معلوم زنگ… یک سپر برای مرگبار فضا تابش

زنگ به ثروت

Lifehack برای فضا در آینده مسافران: خروج از کشتی خود را در باران می تواند زندگی شما را نجات دهد.

چرا که تحقیقات جدید نشان می دهد یک لایه از پودر زنگ است به خصوص موثر برای محافظت وقتی که می آید به مسدود کردن خطرناک اشعه کیهانی — نوعی که بمباران فضانوردان و تجهیزات خود را هنگامی که آنها را ترک ایمنی از جو زمین.

سطل پیچ و مهره

محافظت از فضانوردان از پرتوهای کيهانی یکی از چالش های بزرگی است که باید حل شود قبل از آژانس های فضایی می تواند ارسال یک crewed ماموریت به مریخ یا فراتر از آن — که از حد قرار گرفتن در معرض است که به سادگی بیش از حد خطرناک است با توجه زمان محافظ فن آوری است.

اما اکسید فلزی به خصوص گادولینیم (III) اکسید بلوک های بیشتر تابش وزن از هر چیز دیگری در خارج وجود دارد با توجه به تحقیقات منتشر شده در ماه گذشته در مجله تابش فیزیک و شیمی. این مطالعه یک تلاش مشترک لاکهید مارتین و دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی می تواند به مهندسین یک ابزار جدید برای نگه داشتن crewmembers امن در هجوم به فضا است.

زره

لایه ای از پودر گادولینیم زنگ خواهد بود قادر به جلوگیری از تابش — بدون اضافه کردن بیشتر و بیشتر به صورت فله.

“رویکرد ما استفاده می شود برای حفظ همان سطح تابش محافظ و کاهش وزن با 30% یا بیشتر و یا شما می تواند حفظ همان وزن و بهبود محافظ 30 درصد یا بیشتر — نسبت به طور گسترده استفاده می شود محافظ تکنیک” NC امور خارجه هسته ای مهندس راب هایس گفت: در آزادی مطبوعات. “در هر صورت ما رویکرد کاهش حجم فضای گرفته شده توسط محافظ.”

ادامه مطلب: محققان توسعه کوچکتر و سبک تر تابش محافظ [دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی]

بیشتر در کيهانی: ناسا در حال ارسال Dummies در اطراف ماه برای تست اشعه کیهانی

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im