Jim Lovell: فضانورد ناسا و فرمانده آپولو 13

Jim Lovell است که یک فضانورد ناسا که پرواز با جمینای و آپولو ماموریت. او معروف ترین برای نقش خود به عنوان فرمانده بد بخت ماموریت آپولو 13 که تقریبا در تراژدی به پایان رسید. در زمان ماموریت Lovell در حال صرف زمان بیشتری را در فضای بیش از هر کس در جهان و در مجموع وارد شده بیش از 700 ساعت در فضا است.

در سال 1994 Lovell کار کرده با خبرنگار جفری Kluger برای نوشتن یک کتاب در مورد Lovell حرفه ای و آپولو 13 ماموریت. کتاب “گمشده ماه: خطر ناک سفر آپولو 13” (Houghton Mifflin, 1994) موجب 1995 فیلم “آپولو 13,” بازیگران بازیگر تام هنکس.

از هوانورد به فضانورد

Lovell متولد شد و در کلیولند اوهایو در سال 1928. او به توسعه علاقه به علم موشک به عنوان یک دانش آموز دبیرستانی و رفت و برای تحصیل در رشته مهندسی در دانشگاه ویسکانسین با توجه به ملی هوانوردی سالن از شهرت (که او القاء شد به در سال 1998). Lovell سپس با حضور در آکادمی نیروی دریایی ایالات متحده که در آن او فارغ التحصیل با مدرک کارشناسی در سال 1952.

در سال 1958 Lovell فارغ التحصیل از نیروی دریایی آزمون آزمایشی مدرسه و صرف چند سال آینده تست هواپیماهای جنگنده و جت های قبل از آنها مجاز به استفاده از کمتر از خلبانان با تجربه. نیروی دریایی آزمون خلبانان در میان بهترین هوانوردان در کشور و به عنوان چنین شد نامزد نخست برای ناسا فضانورد برنامه در اوایل 1960s.

مرتبط: پروژه ساختمان عطارد: تست پرواز عکس از ناسا اولین سفینه فضایی

Lovell انتخاب شد به عنوان یک پتانسیل فضانورد نامزد برای پروژه جیوه اما پایین تبدیل شده بود به دلیل موقت بیش از یک پروتئین به نام بیلی روبین در خون شده اند که می تواند نشان دهنده یک مشکل کبد. زمانی که او اعتراض ناسا پاسخ او دریافت کرده بود: “من پنج مرد وجود دارد که نمی بیلی روبین مشکل و 26 بیشتری در راه است که احتمالا نمی,” Lovell بازگو در “از دست رفته مون.”

اما او یک شانس دوم هنگامی که ناسا شروع استخدام فضانوردان برای جمینای و آپولو برنامه ها و Lovell انتخاب شد برای این برنامه در سال 1962.

جمینی 7 خدمه: Jim Lovell (l) و Frank Borman (r). (اعتبار تصویر: ناسا)

استقامت و ماه ماموریت

Lovell به عنوان یک پشتیبان برای جمینی 4, قبل از اینکه اختصاص داده شده به عنوان یکی از دو خدمه در برج جوزا 7 که راه اندازی شده در Dec. 4, 1965.

جمینی 7 پرواز بود و استقامت ماموریت در هر معنی واقعی کلمه. Lovell و Frank Borman صرف بیش از 330 ساعت (تقریبا دو هفته) در یک سفینه فضایی به اندازه یک گنجه کت. مردان انجام شده نزدیک به 20 آزمایش و عمل بدون spacesuits برای اولین بار با توجه به ناسا. آنها نیز با موفقیت لنگر انداخت با Gemini 6A on Dec. 15, 1965 و دو فضاپیما ماند متصل به یک کمی بیش از 5 ساعت. پس از 209 مدار اطراف زمین, برج جوزا 7 خانه بازگشت و در دسامبر. 18, 1965.

فضانوردان Jim Lovell (پیشرو) فرمان خلبان و ادوین “” آلدرین خلبان ترک استیلای تریلر در راه اندازی مجتمع 16 در طول prelaunch شمارش معکوس در کیپ کاناورال فلوریدا. (اعتبار تصویر: JSC/ناسا)

Lovell بعدی سفر به فضا بود و به عنوان فرمانده جمینی 12 آخرین پرواز از پروژه برج جوزا. Lovell همراه بود astronautBuzz Aldrin که تکمیل سه extravehicular activity عملیات در طول این ماموریت است. دو خدمه مرد نیز با موفقیت لنگر انداخت با Agena هدف وسیله نقلیه و انجام چندین آزمایش با توجه به ناسا.

مرتبط با: آپولو 8: ناسا اولین crewed سفر در اطراف ماه در تصاویر

گام بعدی برای Lovell بود ماه. آپولو 8 راه اندازی شد از کیپ کاناورال فلوریدا در دسامبر. 21, 1968 با Borman به عنوان فرمانده ویلیام آندرس به عنوان قمری خلبان و Lovell به عنوان فرمان ماژول خلبان. ماموریت تکمیل هدف خود را از رفتن در اطراف ماه و برگشت با توجه به ناسا. این نخستین بار بود که هیچ انسانی تا به حال سفر تا کنون و این مردان بودند که به سمت دور ماه است.

