت (وسپا mandarinia) وارد شده در شمال امریکا است. در گذشته چند روز عکس ها و فیلم ها ظاهر شده اند نشان میدهد که چگونه وحشیانه این حشرات حمله زنبورهای عسل: در آن می خزد به کهیر و ریپ کردن سر از زنبورها در اعداد بزرگ—ساخت آن supervillain نام مستعار “قتل هورنت” احساس نگران کننده مناسب است. سازمان های دولتی و محلی زنبورداران فنر به عمل امید به از بین بردن هورنت قبل از آن می تواند تحکیم جای پای خود در این قاره است. موفقیت ممکن است دروغ در چه درنده و شکاری ارتباط برقرار کردن به طور طبیعی.

V. mandarinia بزرگترین زنبور سرخ جهان است. یک زن کارگر ممکن است رشد به طول تقریبا چهار سانتی متر (یک اینچ و نیم) و حشرات زیادی با گزش mouthparts که فعال کردن آن به سر بریدن قربانیان آن است. اورلئانز معمولا انفرادی شکارچیان. اما بین اواخر تابستان و پاییز V. mandarinia کارگران ممکن است گروه با هم به انجام جرم حمله به لانه های اجتماعی دیگر حشرات به ویژه زنبور عسل. این رفتار حتی یک نام: کشتار و اشغال فاز. ایالات متحده زنبورداران عرضه میلیاردها زنبور عسل در هر سال برای کمک به گرده افشانی حداقل 90 محصولات کشاورزی. و آنها نگران هستند که این مهاجم می تواند بیشتر و بدتر در حال حاضر عمیق ضرر و زیان در مهم گرده افشان جمعیت.

زنبور بومی آسیا اعم از ژاپن و روسیه را به تایلند و میانمار (که قبلا برمه). برای اولین بار تایید کرد آمریکا رویت شد یک مرده نمونه موجود در ایالت واشنگتن در ماه دسامبر گذشته. اما چند تا از حشرات قبلا دیده در نزدیکی جزیره ونکوور در بریتیش کلمبیا در اواخر تابستان و پاییز 2019. هیچ کس هنوز نمی داند که آیا هورنت است ایجاد یک آمریکای شمالی beachhead در شمال غربی اقیانوس آرام و یا اگر آن را از وجود دارد. اگر آن را نشانی از پیشرفت است که می تواند به معنای مشکل است.

اوایل استعمارگران آورده یاد زنبور عسل (Apis mellifera) به آمریکای شمالی از اروپا است. آن منجر برآورد 15 میلیارد دلار در هر سال به اقتصاد آمریکا از طریق گرده افشانی خدمات به مراتب بیشتر از هر نوع دیگر موفق زنبور عسل. آسیا است خانه را به تعداد انگشت شماری از دیگر Api ها گونه از جمله Apis cerana, آسیایی زنبور عسل. در بخش هایی از آن قاره یک. cerana است موفق برای گرده افشانی در کنار یک. mellifera. و به نظر می رسد که آسیایی, تنوع بسیار بهتر دفاع در برابر V. mandarinia‘s کشتار و اشغال کردند.

همه V. mandarinia کارگران زن هستند. پس از یکی می یابد به احتمال زیاد هدف کلنی زنبور عسل او مکان pheromonal علامت آن است که می گوید: “خواهر بیا کمک من این موضوعات در اینجا.” زمانی که این عطر قرار داده شده است در یک زنبور عسل کندو زنبور عسل همه سر خم کردن در داخل خانه. اگر یک زنبور به لانه نزدیک به 400 زنبور کارگر به سرعت آن را احاطه کرده تشکیل یک توپ از وز وز حشرات. آنها ارتعاش خود را پرواز عضلات و بالا بردن درجه حرارت به 45.9 درجه سانتیگراد است. سطح دی اکسید کربن نیز در توپ. زنبور عسل می تواند تحمل شرایط سخت اما زنبور می میرد. اگر به اندازه کافی اورلئانز پاسخ به pheromonal تماس آنها پایمال زنبور عسل دفاع. زمانی که آنها در حال انجام اورلئانز یک بانک مواد غذایی—نابالغ زنبور عسل هنوز هم در خود کمی waxen سلول—فراهم می کند که بسیار عالی پروتئین منبع خود را برای لارو جوان.

