ژاپن آماده برای Hayabusa2 جسارت بازگشت به زمین

ژاپن فضاپیمای Hayabusa2 است که نزدیک به خانه. پس از جمع آوری نمونه از سیارک Ryugu سال گذشته فضاپیمای فقط ماه دور از بازگشت آنها به زمین است. نمونه ها حاوی مواد است که به احتمال زیاد قدمت آن به سحر از منظومه شمسی در 4.6 میلیارد سال پیش. آنها می تواند به ارائه بینش تازه به چگونه اجرام آسمانی به دست می آمد و حتی نحوه زندگی بر روی زمین آغاز شد. اما قبل از همه است که وجود دارد توجه به کوچک شدن Hayabusa2 این محموله گرانبها را از سخت خلاء فضا و با خیال راحت به دانشمندان دست.

در جولای 14, ژاپنی, Aerospace Exploration Agency (JAXA) در همکاری با استرالیا آژانس فضایی اعلام کرد فرود تاریخ برای نمونه: 6 دسامبر سال 2020 است. JAXA را در سایت فرود برای مأموریت یک 122,000-کیلومتر مربعی منطقه جنوب استرالیا جای دور افتاده شناخته شده به عنوان Woomera محدوده پیچیده است. “Woomera است که یک منطقه از راه دور می گوید:” کارل Rodrigues, اقدام معاون استرالیا آژانس فضایی. “این باعث می شود آن را ایده آل برای مدیریت ایمن و فرود از این هنر و صنعت خاص و کپسول.”

Hayabusa2 را سلف Hayabusa همچنین با استفاده از Woomera محل فرود هنگامی که آن را بازگشت یک کپسول حاوی حدود یک میلیونیوم از یک گرم از گرد و غبار از سیارک Itokawa در سال 2010. که ماموریت برنامه ریزی شده بود برای بازیابی به مراتب بیشتر بود اما مانع متعدد و ناگوار در اعماق فضا. Hayabusa2 را مسافت از Itokawa باید بزرگتر شود تا به یک گرم از مواد. JAXA است به تنهایی در مبارزه با نمونه-بازگشت تلاش: در سال 2004 ناسا نیز تجربه برخی از مسائل با آن پیدایش خورشیدی-ذرات-بازیابی کپسول که ناودان به صحرای یوتا پس از یک چتر نجات موفق به استقرار. این آژانس فضایی آمریکا را Stardust کپسول—که نمونه ای از ستاره دنباله دار Wild 2 را دم—شانس بهتر در هنگام فرود با خیال راحت در سال 2006.

Hayabusa2 مشابه در طراحی به سلف خود در سال 2014 و وارد Ryugu در ژوئن 2018. این فرود به سیارک سطح در ماه فوریه 2019 شلیک یک پرتابه به زمین و امیدوارم اهدای مواد بالا را در یک ظرف (هیچ راهی وجود دارد برای اطمینان می دانم که این مانور موفقیت آمیز بود تا کپسول بازگشت به زمین). در آوریل 2019 فضاپیما اخراج یک impactor به Ryugu از راه دور تشکیل یک دهانه کوچک. سپس آن را swooped دوباره در ژوئیه سال 2019 برای گرفتن مواد خارج شده توسط تاثیر. در ماه نوامبر گذشته Hayabuse2 در نهایت در سمت چپ مدار خود در اطراف سیارک و شروع به یک سفر سال خانه.

زمانی که Hayabusa2 مگس زمین در ماه دسامبر آن را رها کردن نمونه کپسول که باید تحمل آتشین هنگام ورود دوباره در جو ما قبل از چتربازی با خیال راحت به زمین. این فضاپیما را به فضا بر تمدید ماموریت به یکی از دو اضافی ممکن است از سیارک ها. در زمین یک تیم از حدود 10 JAXA دانشمندان—چند به اندازه کافی است که coronavirus محدودیت نباید مانع تلاش بازیابی—در انتظار کپسول ورود. آنها را تکیه بر آن رادیویی و همچنین هواپیماهای بدون سرنشین بر اساس شناسایی برای تعیین محل دقیق آن touchdown سایت. دانشمندان هدف خواهد بود برای پیدا کردن کپسول در عرض 100 ساعت از فرود. “احتمالا ما می توانیم پیدا کردن آن سریع تر می گوید:” گامبیا Nakazawa معاون مدیر در Hayabusa2 تیم. Hayabusa کپسول مثلا پیدا شد در عرض 24 ساعت. “اما در مورد برخی از مشکلات آن می توانید زمان بیشتری را,” او می گوید.

