مشتری و زحل ممکن است علائم ترک در خورشید جسد

بیگانه دانشمندان میلیاردها سال از هم اکنون ممکن است به تشخیص اثری از مشتریو زحل نپتون و اورانوس در خورشید ما جسد.

چرا که لایه های بیرونی superdense ستارگان مانده شناخته شده به عنوان سفید کوتوله ممکن است اغلب دارای باقی مانده از سیاره های غول پیکر, یک مطالعه جدید نشان می دهد.

سفید کوتوله ها در زمین-اندازه هسته و پس از متوسط اندازه ستاره ها خسته شده اند خود را به سوخت و ریختن آنها در لایه های بیرونی. خورشید ما یک روز تا پایان به عنوان یک کوتوله سفید که بیش از 90 ٪ از تمام ستاره در کهکشان راه شیری.

مرتبط با: ما در کهکشان راه شیری: A traveler’s Guide (Infographic)

در ابتدا کوتوله سفید خواهد شد که در نتیجه از خورشید ما حدود 8 میلیارد سال از در حال حاضر هنوز هم می شود سوزان 180,000 درجه فارنهایت (100,000 درجه سانتیگراد). این مطالعه جدید تخمین زده است که چنین جوان با مامان کوتوله سفید خواهد شد انفجار اطراف آن با اشعه ماوراء بنفش تا سطح یک میلیون بار بیشتر از کسانی است که از حال و روز و خورشید; این می تواند برای چند میلیون سال است.

آفتاب خواهد شد به احتمال زیاد نابود کردن زمین و دیگر درونی سنگی سیارات منظومه شمسی به عنوان ستاره متورم و می میرد از هم پاشیده باقی مانده از این جهان آلوده منجر به کوتوله سفید. تا به حال آن همچنان نامشخص است چگونه سیاره های غول پیکر در بیرونی می رسد از یک سیستم سیاره ای — جهان مانند مشتری و زحل اورانوس و نپتون — ممکن است کرایه تحت شدید اشعه ماورای بنفش از یک کوتوله سفید.

“هیچ کس تا به حال نگاه به این بخش از آینده منظومه شمسی” مطالعه منجر نویسنده ماتیاس شرایبر یک اخترفیزیکدان در دانشگاه والپارایزو در شیلی گفت: Space.com.

تحقیقات قبلی چگونه تجزیه و تحلیل بیگانه ستاره می تواند نوار دور اتمسفر سیاره های غول پیکر در مدار. شرایبر و همکاران خود را با اقتباس از این اثر به بررسی تاثیر این کوتوله سفید ممکن است در سرما سیاره های غول پیکر.

دانشمندان دریافتند که سیاره های غول پیکر و دور از کوتوله سفید می تواند تبخیر روزانه در مقایسه با کسانی که از سیاره های غول پیکر در مدار نزدیک معمولی ستاره ها. این حقیقی است حتی اگر سیاره های غول پیکر بودند دورتر از خود را سفید کوتوله تر از پلوتون از خورشید است.

علاوه بر این, محققان, محاسبه, چگونه یک جوان با مامان کوتوله سفید ممکن است پس از آن تا به حال accreted مواد است که آن شدید اشعه ماوراء بنفش به حال محروم کردن سیاره های غول پیکر. دانشمندان دریافتند که حدود یک سوم از شناخته سفید کوتوله نشان داد شواهد از آلودگی ناشی از تبخیر غول پیکر جهان است. به عنوان مثل “رعایت سکس با کوتوله ها ممکن است به ما کمک کند برای اندازه گیری abundances گاز-لوله سیارات فراخورشیدی,” شرایبر گفت.

همه در همه, وقتی که می آید به منظومه شمسی ما “غول سیارات که زنده خواهد ماند تکامل از خورشید به یک کوتوله سفید خواهد شد از دست دادن بخش کوچکی از اتمسفر به علت تبخیر” شرایبر گفت. “این کوتوله سفید خواهد accrete کسری از تبخیر مواد, و این خواهد شد در نتیجه قابل تشخیص امضا تا نسل های آینده از ستاره شناسان بیگانه اگر آنها وجود داشته باشد به طور بالقوه می تواند بررسی ترکیب شیمیایی از مشتری و زحل نپتون و اورانوس.”

دانشمندان دقیق یافته های خود را آنلاین Dec. 4, 2019 در مجله اختر فیزیک نامه.

دنبال Charles Q. چوی در توییتر @cqchoi. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

All About Space Holiday 2019

نیاز به فضای بیشتر? اشتراک خواهر ما عنوان “همه چیز در مورد فضا” مجله برای آخرین اخبار شگفت انگیز از مرز نهایی! (اعتبار تصویر: همه چیز در مورد فضا)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de