“آپولو 8 ما در سمت تاریک ماه بود که 60 مایل [97 کیلومتر] در زیر ما” Lovell گفت شیکاگو مجله در سال 2019 ، “همانطور که ما نگه داشته و در رفتن در اطراف ما ناگهان دیدم زمین که به نظر 240,000 کیلومتر [386,000 متر] دور است. من می توانم قرار دادن انگشت شست من تا به پنجره و همه چیز من همیشه می دانستم که در پشت آن بود. میلیاردها نفر از مردم. اقیانوس ها. کوه ها. بیابان.”

مرتبط با: آپولو 8 فضانورد Jim Lovell به نظر می رسد در یک تاریخی پرواز در اطراف ماه

Lovell را crewmates هر نوشت: وداع نامه به همسران خود را قبل از ماموریت فقط در مورد چیزی که اتفاق افتاده و نمی توان آن را بازگشت به خانه. اما Lovell نمی نوشتن نامه ای به او گفت: Chicago Magazine. “به جای من رفت به Neiman Marcus و من یک ژاکت سمور یا راسو. من تا به حال آن را تحویل داده در روز کریسمس با یک توجه داشته باشید که گفت: “به مرلین: کریسمس مبارک از انسان بر روی ماه.'”

خدمه ساخته شده و شش برنامه تلویزیونی ظاهر در طول سفر خود را در اطراف ماه. میلیون ها نفر از مردم به تماشای فضانوردان ارائه یک آدرس کریسمس از فضایی که در آن آنها به عنوان خوانده شده معابر از کتاب مقدس شرح داده و از نظر فضا و زمین unfurling در زیر آنها را. آپولو 8 به زمین بازگشت و در دسامبر. 27 سال 1968.

سه فضانورد سوار سرنشین آپولو 8: James Lovell, ویلیام آندرس و Cmdr. Frank Borman نشان داده شده در اینجا در یک عکس گرفته شده از چند ماه قبل از پرواز خود را. (اعتبار تصویر: ناسا/MSFC)

آپولو 13

Lovell را در آخرین ماموریت خود به عنوان فرمانده آپولو 13 در مارس 1970. او پیوست قمری خلبان فرد Haise و فرمان ماژول خلبان John “Jack” Swigert. Swigert در ابتدا آپولو 13 پشتیبان فرمان ماژول خلبان اما خواسته شده بود برای پیوستن به خدمه 48 ساعت قبل از زمان راه اندازی پس از اصلی فرماندهی ماژول خلبان کن Mattingly بود در معرض سرخک آلمانی.

آپولو 13 سوم هدفمند ماه فرود. همه به نظر می رسد عادی تا شب از مارس 13, زمانی که فضانوردان بودند فقط یک بعد از فرود بر روی ماه. یک ولگرد جرقه مشتعل یک مخزن اکسیژن در فرمان ماژول به شدت آسیب رساندن فضاپیما.

مرتبط: این خیره کننده 4K video دوباره ایجاد آپولو 13 خطر ناک سفر در اطراف ماه

سه مرد نشسته اند در سالم قمری — یک فضاپیما طراحی شده برای دو مرد به زمین بر روی ماه — برای بیشتر از چهار روز آینده. برای صرفه جویی در انرژی تنها ضروری ترین سیستم های نگه داشته شده است. مردان سرد و ناراحت کننده و برخورد با یک رگبار گلوله ثابت مسائل جزئی. اما با کمک از کنترل ماموریت آنها وارد با خیال راحت بر روی زمین در مارس 17, 1970.

زندگی پس از ناسا

Lovell بازنشسته از ناسا و نیروی دریایی در سال 1973. او رفت و به کار برای بای-هوستون شرکت بکسل و شد رئیس جمهور و مدیر عامل شرکت در سال 1975. او بعد برگزار اجرایی و عضو هیئت مدیره موقعیت های مختلف دیگر شرکت های قبل از بازنشستگی در سال 1991.

Lovell دریافت بسیاری از جوایز و افتخارات از جمله ذغال سنگ هارمن (سه بار) و Goddard غنائم و مدال آزادی ریاست جمهوری ناسا مدال خدمات برجسته و اخیرا کنگره فضای مدال افتخار با توجه به ملی حمل و نقل هوایی برشمرد.

مربوط به: ‘من امیدوارم که آنها را به یک دوربین’: فضانورد Jim Lovell مذاکرات SpaceX ماه ماموریت

در سال 1999 از Lovell خانواده افتتاح یک رستوران در دریاچه, جنگل, ایلینوی به نام “Lovells دریاچه جنگل” که شامل خاطرات از Lovell زمان به عنوان فضانورد و آپولو 13 فیلم. رستوران شاهد موفقیت برای سال های بسیاری است اما بسته به طور دائم در 2015.

در حال حاضر در سن 92, Lovell لطف را فراهم می کند مصاحبه و شرکت در فضا برنامه های توسعه زمانی که او می تواند.

سالگرد 50 از آپولو 13 مارس 11 سال 2020 است. نگه داشتن چک کردن در با Space.com برای به روز رسانی در مورد آپولو 13 رویدادها و جشن ها در سراسر جهان است.

منابع اضافی:

  • خواندن مصاحبه اخیر خود با Lovell که در آن او بازگو تجربه خود را با آپولو 13 از Astronomy.com.
  • اطلاعات بیشتر در مورد Lovell حرفه ای به عنوان یک فضانورد در ناسا این صفحه اختصاص داده شده به او.
  • چک کردن صدها نفر از تصاویر باور نکردنی از ماموریت آپولو 13 در ناسا عکس کتابخانه.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>