جک Swigert: Apollo 13 فرمان ماژول خلبان

John “Jack” Swigert شد یک خلبان تست هوافضا مهندس سیاستمدار و ناسا فضانورد بود که معروف ترین برای نقش خود به عنوان فرمان ماژول خلبان بد بخت آپولو 13 ماموریت در سال 1970. Swigert پیوست آپولو 13 خدمه سه روز قبل از زمان راه اندازی پس از اصلی فرماندهی ماژول خلبان کن Mattingly بود در معرض سرخجه.

آپولو 13 بود ناسا سوم ماه فرود ماموریت اما یک انفجار در فرماندهی ماژول مجبور فضانوردان به رها کردن رویاهای خود را از بازدید این ماه و به جای تمرکز بر روی ساخت آن به زمین زنده است.

چند سال بعد Swigert استعفا از ناسا برای ورود به سیاست است. او موفق به کسب یک کرسی در مجلس نمایندگان ایالات متحده به نمایندگی از کلرادو در سال 1982 اما در اثر سرطان استخوان فقط قبل از اینکه او می تواند ،

تبدیل شدن به یک فضانورد

Swigert متولد شد و در دنور, کلرادو, on Aug. 30, سال 1931. او علاقه مند در حمل و نقل هوایی به عنوان یک نوجوان به دست آورده و خود را خلبان مجوز در سن 16 سالگی با توجه به فضایی امریکا. Swigert با حضور در دانشگاه کلرادو که در آن او با بازی در مدرسه فوتبال تیم. او فارغ التحصیل شد و در سال 1953 با مدرک لیسانس در رشته مهندسی مکانیک.

پس از او پیوست و نیروی هوایی ایالات متحده خدمت کرده و به عنوان یک خلبان جنگنده در ژاپن و کره جنوبی. او سپس به خدمت چندین سال به عنوان یک خلبان با ماساچوست هوایی گارد ملی و کانکتیکات هوایی گارد ملی قبل از تبدیل شدن به یک خلبان تست برای هوافضا شرکت Pratt & Whitney.

مرتبط با: بیش از 12000 درخواست برای تبدیل شدن به یک فضانورد برای ناسا ‘Artemis نسل’

Swigert کاربردی برای ناسا فضانورد برنامه و رد شد دو بار قبل از او پذیرفته شده به عنوان بخشی از آژانس پنجم کلاس از فضانوردان در سال 1966 همراه با آینده آپولو 13 crewmate فرد Haise. “من یک جنگنده نیست واگذارنده. نگاه آنچه که من برای رسیدن به فضای برنامه” Swigert گفت: بسیاری از سال بعد.

بر خلاف بسیاری از فضانورد همکاران Swigert شد تک و تا به حال شهرت بودن یک پلیبوی که دوست را به حزب. اما استعداد و مهارت به عنوان یک خلبان ساخته شده آن را آسان برای همکاران خود را به چشم پوشی از خود بی قاعده زندگی شخصی با توجه به “سقوط به زمین” (اسمیتسونیان, کتاب, 2015), نوشته شده توسط همکار فضانورد Al Worden و فضا نویسنده فرانسیس ، پس از آپولو 1 آتش در سال 1967 Worden و Swigert اختصاص داده شده برای کمک به کار بر روی بهبود آپولو فرمان ماژول فضاپیما است. هر دو فضانوردان بعدها به عنوان فرمان ماژول خلبانان.