هنگامی که کپسول یافت و از آن خواهد شد به یک ساختمان در نزدیکی در Woomera به نام نگاه سریع تسهیلات. اکثر مطالعات از نمونه برگزار خواهد شد در ژاپن فرازمینی نمونه گزینش مرکز (ESCuC) در شهرستان هیما در نزدیکی توکیو. اما برخی از تجزیه و تحلیل مقدماتی انجام خواهد شد در استرالیا. زل زده طریق یک سوراخ کوچک به کپسول دو نمونه ظروف—یکی از هر محل فرود بر روی سیارک—اعضای تیم را برای اولین بار تایید وجود دارد در واقع برخی از نمونه ها به مطالعه است. آنها خواهد شد و سپس سیفون هر گونه فرار گازها مانند بخار آب از این ظروف برای اطمینان از این ظریف تر قطعات از نمونه ها خراب نیست با قرار گرفتن در معرض به جو زمین. “بدون باز کردن ظرف ما می توانید از هر رايحههاي منتشر شده در داخل می گوید:” Shogo تاچیبانا که منجر Hayabusa2 نمونه تجزیه و تحلیل تیم. “ما را قرار داده و آن فرار به مخازن گاز و سریع تجزیه و تحلیل.”

پس از این در اوایل تجزیه و تحلیل تقریبا یک روز پس از کپسول بازگشت به زمین JAXA پرواز نمونه به ESCuC. در آنجا در یک اتاق تمیز, کپسول ظروف باز خواهد شد برای اولین بار. بخشی از نمونه را بلافاصله کنار گذاشته شود و ذخیره می شود برای نسل های آینده را برای مطالعه در حالت ایده آل با بیشتر تجهیزات پیشرفته از امروز در دسترس است. (چیزی مشابه انجام شد با ماه نمونه از برنامه آپولو که هنوز هم تنها به تدریج در حال باز شود.) بقیه منتقل خواهد شد به یک اتاق پر از خالص و بی اثر گاز نیتروژن. “همه نمونه ها به کار گرفته خواهد شد عکس وزن و [ما را] غیرمخرب spectroscopic مشاهدات آماده برای تجزیه و تحلیل بیشتر,” تاچیبانا می گوید.

JAXA دانشمندان خواهد شد که حدود یک سال به انجام مطالعات اولیه نمونه (نتایج اولیه از این ماموریت نشان می دهد Ryugu با وجود اینکه متشکل از باستان مواد ممکن است تنها به شکل فعلی آن شکل 10 میلیون سال پیش). پس از این کار برخی از برگرفته نمونه ممکن است فرستاده شده به شرکای بین المللی برای بررسی بیشتر بسته به چه مقدار مواد برای توزیع در دسترس است. این روند به احتمال زیاد خواهد شد به دنبال یک معامله را برای مبادله با ناسا خود asteroid-نمونه-بازیابی ماموریت به نام OSIRIS-REx که برنامه ریزی شده است برای بازگشت به زمین از سیارک ig: toomuchswagtheceo در سال 2023. “نیم درصد از [ما] نمونه ارسال خواهد شد به ژاپن در ازای Hayabusa2 نمونه می گوید:” Jason Dworkin از پرواز فضایی گودارد ناسا در مرکز است که دانشمند پروژه برای OSIRIS-REx.

Hayabusa2 خواهد شد که نوبت اول در محل موردتوجه وتماشای عموم ، و اگر همه می رود به طرح آن می تواند به ارائه یک نگاه اجمالی به اوایل منظومه شمسی—و احتمالا حتی خود ما آغاز در اینجا بر روی زمین است. دانشمندان را جستجو نمونه آن نشانه هایی از هیدراته و مواد معدنی و مواد آلی و سایر بلوک های ساختمان از زیست شناسی. “ما بسیار علاقه مند اساسا در منشا حیات می گوید:” سیاره ای دانشمند Rhian جونز از دانشگاه منچستر در انگلستان که امیدوار است به مطالعه برخی از Hayabusa2 را ازلی سوغاتی خودش. “گرفتن نمونه از سیارک مانند این است که واقعا مهم است بخشی از آن.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de