ژاپنی, Startup می خواهد به جای فضانوردان با روبات های فضایی

صفحه اصلی دفتر

به جای راه اندازی انسان فضانوردان به مداری ایستگاه فضایی, یک, ژاپنی, startup به نام Gitai می خواهد به ارسال انسان نما ربات های telepresence را در خود جای.

زمین است straightfoward: راه اندازی فضانوردان به مدار است که خطرناک و گران است. اگر کنترل از راه دور و یا نیمه مستقل روبات می تواند انجام این کار به جای خبری بلومبرگ گزارش می دهد که ژاپن در آژانس فضایی می تواند صرفه جویی تا 90 درصد از هزینه های مرتبط با ارسال هر فرد به یک ایستگاه فضایی است. مسئله اصلی این است که ساخت روبات های کاربردی به اندازه کافی در واقع به جای یک انسان است.

مداری آواتار

ایده این است که روبات ها انجام خواهد شد در حالی که تحقیق انسان اپراتورهای کنترل آنها — با کمی تاخیر — پشت بر روی زمین است. کنترل این روبات های آواتار از راه دور به طور مشابه به چگونه هواپیماهای بدون سرنشین خلبانان هدایت uncrewed هواپیما را تحقیقات فضایی ارزان تر و امن تر است.

“وجود دارد یک نیاز برای روبات است که می تواند به ما کمک کند” فضانورد ژاپنی Naoko Yamazaki گفته بلومبرگ. “در نهایت ما باید قادر به انجام آن وظایف از راه دور و یا آنها را بیش از در دسترس نباشد.”

خودکار اکتشاف

چالش در حال توسعه روبات ها که در واقع می تواند جای انسان دانشمندان است. Gitai منتشر شد یک حلقه ی نمایشی از یکی از این ربات در سال گذشته است که می تواند رسیدگی به برخی از وظایف اما گاهی اوقات تصادفا. هنوز مدیر عامل شو Nakanose باقی می ماند خوش بینانه در مورد آینده روبات های فضایی.

“خواهیم دید دورانی است که در آن انسان خواهد شد مشغول به کار در فضای, نه فقط رفتن به فضا” Nakanose گفته بلومبرگ. “ما می خواهیم ربات برای ایجاد پایگاه های آبی مبدا و SpaceX.”

ادامه مطلب: اکتشافات فضایی آینده مرزی: کنترل از راه دور Robonauts [عصر ایران]

بیشتر در Gitai: ژاپن می خواهد به ارسال Telepresence روبات به فضا

tinyurlis.gdu.nuclck.rushrtco.de