Swigert در فضایی در مرکز فضایی کندی فقط قبل از پرتاب آپولو 13. (اعتبار تصویر: JSC/ناسا)

آپولو 13

آپولو 13 بود Swigert اولین سفر به فضا در سن 38. او تا به حال شده است بخشی از حمایت خدمه آپولو 7 در سال 1968 و در ابتدا آپولو 13 پشتیبان فرمان ماژول خلبان. او خواسته شده بود برای پیوستن به خدمه سه روز قبل از زمان راه اندازی پس از اصلی فرماندهی ماژول خلبان کن Mattingly بود در معرض سرخجه. این یک ستیز تصمیم و فرمانده ماموریت Jim Lovell نبود در حمایت از تغییر ،

“[Swigert] می دانستند فرمان ماژول خیلی خوب است. او — درست است — او تا به حال نه روت برای آخرین ماه و نیم از آنجا که به طور معمول پشتیبان خدمه در آن مرحله هستند gofers,” Lovell گفت: در یک سال 1999 مصاحبه با ناسا. یک بار Swigert چند روز برای آموزش با Lovell و Haise اما Lovell تا به حال ستایش برای Swigert کار است. “جک ثابت می شود بسیار صالح خلبان” Lovell گفت.

این یک گردباد چند روز برای Swigert که به زودی در بر داشت خود را روی یک فضاپیما سرعت به دور از زمین. اما یک نکته مهم او را فراموش کرده به انجام قبل از خروج از منزل درآمد خود را مالیات.

مرتبط با: روز مالیات در فضا: ناسا فضانوردان پرداخت عمو سام

فضانورد جان Swigert دارای تقلب تنظیم استفاده می شود به پاکسازی دی اکسید کربن از قمری در طول ماموریت آپولو 13 در آوریل 1970. (اعتبار تصویر: ناسا)

“چگونه می توانم برای یک فرمت از او پرسید: از فضا به کسانی که در ماموریت کنترل, که شروع به خنده. “چیزهایی که نوع اتفاق افتاد واقعی سریع پایین وجود دارد و من نیاز به یک فرمت. من واقعا جدی است.”

پرواز مدیر Glynn Lunney بعد از اطمینان فضانورد: شهروندان آمریکایی که در خارج از کشور دریافت 60-بعد از پر کردن فرمت. “من فرض این امر گفت:” فضانورد که در حال حاضر به دور از این سیاره که در آن زمان.

آپولو 13 بود ناسا سوم ماه فرود ماموریت اما فضانوردان هرگز آن را به سطح ماه است. یک مخزن اکسیژن انفجار تقریبا 56 ساعت به پرواز را تکان داد فضاپیما و خدمه اطلاع ماموریت کنترل, با Swigert معروف و گفت: “خوب, هوستون, ما تا به حال یک مشکل در اینجا است.”

مرتبط با: شکست یک گزینه نیست: ناسا ماموریت آپولو 13 بقا در تصاویر

این حادثه به معنای فرود ماه لغو شد و خدمه منتقل اولویت خود را به بازگشت به خانه به عنوان امن و به عنوان سریع به عنوان امکان پذیر است. خوشبختانه خدمه قادر به ترک فرمان ماژول و به دنبال تنگ پناهگاه در قمری برای بسیاری از سفر بازگشت به زمین قبل از تکاپوی بازگشت به منجمد فرمان ماژول به صورت ناراحت کننده فرود.

از فضا به سیاست

Swigert شد و سپس داده شده به پرواز در سال 1975 پروژه آزمایشی آپولو-سایوز ماموریت بود اما حذف از دفتر ثبت دعاوی حقوقی و هر آینده spaceflights پس از آپولو 15 جمع آوری تمبر جنجال ظاهر. Swigert در ابتدا تکذیب کرد, دخالت, اما بعدها به معاملات خود را با خصوصی جمع آوری شد که پرداخت فضانوردان به حمل تمبر به فضا است.

در سال 1973 Swigert در زمان مرخصی از ناسا برای تبدیل شدن به مدیر اجرایی کمیته علوم و تکنولوژی آمریکا در مجلس نمایندگان. Swigert سپس استعفا داد و از ناسا و این کمیته در سال 1977 به ایجاد یک اجرا برای آمریکا. او از دست رفته در جمهوریخواه اولیه به لایحه آرمسترانگ و پس از آن شد معاون رئیس جمهور از B. D. M. Corp در کلرادو در سال 1979.