بر خلاف آسیایی خود را قوم و خویش اروپایی زنبور عسل پاسخ به این عطر نشانگر و یا فرم زنبور توپ; آنها در رحمت V. mandarinia مگر اینکه انسان گام در. زنبورداران می تواند کمک کند با نصب در ورودی تله بیش از درگاه موفق کهیر که سوراخ به اندازه کافی بزرگ برای یک زنبور عسل به تصویب از طریق, اما نه هورنت. زنبورداران نیز ممکن است قرار دادن baited تله برای فریب اورلئانز به مرگ خود را. “زنبورداران در آسیا را با استفاده از ورودی تله می گوید:” جف Tia سابق تحقیقات رهبر در وزارت کشاورزی ایالات متحده را زنبور آزمایشگاه در آتلانتیک سیتی, Md. “علاوه بر این نیروی کار است که اغلب ارزان به طوری که برخی با استفاده از ابزار مکانیکی—اغلب راکت تنیس واقعا به سوات بزرگ اورلئانز به عنوان آنها می آیند به کهیر.”

یکی دیگر از پتانسیل های دفاع ایالات متحده است که در حال حاضر در دسترس است و افزایش تنوع ژنتیکی موفق زنبور عسل. حداقل 29 گونه از زنبورهای عسل زندگی می کنند به طور طبیعی در اوراسیا و شمال آفریقا است. ایالات متحده زنبورها از تبار ایتالیایی گونه که اشاره شد برای آن نجابت و عسل-توانایی ساخت—و متاسفانه عدم وجود خود را از مقاومت به برخی از رایج زنبور عسل مشکلات. براندون کینگزلی هاپکینز از دانشگاه ایالتی واشنگتن می گوید که مشکلاتی از قبیل V. mandarinia نشان می دهد که چرا کشور باید حفظ تنوع ژنتیکی در اروپا زنبورهای عسل به دلیل برخی از گونه توانایی برای ایجاد زنبور توپ.

اگر V. mandarinia ایجاد می شود در ایالات متحده آن را در حال حاضر و در عین حال یکی دیگر از عوامل استرس زا به حیاتی اروپایی زنبور عسل جمعیت. آنها در حال حاضر به صورت یک میزبان از مشکلات: انگل مانند varroa کنه که خورد کردن معادل زنبورها کبد و بیش از 20 ویروسی و بیماری های دیگر و همچنین به عنوان آفت کش ها روی مواد غذایی می خورند. از سال 2012 زنبورداران دیده می شود ضرر و زیان سالانه در کهیر اعم از 29 تا 45 درصد است. زنبور نیز یک یادآوری است که حتی بیشتر نگران کننده درنده در کمین آسیا: این Tropilaelaps کنه که زندگی در کندو و کشته شدن برخی از زنبور عسل و لارو و تضعیف و یا deforms دیگران است که رسیدن به بزرگسالی است. در آسیا که هر دو varroa و Tropilaelaps کنه دومی بیشتر می ترسید. که کنه هنوز در شمال امریکا است. “Tropilaelaps است بسیار بیشتر تهدید [از V. mandarinia] تا حدودی به دلیل آن را سخت تر به حفظ کردن یک لانه می گوید:” دانیل داونی مدیر اجرایی پروژه های غیر انتفاعی رابط های برنامه کاربردی m. Tia موافق است.

زنبورداران و ماموران دولت امید برای از بین بردن V. mandarinia قبل از آن تثبیت می شود چرا که هیچ انسان می خواهد به مقابله با این هورنت یا نه. میلی گرم به میلی گرمی آن سم ممکن است کمتر سمی از یک زنبور عسل است اما هورنت بسیار بزرگتر است که آن بسته به دوز بزرگتر—و این می تواند نیش دوباره و دوباره. مردم گزیدگی توسط زنبور را توصیف تجربه به عنوان مثل چاقو با پین های فلزی. استینگر است که به اندازه کافی بلند به سوراخ استاندارد دنده محافظ زنبورداران می پوشند. مقاله اخیر خود در نیویورک تایمز ادعا می کند که تا 50 نفر در ژاپن جان خود را از V. mandarinia نیش در هر سال. پیدا کردن و از بین بردن لانه که عمدتا ساخته شده زیرزمینی کلید است.

حتی با فرض اینکه کارشناسان پیدا کردن یک راه برای حفاظت از زنبورهای عسل و زنبورداران اگر V. mandarinia است نه ریشه کن سپس وحشی زنبور عسل و دیگر حشرات اجتماعی—مانند bumblebees که هیچ سیستم دفاعی—خود را در برابر یک جدید شدید درنده. به عنوان سو Cobey یک محقق و پرورش زنبور عسل در واشنگتن می گوید: “آن را زشت خواهد شد.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>