مرتبط با: ناسا moonwalking فضانوردان: جایی که آنها در حال حاضر ؟

همیشه یک جنگنده Swigert سعی کردم دوباره و این بار برای یک خانه در ایالات متحده صندلی به نمایندگی از خانه اش در ایالت کلرادو است. او شروع به مبارزه برای حزب جمهوری خواه نامزدی برای کلرادو 6 منطقه و به راحتی امن آن است. اما Swigert بود که مبتلا به سرطان مغز استخوان در طول اجرا خود را.

“وجود دارد هزاران نفر از مردم خارج وجود دارد که این باور در من و ما فقط در حال رفتن به جلو بروید و برنده شدن در این مبارزه است. که همه به آن وجود دارد” گفت: Swigert در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام بیماری خود را.

Swigert متقاعد شده بود او می تواند ضرب و شتم سرطان به دلیل آن بود که در ابتدا تشخیص داده شد که به راحتی قابل درمان لنفوم گزارش بنگور اخبار روزانه. در روز پس, اما, پزشکان, آن را متوجه شد سرطان و به او گفت که آن را در حال حاضر به ریه های خود. هفته پس از Swigert برنده انتخابات در ماه نوامبر او در اثر نارسایی تنفسی در دسامبر. 28 سال 1982 تنها چند روز قبل از او می شده اند سوگند به کنگره در سن 51.

اوباما در کنگره نامزد جک Swigert در مکان سنجی در Nov. 3, 1982. (اعتبار تصویر: دنور پست از طریق گتی ایماژ)

Swigert میراث

Swigert مفتخر شد با جوایز متعدد در سراسر زندگی حرفه ای خود از جمله مدال آزادی ریاست جمهوری و مدال از شهرهای نیویورک و هیوستون. او موفق به دریافت سه درجه دکترای افتخاری در سال 1970 از آمریکایی های بین المللی دانشگاه, دانشگاه ایالتی غربی و غرب دانشگاه میشیگان.

در سال 1983 Swigert و 14 دیگر آپولو فضانوردان بودند پذیرفته به فضایی بین المللی سالن از شهرت و در سال 1997 او پس از مرگ پذیرفته به آمریکا فضانورد سالن از شهرت با 23 دیگر آپولو فضانوردان.

Swigert به تصویر کشیده شده توسط بازیگر کوین بیکن در سال 1995 در فیلم “آپولو 13” بر اساس کتاب Lovell و روزنامه نگار جفری Kluger به نام “از دست رفته ماه: خطر ناک سفر آپولو 13” (Houghton Mifflin, 1994). این فیلم برنده دو جایزه اسکار.

مرتبط با: آپولو 13 در زمان واقعی وب سایت ارائه می دهد بینش جدید به ماموریت 50 سال بعد

ایالت کلرادو سفارش مجسمه Swigert در خود فضانورد کت و شلوار ساخته شده توسط جورج و علامت Lundeen است که در حال حاضر بر روی صفحه نمایش در رهایی سالن در کنگره ایالات متحده مرکز بازدید کنندگان. ماکت مجسمه است بر روی صفحه نمایش در فرودگاه بین المللی دنور.

Swigert میراث نیز زندگی از طریق فضای یک سازمان تاسیس در سال 1983 است که کمک می کند تا صندوق و ترویج کمک به اکتشاف فضا به افتخار Swigert. در سال 2009 به فضا پایه و اساس همکاری با یک کلرادو اسپرینگز مدرسه منطقه به باز کردن جک Swigert هوافضا آکادمی.

علائم این سال سالگرد 50 از ماموریت آپولو 13. نگه داشتن چک کردن در با Space.com برای به روز رسانی در مورد آپولو 13 رویدادها و جشن ها در سراسر جهان است.

منابع اضافی:

tinyurlis.gdv.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>